تعرفه ساخت موشن گرافیک

تعرفه موشن گرافیک

شاید تعرفه ساخت موشن گرافیک را به این سادگی نتوان تخمین زد. چون هرکسی با سلیقه شخصی خودش می‌تواند برترین تیزر تبلیغاتی را برای یک کارفرما بسازد و در سوی دیگر یک نفر باسابقه هرگز قادر به ساختن یک تیزر ساده مطابق با میل یک مشتری خاص نباشد و یا اصلا مشتری با توجه به بودجه مورد نظر خود سفارش موشن می‌دهد و این‌ها از عواملی است که بر تعرفه موشن گرافیک بسیار تاثیر گذار است. به بیان ساده‌تر بهتر است اینگونه بگوییم که تعرفه موشن گرافیک امری کاملا توافقی است. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی دقیق‌تر هزینه ساخت موشن بپردازیم. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

تعرفه ساخت موشن گرافیک
تعرفه ساخت موشن گرافیک

تولید موشن گرافیک

تولید موشن گرافیک طی یک سری مراحلی انجام می‌شود که امکانات به کار گرفته در هر یک از این مراحل به شدت می‌تواند در تعیین قیمت موشن گرافی موثر باشد. سناریوی به کار رفته و استفاده از تخصص‌های لازم از جمله نکاتی است که در این قسمت مورد توجه قرار می‌گیرد. اما ببنیم دیگر چه عواملی می‌تواند در تعیین تعرفه ساخت موشن گرافیک موثر باشد.

در ضبط صدا و حضور بازیگر نیاز به صحنه، فیلمبردار، نورپرداز و ضبط صدا در محیط نسبتا عایق دارید. حتی اگرهزینه های دوربین با کیفیت و مدل را هم در نظر نگیرید باز هم بودجه ی بسیار زیادی نیاز است. اما در موشن گرافیک تنها چیزی که شما نیاز دارید یک سیستم برای ساخت موشن و ضبط صدا، اندکی تمرین و پشتکار برای طراحی کاراکترها و میزان زیادی خلاقیت هست! می¬بینید که میتواند بسیار هم مفرح باشد. سادگی گرافیکی اشکال، استفاده از موسیقی های متنوع و زمان کوتاه از جذابیت های موشن گرافیک هست.

عوامل موثر بر قیمت موشن گرافیک

تعرفه طراحی موشن گرافی به عوامل بسیاری بستگی دارد که از جمله آن‌ها عبارت است از:
1. سازنده موشن
2. سناریو
3. مدت زمان لازم
4. ابزارهای لازم
5. میزان تخصص الزامی
6. افکت‌های مورد نیاز
7. سبک طراحی پروژه موشن
هر چقدر شما کار حرفه‌ای‌تری بخواهید تمامی این موارد باید به صورت کامل در آن رعایت شود. بنابراین قیمت ساخت موشن هم افزایش پیدا می‌کند. معمولا سازندگان محاسبه‌ی قیمت موشن را پس از بررسی این عوامل به صورت ثانیه‌ای در نظر می‌گیرند و به مشتری اعلام می‌کنند. در صورت توافق طرفین قراردادی بین آن‌ها بسته می‌شود.

ساخت لوگو موشن

لوگو موشن یکی از تکنیک‌های موشن گرافیک است که در سال‌های اخیر با توجه به اهمیت تصاویر متحرک در جذب مخاطبان مورد استقبال شدیدی قرار گرفته است. متحرک‌سازی لوگو را در ابتدا جز شاخه‌ی گرافیک می‌دانستند اما پس از آن به دلیل متحرک بودن، آن را جز دسته ساخت موشن گرافیک می‌دانند که این تکنیک هم بر اساس نوع سفارش می‌تواند قیمت‌های متفاوتی داشته باشد.

به نظر من هزینه موشن کاملاً با سوابق یک فرد رابطه مستقیم دارد. مخصوصاً برندهای یا شرکت‌های معروفی که برای آن‌ها تیزر تبلیغاتی ساخته است. شاید اگر یک متخصص فقط یک تیزر باکیفیت برای یک برند بزرگ مثل دیجی کالا ساخته باشد. دستمزد وی چند صد برابر دیگران است. پس به جای کمیّت، کیفیت را موقع سفارش موشن گرافیک سرلوحه کارمان قرار دهیم!

قیمت لوگوموشن

قیمت لوگوموشن هم همانند تعرفه ساخت موشن گرافیک به عوامل و شرایط گوناگونی بستگی دارد. سازنده، نوع تخصص، نوع طرح و تصویرسازی، نوع ابزارهای به کار رفته سفارش مشتری و میزان خلاقیت در طراحی لوگو و انتقال پیام مورد نظر در کسری از ثانیه به مخاطب از جمله عواملی است که در تعرفه لوگو موشن به شدت موثر است.

قیمت موشن گرافیک
قیمت موشن گرافیک

روش ساخت و تولید موشن گرافیک

ساخت موشن گرافیک طی مراحلی انجام می‌گیرد که هر چقدر مدت زمان استفاده از مرحله‌ها بیشتر باشد، قیمت موشن افزایش پیدا می‌کند. ثبت سفارش مشتری، ارائه یک ایده مناسب، پیاده‌سازی سناریو، تولید انواع محتوا(گرافیکی، صوتی و تصویری)، متحرک سازی و استفاده از نرم‌افزارهای کاربری، بازبینی و ویرایش اولیه از جمله اصلی‌ترین مراحل ساخت موشن  است که در طراحی موشن به کار گرفته می‌شود. قیمت موشن گرافیک به جغرافیا هم بستگی دارد. شاید زمانی که قصد سفارش موشن را گرفتید و از چند شهر مختلف هزینه‌ها را جویا شدید، متوجه تفاوت قیمت‌ها می‌شوید. این قیمت‌ها در هر شهر با توجه به محبوبیت این تکنیک در آن و استفاده از تخصص کارشناسان متفاوت است. تهران، قم، مشهد، کرج و اصفهان از جمله شهرهایی هستند که در تعیین هزینه ساخت موشن در رقابت جدی با یکدیگر قرار دارند. در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شویم.

اینکه موشن گرافیک دو بعدی یا سه بعدی بخواهید از عوامل مهم دیگری است که در تعیین قیمت به شدت تاثیر دارد. این نوع موشن گرافیک‌ها هزینه بیشتری را به مشتریان تحمیل می‌کند.

هزینه ساخت موشن گرافیک در اصفهان

طراحی موشن گرافیک در اصفهان در 2 سال اخیر با رونق چشمگیری روبرو شده است تا جایی که سهم بزرگی از بازارهای هدف را سهم خود کرده است. شاید ارزان بودن تعرفه موشن و استفاده از نیروهای کاملا حرفه‌ای و تخصصی از جمله دلایلی بوده است که این شهر را به انتخابی مناسب برای سفارش انواع موشن گرافیک تبدیل کرده است.

اگر می‌خواهید سفارش دهید: سفارش موشن گرافیک در اصفهان

تعرفه موشن گرافیک در کرج

کرج یکی دیگر از شهرهایی است که به دلیل ارائه هزینه‌های مناسب در ساخت موشن مورد توجه بسیاری از افراد در این صنعت قرار گرفته است. روز به روز طراحی موشن گرافیک با پیشرفت باورنکردنی روبرو می‌شود و طبیعی است که شرکت‌های تخصصی در تمام نقاط ایران به یک رقابت جدی بیفتند و برای جذب مشتریان امکانات و امتیازات فوق‌العاده‌ای در اختیار آن‌ها قرار دهند. شرکت‌های سازنده موشن برای اینکه از این میدان عقب نیفتند، امتیازاتی را برای کسانی که به آن‌ها سفارش می‌دهد، در نظر گرفته‌اند.

قیمت طراحی موشن گرافیک
قیمت طراحی موشن گرافیک

هزینه ساخت موشن گرافیک در مشهد

مشهد هم یکی دیگر از شهرهایی است که صنعت موشن گرافی در آن رشد چشمگیری داشته است تا جایی که به قلب توسعه این تکنیک تبدیل شده است. ساخت حرفه‌ای موشن با قیمتی مناسب با توجه به نیاز مشتری از جمله امتیازی است که شرکت‌های سازنده موشن در این شهر در اختیار مشتریان قرار می‌دهند.

برای سفارش موشن گرافیک در مشهد کلیک کنید.

شرایط سفارش و پرداخت هزینه تولید موشن

شرایط سفارش موشن کار چندان سختی نیست. فقط کافی است یک دید کلی از آنچه که می‌خواهید و برای کسب و کار خود نیاز دارید، به کارشناسان ارائه دهید. کارشناسان تولید موشن گرافیک با توجه به شناخت خوبی که از بازارهای هدف دارند، ایده و سناریو مناسبی را طراحی و پیاده‌سازی می‌کنند. سپس آن را در اختیار مشتری قرار می‌دهند و در صورت تایید وی قرارداد بسته می‌شود. در طی عقد قرارداد تمام موارد به صورت کاملا توافقی ذکر می‌شود و مشتری با پذیرش شرایط پرداخت هزینه قرارداد را امضا می‌کند. برخی شرکت‌ها مقداری از هزینه را در ابتدا و مابقی را در فاز پایانی مشتری دریافت می‌کنند. باید دید شرایط آن شرکت چیست؟!

امیدوارم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات کافی در مورد تعرفه ساخت موشن گرافیک در اختیار شما قرار داده باشیم. ما سعی کردیم تمامی آن‌ چیزی که لازم است شما در این زمینه بدانید و هنگام ثبت سفارش باید به آن‌ها توجه کنید را به شما بگوییم. خوشحال می‌شویم اگر نکته‌ای یا نظری در رابطه با این موضوع دارید در قسمت دیدگاه این نوشته با ما در میان بگذارید.

Rate this post

11 در مورد “تعرفه ساخت موشن گرافیک”

 1. بازتاب: طراحی موشن گرافیک در اصفهان - طراحی و ساخت تیز های موشن گرافیک

 2. بازتاب: تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن - موشن گرافیک چیست؟ - انیمیشن چیست ؟

 3. بازتاب: کاربردهای موشن گرافیک - موشن گرافیک و کاربرد آن - رستا آی تی

 4. بازتاب: تکنیک موشن گرافیک به‌علاوه تصاویر فلت - تصاویر فلت - رستا آی تی

 5. بازتاب: طراحی موشن گرافیک - طراحی و ساخت تیز های تبلیغاتی موشن گرافیک

  1. رستا آی تی

   ممنونم از توجه شما. بله نسبت به ویدئوهای تبلیغاتی دیگه خیلی به صرفه تره

 6. خسته نباشید کاش میشد یه لیست حدودی از تعرفه ها رو هم به سایت اضافه کنید.

  1. رستا آی تی

   بله تا قبل از این شرایط ما تعرفه‌های دقیق میگذاشتیم اما متاسفانه با توجه به شرایط اقتصادی که می‌بینین و نیاز مشتری تعرفه ها خیلی متفاوته. اگه قصد سفارش دارین، طی جلسه مشاوره تمامی این موارد برای شما شفاف‌سازی میشه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا