هنر موشن گرافیکس در اصفهان

هنر موشن گرافیکس در اصفهان

هنر موشن گرافیکس در اصفهان

هنر موشن گرافیکس در اصفهان

با پیشرفت علم و تکنولوژی هنر موشن گرافیکس در اصفهان پیشرفت و رواج زیادی داشته است. این موضوع کاربردهای فراوان و گسترده‌ای دارد؛ که در دنیای مجازی و اینترنت به‌وفور مشاهده می‌شود. کاربردهای این هنر بسیار گسترده و متنوع می‌باشد. ازجمله کاربردهای این هنر طراحی تیزر تبلیغاتی، عکس نوشته، طراحی سایت‌های تعاملی، کلیپ‌ها و… اشاره نمود.

سرچشمه‌های این هنر
تاریخچه و شروع موشن از موشن به معنای حرکت و دیگر معانی آن در میان دانشمندان و بزرگان سرچشمه می‌گیرد. به نظر شما مقدمه و شروع اولیه این هنر چیست؟ نقطه آغاز این هنر انتشار و انتقال حرکت به آثار نقاشی و طراحی، به‌طور مثال کشیدن چند پا برای حیوانات برای انسان‌های نخستین است.

هنرمند هنر گرافیک حرکت کیست؟

طراح و هنر نمای باید فردی خلاق و کاربلد باشد. در طراحی گرافیک به روش سنتی این امکان بود که ویژگی زمان، ویس و بک‌گراند را باهنر و دانش طراحی آغشته کند. طراحان موشن می‌توانند قبلاً درزمینهٔٔ فیلم‌سازی یا انیمیشن‌سازی فعال بوده باشند.

کاربرد این هنر

موشن گرافیک یکی از جدیدترین و پرکاربردترین هنرها در فضای رقابتی است. این هنر برای صنعت گرافیک کشورمان خصوصادر این دوره که از مباحث تبلیغات مجازی، تلویزیونی و اینترنتی و فیلم‌سازی و تبلیغات محیطی رواج پیداکرده است، کاربرد فراوانی دارد. امروزه انتشار این کارها از فضاهای روزنامه، کتاب و چاپی به اینترنت و رسانه‌های صوتی تصویری منتقل شده است. نقش یک هنرمندی که درزمینهٔٔ گرافیک حرکت کار می‌کند پیام‌رسانی است. موشن گرافیک این امکان را به ما و سایر مخاطبان می‌دهد که دریافت پیام را به ساده‌ترین روش ممکن و ارزان‌ترین روش‌ها داشته باشیم.

ارتباط تکنولوژی و موشن گرافیک در اصفهان

پیشرفت و رشد هنر موشن گرافیکس در اصفهان اصولاً سرچشمه گرفته از رشد سریع اخیر تکنولوژی می‌باشد. اپلیکیشن ها و نرم‌افزارهای کامپیوتری در امر تبلیغ به‌خصوص در بستر و فضای اینترنت به‌شدت رشد کرده‌اند؛ بنابراین یکی از نرم‌افزارهای قابل‌استفاده برای تولید و ارتقا هنر موشن گرافیکس در اصفهان  که کاربرد فراوانی هم دارد برنامه کامپیوتری ادوبی افتر افکتس است که برای ساخت، حرکت و صداگذاری المنت تا مورداستفاده قرار می‌گیرد.

تقسیم‌بندی هنر موشن گرافیکس در اصفهان

در سال‌های اخیر شاخه‌های هنر موشن گرافیکس در اصفهان مانند

Fluid.1

Organic.2

Vector.3

Hand – Drawn.4

Collage.5

Film.6

اهمیت چندانی نداشت؛ اما با گذشت زمان و پیشرفت فناوری به‌ویژه سال‌های اخیر درزمینه­های تبلیغات و فروش، ازلحاظ کمی و کیفی رشد خیلی زیادی داشته است. امروزه با توجه به اینکه رسانه‌ها و فضای اینترنت نقش ویژه و گسترده‌ای در فضای زندگی ما پیداکرده است، هنر موشن گرافیکس در اصفهان عمقی و ویژه رشد یافته است. این هنر به‌عنوان وسیله و روش خوبی برای رساندن مفهوم و محتوا در عصر بصری امروز به شمار می‌رود.

