موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت

موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت

موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت

موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت

چرا موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت؟

طراحی گرافیک به سطح چندبعدی طراحی اشاره می‌کند. انیمیشن و گرافیک حرکت جایگاه خوبی در وب سایت و طراحی تعاملی پیدا کرده است. کارایی سرگرم کننده آنها کاربران را به سایت های جذاب جذب می کند و به همین دلیل انیمیشن‌های تصویری برای تبلیغات و بازاریابی مفیدتر از کلیپ و فیلم می شوند. همانطور که پاتریک مک نیل در مقاله اخیر چاپ مجله Future of Illustrations on the Web اشاره کرد، طراحان در حال پیدا کردن راه های زیبا برای ایجاد رابط های متحرک هستند. انیمیشن نه تنها عالی به نظر می رسد، بلکه تصویر را به طرز خاص با متن و صدا ترکیب کرده و درک و ارتباط تصویر به متنی که آشکار شده‌ و بسیار آسان می شود.

معرفی

برای معرفی روش‌ها لازم است به بررسی این صنعت و جزییات مربوط به آن بپردازیم.

مشخصات صنعت موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت

صنایع:

تبلیغات و ارتباطات بازاریابی

نوع شخصیت:

خلاق یا مبتکر

گروه‌ها:

انیمیشن کامپیوتری ۲D | 2D کشیده انیمیشن | انیمیشن کامپیوتری ۳D | تبلیغات

در انتها باید انجام دهد

ایجاد انیمیشن‌های بصری قابل‌توجه و جذاب برای ویدیو

استفاده از متن و تصاویر را در یک روش خلاقانه و تخیلی

آیا نقش موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت برای من مناسب است؟

برای این نقش، شما باید:

چشم برای طراحی داشته باشید

راحت مذاکره و کار با متقابل مشتری

قادر به دیدار با مهلت

خودتان را به مشتریان بالقوه تبدیل کنید.

نرم‌افزارهای گرافیکی حرکت را داشته باشید.

به‌خوبی تحت‌فشار قرار می‌دهد و درعین‌حال حفظ استانداردهای بالا است

قادر به برقراری ارتباط مفاهیم پیچیده است

طراحان چه‌کاری انجام می‌دهند؟

طراحان گرافیک Motion Graphics یک ویدیو با انیمیشن و جلوه‌های بصری را باهم ترکیب می‌کنند. نقش اینکار از خود گرافیک تکامل‌یافته است، با ابزارهای جدید که طراحان را قادر می‌سازد تا به ویدیو حرکت ببخشند. اگرچه یک قطعه انیمیشن می‌تواند کار عشق باشد، طراح باید مطمئن شود که پروژه جذاب و مناسب است تا بتواند مشتری را جذب کند؛ مانند یک طراح گرافیک، تفکر زیادی وجود دارد که به گزینه‌های فونت، موقعیت و نماد هنر کمک می‌کند. اگرچه Adobe After Effects در حال حاضر نرم‌افزار استاندارد صنعت است، نرم‌افزارهای هر پروژه متفاوت است هرچند ممکن است نیاز به رویکرد متفاوت باشد. برای ایستادگی کردن، بسیاری از طراحان Motion Graphic نیز در مجموعه‌های ویرایش ویدئو و نرم‌افزار مدل‌سازی ۳ بعدی مهارت دارند.

آیا من برای طراحی  به یک مدرک نیاز دارم؟

با توجه به ریشه‌های آن در طراحی گرافیک، واجدین شرایط در آن منطقه نشان می‌دهد که شما می‌دانید مبانی ترکیب و طراحی خوب است. بااین‌حال، محض احتیاط یک مدرک در VFX یا مشابه نیز مناسب کسانی است که طراحی ۳D را انجام می‌دهند. اگر شما با در نظر گرفتن دوره طراحی مدرکی هم در آموزش عالی دارید، دوره‌های زیر توسط صنعت طراحی دقیق مورد ارزیابی قرارگرفته و مهارت‌های خلاقانه را برای استانداردهای عالی ارائه‌شده و درجه‌ای که آن‌ها را برای حرفه‌ای در طراحی آماده می‌کنید، اختصاص داده است.

دوره‌های تدریس مهارت‌های خلاقانه

بهترین مسیر در چیست؟

همانند بسیاری از صنایع خلاق، اولین چیزی که به آن نیاز دارید نمونه کارهای بزرگی است این نشان می‌دهد این‌که آیا آن را از پروژه‌های کوچک آزادانه‌ای که شما در آن قرارگرفته‌اید یاد گرفته‌اید؛ و یا در پروژه‌های مدرسه و دانشگاه، قادر به نشان دادن استعدادهای خود هستید. سؤال این است آیا چشم برای طراحی در هنگام درخواست برای Motion Graphics کار بسیار مهم است. این‌که شما تصمیم می‌گیرید به‌صورت فردی یا با یک شرکت مشارکت داشته باشید، لازم است کار گروهی را شروع کنید. نگاهی به سراچه‌های صنعت برای رویدادهای آینده و نشان دادن با یک کیف پول از کارت‌های کسب‌وکار و یا بهترین لبخند شما کمک خواهد کرد که احساس خوبی داشته باشید و ممکن است کار را به راه خود ادامه دهید.

۷ مثال جذاب

در این مقاله سعی داریم به روش‌ها و جذابیت‌ها بپردازیم. در قسمتی از این مقاله که توسط ناتالی بوید نوشته‌شده است به بررسی ۷ طرح جذاب  می‌پردازیم.

وب های مربوط به طراحی

مشاهده وب‌ها برای طرح‌های گرافیکی طراحی‌شده و اجراشده فوق‌العاده لذت‌بخش است. اگرچه هزاران طرح گرافیکی فوق‌العاده و طرح‌های انیمیشن موجود در سراسر وب وجود دارد، من بعضی از موارد موردعلاقه من را برای طراحان و علاقه‌مندان هنری دیگر برای استفاده از آن انتخاب کردم.

۷ طرح زیبای موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت

شناسایی تصویری لندن

توسط Abigail Kim برای دیدن این طراحی ها به لینک http://www.howdesign.com/design-creativity/7-fun-captivating-motion-graphics-designs/ مراجعه نمایید.

تقویم جنبشی • آزمایشگاه جامعه دیجیتال توسط Egoitz Aulestia

https://www.behance.net/gallery/13903143/Kinetic-Calendar-Digital-Society-Laboratory لینک قبل نمونه زیبا و شگفت‌انگیز موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت را در این زمینه مشاهده نمایید.

تقویم جنبشی چیست؟

ایده تقویم جنبشی یا ” Kinetic ” بود که سازمان‌دهی می‌شود و نشان‌دهنده زمان است. من اطلاعات را از طریق ساختار دایره‌های متحدالمرکز سازمان‌دهی کردم که در آن به‌تدریج داده‌ها را از سیستم بین‌المللی واحدها برای زمان، فصول روز، روزهای هفته، تعداد روزهای ماه، ماه‌ها، فصول، بادها … و همچنین ویژگی‌ها و ابزار استراتژی مشتری استفاده کردم.

انیمیشن Walker Game

پاتریک مک نیل این انیمیشن سرگرم‌کننده را در آینده‌ای از تصاویر در وب PrintMag معرفی کرد. درباره این طراحی گرافیک حرکتی اینجا http://walkrgame.com/en/ مشاهده نمایید.

سایر موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت مربوط به بازی را در http://www.printmag.com/web-design/future-illustrations-on-the-web/ مشاهده نمایید.

All Glory to the Hypno Burger

 توسط کاران سینک

موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت را در مورد مهارت‌هایی که باید در اختیار داشته باشید، به‌منظور رسیدن به بهترین برند فروشگاه زنجیره‌ای عجیب و شگفت‌انگیز با بهترین نشان لیاقت Geek توسط مکن مورفی را یاد بگیرید. http://www.madebykaran.com/ در این سایت می‌توانید موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت را به جذاب‌ترین حالت ببینید.

“Show Us Your Type” Barcelona OFFF 2014

 توسط مایک کاریا

طراحی تایپوگرافی متحرک Carreira برای رقابت “Show Us Your Type”.

طراحی متحرک طراحان گرافیک باید بدانند که کدام نوع ترکیب بهترین کار با یکدیگر است. بهترین نوعی جفت شدن با کتاب جدید تونی سدون، Type Teams را د ر http://www.showusyourtype.com/ بررسی کنید.

مجله Lollove Gif

توسط Mirkow Gastow

http://www.howdesign.com/design-creativity/7-fun-captivating-motion-graphics-designs/

موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکتADHD Pizza

 توسط سیندی سون

http://cargocollective.com/cindysuen/Fox-ADHD-GIFs می‌توانید نمونه‌های زیبا در این زمینه را مشاهده نمایید.

بهترین حرکت موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت در طراحی در سال ۲۰۱۷

تولید و ویرایش ویدئو

موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت همیشه بخش مهمی از داستان است. واضح است فرض کنیم که از سال ۲۰۱۶، طراحان به دنبال راه‌هایی برای ایجاد پویانمایی‌هایی هستند که نیاز به زمان کمتری دارند اما طراحی جذابی دارد؛ بنابراین، می‌توانید انتظار داشته باشید که ترکیبی از موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت ۲ بعدی و ۳D را ایجاد کنید که تعادل کامل بین عمق و مسطح بودن را برای یک زیبایی‌شناسی بصری در سال جاری ایجاد کنید. با پیشرفت فن‌آوری‌های وب، طراحان باید فلش را به نفع گرافیک حرکت HTML، CSS و JS کنار بگذارند، در بیشتر وب‌سایت‌ها با استفاده از انیمیشن برای افزایش تجربه کاربر و همچنین رابط کاربر (UI) استفاده می‌شوند. یکی دیگر از روند در حال ظهور نمادها است که می‌تواند به آیکون‌ها، GIFS متحرک و یا حتی ای موجی ترجمه شود. درنهایت، موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت نیز در سال جاری محبوبیت زیادی به دست آورده‌اند. آینده خوبی به‌طورکلی برای موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت در پیش است.

جالب‌ترین موارد در موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت

انتقال بدون درنگ

انتقال بدون درنگ زمانی که به موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت می‌آید، هیچ‌چیز جدیدی نیست و انقلابی نیست، اما اخیراً محبوبیت آن‌ها به‌دست‌آمده است. آن‌ها یک احساس جریان یافتن ایجاد می‌کنند. به یک صحنه اجازه می‌دهند بدون هیچ‌گونه وقفه یا قطع بین آن‌ها به‌صورت چندبعدی جریان یابد.

مستند متحرک

ما در یک‌زمان با مسائل مختلف اجتماعی و سیاسی روبرو هستیم که بر کل جهان، نه‌فقط یک منطقه خاص تأثیر می‌گذارد. مستند و تصاویر متحرک موفقیت بزرگی در بالا بردن آگاهی و گفتن داستان‌هایی که باقی‌مانده‌اند، مخصوصاً زمانی که با روایت قوی همراه شده‌اند، موفق بوده‌اند. آن‌ها همچنین می‌توانند چشم‌انداز دیگری را ارائه دهند و ما را در یک مسئله کاملاً جدید ببینند.

Iconography ساده‌شده

در حال حاضر، جامعه طراحی، ساده‌ترین طراحی مبتنی بر اتفاقات پیوسته و داستانی است که به نظر می‌رسد مدرن، مؤثر و بصری جذاب است. هنگامی‌که به آرم‌ها می‌آید، آرم ساده‌تر است، بیشتر آن را می‌توان درراه‌های جدید و خلاقانه برای ایجاد آگاهی از نام تجاری استفاده کنیم. آرم‌های استاتیک به‌آرامی فشرده می‌شوند و باعث می‌شود طرح‌های تمیز و حداقل که می‌توانند به شکل کاملاً متفاوت به هنر تبدیل شوند.

آرم متحرک

لوگو با استفاده از bma-prod

نمادگرایی ساده نیز می‌تواند در پیام‌های تبلیغاتی کوتاه و همچنین باز کردن عناوین، کلمات کلیدی و غیره مورداستفاده قرار گیرد.

مخلوط کردن ۳D و ۲D

وقتی یک‌بار اتفاق غیرمعمول رخ‌داده است، در حال حاضر بیشتر و بیشتر شایع است. بسیاری از موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت امروز با موفقیت با ترکیب ۲D و ۳D برای ایجاد یک تصویر گرافیکی، سبک‌تر و زیبا نشان داده‌شده است. به‌طورمعمول، اشیاء ۳D در یک فضای ۲D قرار می‌گیرند تا دیدگاه پرنده‌ای از تصویر بزرگ را فراهم کند. استفاده سنگین از زاویه نیز این روش را برای نشان دادن لایه‌ها مناسب می‌سازد. نتایج نهایی تصاویر پیچیده‌ای است که جنبش ثابت را به داستان القا می‌کنند.

تایپوگرافی جنبشی

این یک واقعیت مشهور است که تایپوگرافی می‌تواند یک طرح را ایجاد یا شکست دهد. به‌این‌ترتیب، طبیعی است که طراحی چاپی راه خود را بر روی صفحه‌نمایش پیدا کند. موشن گرافیک یا طراحی گرافیک حرکت بیشتر و بیشتر برای تولید آثار هنری زیبا در هر فریم موردنیاز است. این‌که آیا به‌عنوان یک جایزه به یک فیلم مشهور یا یک آهنگ یا برای علاقه به یک قطعه تبلیغاتی مورداستفاده قرار می‌گیرد، تایپوگرافی جنبشی یک اثر هنری است.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا