تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

/, مقالات, موشن گرافیک/تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن گسترده است. این هنرها دو اصطلاح مجزا هستند که به‌عنوان بخشی از صنعت سرگرمی و رسانه مورداستفاده قرار می‌گیرند. در میان حرف‌های مردم من متوجه شدم که افراد از انیمیشن برای موشن گرافیک استفاده می‌کنند و بالعکس؛ اما این صحیح نیشت و دو مبحث کاملاً مجزا هستند. در اکثر کشورها مردم سعی در درک اهمیت واژه‌ها و تفاوت بین آن‌ها را نداشته‌اند. در اصل یک تضاد واقعی بین این دو وجود دارد و تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن واقعاً ۱۸۰ درجه‌ای می‌باشد.

چرا نیاز است تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن را بدانیم؟

یک سؤال که ممکن است برای متخصصان این زمینه یا حتی افراد مبتدی در این شاخه پیش بیاید این است چرا به دانستنتفاوت موشن گرافیک و انیمیشن نیاز داریم؟ درصورتی‌که شما تمایل به دنبال کردن شغل خود در شاخه صنعت رسانه هستید. این مقاله دقیقاً مختص شماست. من تازه‌کارها را دیده‌ام که از اصطلاح انیمیشن استفاده می‌کنند. من فکر می‌کردم این دو هنر یکسان هستند. شما با درک تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن قادر می‌شوید تا اطلاعات را در این زمینه درک کنید. با دانستن این تفاوت‌ها شما متوجه می‌شوید دو بخش کاملاً مجزا و منحصربه‌فرد وجود دارد که می‌توانید وارد آن شوید. یکی مربوط به پویانمایی و دیگری مربوط به گرافیک متحرک. علی رقم این تفاوت‌ها هر دو زیر یک شاخه مشخص کار می‌کنند؛ اما تفاوت بین توانایی‌های متخصصان ک تحت آن کار می‌کنند وجود دارد.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

انیمیشن چیست؟

انیمیشن شاخه‌ای از علم طراحی گرافیکی است که با کشف پیشرفت تصاویر یا لبه‌ها ساخته می‌شود؛ و رویای توسعه آشکار را به ارمغان می‌آورد. در زمان حال با پیشرفت تکنولوژی، ما تنوع‌های کاری بالایی از این شاخه‌داریم که به متخصصان این شاخه کمک می‌کند انیمیشن‌های بیشتر و باکیفیت‌تری ارائه دهند. فیلم‌های انیمیشن ازلحاظ تصویری پرانرژی و خلاق هستند. در کل انیمیشن نام تکنیکی است که در آن هر فریم فیلم به‌صورت انفرادی چه به‌صورت یک گرافیک کامپیوتری یا عکاسی از یک تصویر و یا ایجاد تغییرات مکرر کوچک در یک واحد مدل تولید و سپس فیلم‌سازی انجام می‌پذیرد. تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن را می‌شود با این جمله توضیح داد نمایشِ تند و پیوسته تصاویری از اثرِ هنری دوبعدی، یا موقعیت‌های مدل‌های واقعی، برای ایجاد توهم حرکت انیمیشن است. حرکت روان تصاویرِ پویا در پویانمایی‌ها، ناشی از یک خطای دید است که به دلیل پدیده ماندگاری تصاویر پدید می‌آید.

موشن گرافیک  یا جلوه‌های تصویری چیست ؟

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن را درروشی برای این‌که انیمیشن را به یک صحنه از زندگی نزدیک می‌کند اما در گرافیک متحرک از ترکیب خطوط بسیار ساده و یا پیچیده، حجم یا شکل پدیدار می‌شود می‌توان دید. در کنار طراحی دقیق صدا که عنصر ارزشمندی در هستی محسوب می‌شود گاه سینما، انیمیشن، عکس، ویدیو، پوستر و اشیا را می‌بینیم که دنیای شگفت‌آوری را به ذهن تماشاگران هدیه می‌دهد. نقاشی مات در گرافیک متحرک استفاده می‌شود.

نقاشی مات چیست؟

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن را می‌توان با استفاده از اصطلاح نقاشی مات بسط داد. این اصطلاح تحت عنوان effects جلوه‌ای استفاده می‌شود. نقاشی مات نقاشی از یک صحنه، مجموعه، یا دور از منطقه است که باعث می‌شود تولیدکنندگان فیلم را به رویای دامنه‌ای که وجود ندارد و به نحوی رؤیا تلقی می‌شود ببرد. این کار دور از انتظار است و اگر عملی باشد هزینه زیادی دارد. برای شبیه‌سازی این کار از جلوه‌های بصری، جلوه‌ها و المنت‌های کامپیوتری تولیدشده در یک فیلم را به تصویر کشیده است. پس این تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن قابل‌تأمل است.

چند تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن که قابل‌مشاهده هستند

یکی از تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن را می‌توان این‌گونه بیان کرد. گرافیک متحرک اغلب برای نشان دادن اعداد، داده‌ها و غیره استفاده می‌شود؛ مانند یک inforgraphic زنده است. درصورتی‌که انیمیشن شخصیت‌هایی دارد و اغلب زندگی واقعی افراد است مانند برنامه کودک‌ها. انیمیشن می‌تواند واقعی یا غیرواقعی باشد. همچنین می‌تواند دوبعدی یا سه‌بعدی باشد؛ اما معمولاً از داستان یا رفتار واقعی زندگی انسان را تقلید می‌کند؛ اما موشن گرافی یا جلوه‌های تصویری یک‌لایه بر روی یک ویدیو هستند. سکانس‌های ابتدایی فیلم‌ها یا لگو یا ارائه عناصر و علامت‌های رابط کاربری فرودگاه یا اپلیکیشن های موبایل و …جز شاخه موشن گرافی هستند. فضا و مجاورت در این علم لازم است. از دیگر تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن می‌توان زاویه نورپردازی صدا سخت صحنه و ادیت برای متحرک سازی گرافیک داستان برشمرد که لازم است.

شباهت موشن گرافی در مقابل انیمیشن

علاوه بر تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن شباهت‌هایی هم دارند. ابتدا به شباهت‌های این دو می‌پردازیم. هردوی این هنرها می‌توانند یک داستان فریبنده را بیاموزند؛ و ایده‌ها و افکار پیچیده را به قطعات کوچک‌تر و قابل‌هضم تقسیم کنند؛ اما تنها یک روش برای این کار کافی نیست. با روش‌های متفاوت این کار انجام‌پذیر است. این دو هنر مشابه اما متفاوت هستند.

جنبه‌های مثبت و منفی تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن

انیمیشن مناسب برای روایت‌های شخصی است که شخصیت اصلی را در کانون توجه قرار می‌دهد. این شخصیت می‌تواند هرکسی باشد. مشتری شما، بنیان‌گذار شرکت شما، کارمند شرکت شما یا شرکت‌های دیگر با توجه به اهداف شرکت شما. در یک فیلم متحرک معمولاً یک مشکل مشخص وجود دارد، یک تصویر نسبتاً زنده که بیننده را وادار به عمل می‌کند (نوعی تبلیغات). ازاین‌رو تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن محسوس‌تر می‌شود؛ و داستان‌هایی که از طریق انیمیشن به وجود می‌آیند. آن‌هایی هستند که خیلی عام و گسترده نخواهند شد. موشن گرافیک تصاویر بزرگ را رنگ می‌کند. این در مورد داست آن‌هایی است که بالاتر از تجربه فردی هستند. داستان‌های حقیقی که بدون اشتراک گذاشتن حقایق و ارقام کامل نیستند. پس هنگامی‌که یک روایت پیچیده برای نشان دادن دارید بدون استفاده از یک قهرمان داستان و با استفاده از اعداد و ارقام بهترین روش استفاده از گرافیک متحرک می‌باشد.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن در شخصیت‌ها

در مقابل روند تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن بین داستان افسانه‌ای و آموزش یا تبلیغ تفاوت‌های زیادی دارد. اولین تمرکز این امر روی شخصیت‌هاست. این تمرکز مؤثر روی فرایندهاست. ما نمی‌توانیم بگوییم کدام‌یک بر دیگری برتری دارد؛ اما بسته به نیاز شما اولویت دارد. انیمیشن به‌طور طبیعی بیانگر داستان یا عاطفی است. می‌توان از دیگر تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن این را گفت. این مثال خطوطی است در یک صفحه تا زمانی که این خطوط، شخصیت‌هایی که ما می‌توانیم مرتبط کنیم به تصویر می‌کشد. حال هنگامی‌که شما مشتریان خود را می‌شناسید می‌توانید شخصیت‌هایی را که حس می‌کنید ایجاد کنید. هنگامی‌که شخصیت‌ها معنی می‌گیرند شما درک می‌کنید داستان چه باید باشد؛ و بعد از ساخت داستان نتیجه مؤثر را به‌عنوان جایزه ببینید. بینندگان فیلم کارتونی یا انیمیشن ابتدا داستان را مطلع می‌شوند بعد فیلم را خرید می‌کنند. هیچ محصول انیمیشنی ستاره نیست.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن در تبلیغات و بازاریابی

اکثراً تنها یک سهامدار اصلی وجود دارد. یا حداقل یک نفر باقدرت اختیاری برای پرداخت محصول یا ارائه خدمات برای شما. یک مشکل روشن برای این مسائل وجود دارد که باید با دستیابی به یک نتیجه خاص آن را حل کند. مشکلات باعث می‌شوند افراد دچار پریشانی شوند بنابراین یک جاذبه عاطفی قوی قدرتمند است. چون اغلب خریدها احساسی هستند؛ و مشتریان تمایل دارند محصولات و خدمات آرمان را انتخاب کنند چیزی که آن ا را هیجان‌زده کندو خودشان را ببینند البته در مورد خاص خودشان. این‌جایی است که طبیعت متمرکز در انیمیشن واقعاً می‌درخشد؛ اما تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن در این است که گرافیک حرکتی وسیله بسیار بهتری برای بازاریابی به سایر صاحبان کسب‌وکار است.

چگونگی بازاریابی گرافیک متحرک

یکی از تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن جنبه بازاریابی آن است. مشتری‌ها به سه دلیل اصلی خدمات یا محصول را می‌خرند:

۱: صرفه‌جویی در هزینه‌ها

  1. صرفه‌جویی در زمان
  2. تبدیل پول بیشتر

موشن گرافیک یا گرافیک متحرک کمک می‌کند که متوجه شوید که چگونه محصول یا سرویس شما به هرکدام از اهداف بالا کمک می‌کند. گرافیک حرکتی بهترین راه برای پیشنهاد محصول بهتر در فضای رقابتی امروز است و این تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن خاص‌تر و کارآمدتر از روش انیمیشنی عمل می‌کند.

تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن درفروش

ما چه نهاد تجاری یا یک فرد و کار شخصی را به عهده بگیریم. یک انسان در حال دریافت پیام شماست. تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن می‌تواند در حوزه ترغیب و تشویق آن‌ها باشد. انیمیشن در بحث‌ها و فضاهای عاطفی مؤثرتر عمل می‌کند اما در موشن گرافیک شما انتخاب بهترین محصول را پیش روی آن‌ها قرار می‌دهید؛ و نتایج حاصله از استفاده از این محصولات را ذکر می‌کنید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله می‌توان تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن را هم در ساخت و هم در نحوه استفاده بیان کردیم. انیمیشن چیزی است که در آن‌یک شخصیت موجود توسط صنعتگران با نشان دادن یک داستان توسط هنرمندان مختلف مثل نورپردازان و دیگر متخصصان ساخته‌شده است؛ اما گرافیک متحرک با المنت و جلوه تصویری متفاوت و دیگر روش‌ها نمادگرایی یا به‌صورت بالقوه خارج از تنظیم پرزرق‌وبرق عکس‌ها توسط صنعتگران این زمینه مانند نقاشان مات و متخصصان رتوسکوپینگ و غیره کنترل می‌شود.

توسط | ۱۳۹۷-۱۲-۵ ۱۸:۵۸:۵۷ +۰۳:۳۰ اسفند ۵ام, ۱۳۹۷|خدمات, مقالات, موشن گرافیک|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

5 × چهار =