یک هنرمند هنر موشن گرافیکس در اصفهان چه‌کاری انجام می‌دهد؟

هنرمندان و طراحان هنر موشن گرافیکس در اصفهان طراحی تیزر را به یک طیف و شاخه جدید می‌برند. اصولاً شما قادر هستید با روش‌های بصری، انیمیشن تا و روش‌ها و فرمول مای سینمایی کار هنری خود را خاص و جذاب کنید. هدف طراح یا هنرمند این کارها منتقل کردن مفهوم و محتوا و یا درگیر کردن احساس و عواطف مشتری است. هنر موشن گرافیکس در اصفهان ایده مای جدیدی برای طراحی به وجود می‌آورد و به بهترین شکل آن تا را با محتواهای ، تصاویر ، عکس تا  و دیگر المنت تا ترکیب می‌کند. این روش‌ها امکان دارد مفهومی مشابه کسب اعتبار برای پایان یک نمایش باشد. یا علاوه بر تبلیغات رسانه‌ای برای تبلیغ محیطی استفاده شود.

ابزارهای موردنیاز هنر موشن گرافیکس در اصفهان

ابزارهای موردنیاز می‌توانند زیاد باشند؛ اما با روش‌ها و تکنیک­های میانبر می‌توان به نتیجه مطلوبی دست‌یافت، این روش‌های میانبر بستگی به استراتژی طراح دارند، اغلب تمایلات به این است که چه استراتژی‌هایی را چه موقع استفاده کنند.

زمان و هزینه آماده‌سازی هنر موشن گرافیکس در اصفهان

در این روش و هنر طلایی زمان تولید و تهیه یک اثر از هنر موشن گرافیکس در اصفهان باکیفیت خیلی خوب نسبتاً پایین‌تر از سایر سبک‌های ویدئویی است، هم چنان هزینه هنر موشن گرافیکس در اصفهان فرضاً برای یک تیزر تبلیغاتی به نسبت پایین‌تر از تولید فیلم مای رئال یا انیمیشنی است.

مراحل تکامل این هنر بزرگ

اوایل به وجود آمدن این هنر از موشن گرافیک استفاده مای خاصی چون به حرکت درآوردن لوگو و آرم رسانه‌های معروف تلویزیونی، شرکت مای بزرگ سینمایی و یک سری از کمپانی تا و یا اتفاقات خاص و محدود استفاده می‌شد؛ اما با جا افتادن این هنر و گذشت زمان به‌سرعت دامنه استفاده از موشن گرافی پیشرفت کرد و برخی از راه مای سینمایی و ساخت فیلم، مانند المنت مای متنوع‌تر و امکان افزودن صدا به آن اضافه گشت. بدین ترتیب در دنیای امروز ما موشن نقش خاص و عمده‌ای در تبلیغ و رسانه‌ها و سایت‌های مختلف و فیلم‌سازی دارد. ویژگی‌های گفته‌شده در انتها باعث شد که اکثر کسب‌وکارها برای جذب مخاطب و تبلیغات به سمت هنر موشن گرافیکس در اصفهان سوق داده شوند.

نظریه Johnny Chew در مورد هنر موشن گرافیک

به‌منظور رواج یافتن هنر موشن گرافیکس در اصفهان نوشته‌ای از جانی چون را تفسیر و تحلیل می‌کنیم؛ در ابتدا شاید شما Vimeo یا یوتیوب را مشاهده کرده‌اید. (همان آپارات ما ایرانی تا) شما در قسمت تیزرهای موشن یا انیمیشن حلقه گرافیکی حرکات را مشاهده خواهید کرد. به نظر شما این حلقه خیلی جالب بود؟

موشن چیست؟ حلقه گرافیکی چیست؟

موشن گرافی یک واژه به‌روز و جدید برای انیمیشن بوده است که برای مدتی به آن منسوب شده بود؛ اما موشن گرافی نقطه مقابل انیمیتینگ و یا طراحی گرافیک است. هدف و نتیجه آن تا کاملاً متفاوت است. هدف هدایت تکه مای فیلم به‌منظور ارائه اطلاع و داده به بیننده با روش‌های استفاده از متن متحرک و یا گرافیک است.

کارایی هنر گرافیک حرکت

محقق و مقاله‌نویس ذکرشده به نام جانی چین مهم‌ترین کاربردهای این هنر را برای ما شرح داده است؛ درنتیجه ما بعد از خواندن این نوشته جامع باید کارایی هنر موشن گرافیکس در اصفهان را کاملاً درک و تجزیه‌وتحلیل کرده باشیم و هدف اساسی از طراحی و تولید این هنر را کاملاً بشناسیم.

سایر ویژگی مای یک اثر موشن

این هنر عمدتاً دارای overs  صوتی است که محتوای نوشتاری یا گرافیکی را نشان می‌دهند. فیلم‌های عاشقانه مثال مای جذابی از این نمونه کارهای هنری هستند، یا کار گرافیکی اکشن را به یک ویدیو نامربوط که خواننده آواز می‌خوانند گره زد.

ویژگی‌هایی که باعث شده است این هنر رواج پیدا کند

با توجه به ویژگی مای نام‌برده در بالا و خاص و گسترده‌تر شدن این هنر و مبلغ پایین‌تر تهیه و ارائه این هنر نسبت به انیمیشن کامپیوتری، یا فیلم رئال این هنر به‌شدت از انیمیشن فاصله گرفت. درنتیجه یکی از عمده دلایلی که باعث ترغیب مردم شده است جذابیت، راحتی و هزینه پایین این هنر است. دلایل ذکرشده موجب شده کارایی هنر موشن گرافیکس در اصفهان به‌شدت رشد کند.

مشتری مدار بودن این هنر

یکی از هنر مای مشتری مدار، صنعتی و نادر موشن گرافی است. دیدن یک تیزر مستقل در  هنر موشن گرافی کمیاب است. چرا؟ عمده دلیل این روش این است که با ترکیب هنرهای گرافیکی چون طراحی گرافیک و انیمیشن‌سازی و استفاده از دنیای تجاری کاری کاربرپسند و خاص می‌گردد؛ که مشتری با دیدن آن جذب خواهد شد.

روش محبوب کردن کار

حال چرا به کارهای موشن لقب انیمیشن‌سازی می‌دهند؟ به نظر محققان و خود من دلیل عمده آن می‌تواند کسب اعتبار از نام بزرگ انیمیشن است؛ و در کل مردم را تحت تاثیر بیشتری قرار دهد. چون مردم انیمیشن را بیشتر می‌شناسند.

موشن گرافیست شغل است یا هنر؟

چون این هنر ناشناخته است و هنوز جایگاه خود را پیدا نکرده می‌توان خوش‌بین بود؛ زیرا طراحان گرافیک حرکت در تلاش‌اند خود را بیشتر نشان دهند و محبوب‌تر شوند. در عوض به‌جای انیمیتینگ تعریف شدن آن تا خاص هستند و به‌عنوان موشن گرافیست معرفی می‌شوند. پویانما شخصیت‌سازی را به عهده دارد. اگر شما یک پویانمایی ساز هستید، می‌توانید پویانما شخصیت، پویانمایی ساز انتزاعی، هر چیز دیگری باشید؛ اما با اگر خود را موشن گرافیست معرفی کنید شما به مردم اجازه می‌دهید تا سریعاً از کار و شغلتان اطلاعات کسب کنند.

سبک خودتان را دنبال کنید

لزومی ندارد برای هنر موشن گرافیکس در اصفهان شما که به سبک مای خاص و موردپسند دیگران متصل شوید، در حقیقت حتی شما باید در میان هنرمندان گرافیک حرکت کنید اگر چه‌کار شما متفاوت است!

مشکلات این هنر یا کار

شما با مشتریان، دیگر هنرمندان و طراحان، همراه با کامپیوتر، به‌احتمال‌زیاد با مشکلات فنی یا رفتاری اشخاص روبه‌رو خواهید شد. در مورد اصول طراحی گرافیکی، درک عمیق شما از آخرین نرم‌افزار طراحی و مهارت‌های حل مشکل خلاقانه شما می‌تواند همه‌چیز را در فیلم‌های موسیقی، عناوین فیلم، گرافیک تلویزیونی و صفحات وب تعاملی به نمایش بگذارد این‌یک زمینه با تغییر سریع است و هنرمندان گرافیک متحرک همیشه در مورد تکنولوژی جدید و رسانه جدید یاد می‌گیرند و باید تلاش کنند تا با آخرین گرایش‌ها در ویرایش گرافیک، ویرایش تصویری، پویانمایی و پخش صدا تلاش کنند.

خلاصه

می‌توان در آخر گفت اساس و ریشه کار یا هنر طراحی گرافیک به برداشت مای متفاوت بیننده بستگی دارد؛ و شما باید انواع دید تا را در نظر بگیرید؛ و این طرز فکر و استفاده از آن را به یک جدول زمانی می‌دهد. انیمیشن باعث شده که این هنر به وجود آید. این هنر تازگی متولد نشده و در کشورهای دیگر سال‌هاست محبوب گشته، مطمئناً در ایران و اصفهان این هنر در حال محبوب شدن است.

برای مشاوره رایگان در مورد طراحی سفارش موشن گرافیک با شماره ۰۹۱۲۰۲۹۴۰۴۴ تماس حاصل فرمائید.
جهت دیدن نمونه های موشن گرافیک به کانال تلگرام زیر مراجعه فرمائید:
@tizer_rastait

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا