اخبار مربوط به فیلترینگ اینستاگرام

/, مقالات/اخبار مربوط به فیلترینگ اینستاگرام

اخبار مربوط به فیلترینگ اینستاگرام

این روزها زمزمه فیلترینگ اینستاگرام بر سر زبان­ها افتاده است. این شبکه اجتماعی یکی از پرطرفدارترین شبکه­های اجتماعی در ایران بوده است. بعد از فیلترینگ تلگرام در اردیبهشت ماه اکنون نوبت به اینستاگرام رسیده است.

فیلترینگ اینستاگرام

از آنجا که این شبکه اجتماعی محبوب، بستری برای کسب درآمد بسیاری از کاربران است و به همین جهت پیگیر این خبر هستند، بر آن شدیم تا جزئیاتی از خبر فیلترینگ اینستاگرام را به نقل از خبرگذاری های معتبر بیان کنیم.

فیلترینگ اینستاگرام

اخبار مبتنی بر فیلترینگ اینستاگرام

بنا بر اعلام خبرگزاری فارس آقای مصدق اعلام کرده است که «آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به‌صورت جدی پیگیر این موضوع شده و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.»آقای مصدق یکی از دلایل فیلتر کردن اینستاگرام را سوءاستفاده از فضای مجازی و کلاه‌برداری از مردم تحت عنوان سلبریتی و «جمع‌آوری پول برای کمک به افراد بی‌بضاعت» در این شبکه اجتماعی اعلام کرده است. این در حالی است که وزیر ارتباطات ایران این ادعا را رد و اعلام کرد که فیلتر کردن اینستاگرام، یک موضوع قدیمی است. و اتاق فکرهایی برای جلوگیری از شفافیت ارزی در پشت این موضوع است.

توئیت آقای جهرمی در مورد فیلترینگ اینستاگرام

محمدجواد آذری جهرمی در توییتر خود نوشت: «موضوع پیگیری برخی برای فیلتر سرویس‌های مختلف اینترنتی تازگی ندارد. رفع فیلتر توییتر در صف انتظار جلسه کارگروه تعیین مصادیق قرار دارد. آنچه تازگی دارد طرح یک موضوع قدیمی توسط برخی از رسانه‌ها برای انحراف افکار عمومی از مطالبه گری شفاف‌سازی سوءاستفاده کنندگان ارزی اخیر است.

سابقه موضوع فیلترینگ اینستاگرام

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، عبدالصمد خرم‌آبادی دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در مطلبی در کانال شخصی‌اش در پیام‌رسان سروش به نشانی http://sapp.ir//khoramaabaadi   با اشاره به اینکه یکی از اعضای کانال سؤال کرده‌اند: چرا با وجودی که اینستاگرام دارای میلیون‌ها محتوای مجرمانه علیه امنیت کشور و مقدسات اسلامی و غیراخلاقی است دستور رفع فیلتر آن صادر شده است؟ آیا مراجع قضایی نمی‌خواهند از این اقدامات غیرقانونی جلوگیری کنند؟ در پاسخ نوشته است:  بله کاملاً درست است، شبکه اجتماعی اینستاگرام  در ظاهر امر یک شبکه اطلاع‌رسانی است؛ اما درواقع  یک شبکه جاسوسی غیرقابل کنترل هست که میلیون‌ها محتوای مجرمانه علیه امنیت داخلی و خارجی کشور و محتوای غیراخلاقی و علیه مقدسات اسلامی را منتشر می‌کند.

سرورهای اینستاگرام از زبان عبدالصمد خرم آبادی
اطلاعات میلیون‌ها شهروند ایرانی در سرورهای اینستاگرام در آمریکا ذخیره, نگهداری و تحلیل شده و مورد سوءاستفاده سرویس‌های جاسوسی قرار می‌گیرد. فرمان  هدایت و مدیریت اینستاگرام در دست سرویس‌های جاسوسی شیطان بزرگ است به همین جهت اینستاگرام هیچ‌گونه همکاری در ارتباط با جلوگیری از ارتکاب جرم و شناسایی مجرمین با جمهوری اسلامی ایران ندارند.

دلایل دیگر فیلترینگ اینستاگرام

به نقل از خرم آبادی هزاران پرونده کلاه‌برداری، جعل عنوان، نقض حریم خصوصی و غیره در ارتباط با شکایات مردم از کاربران صفحات اینستاگرام در دستگاه قضایی تشکیل شده اما به لحاظ اینکه سرورهای این شبکه در خارج از کشور است و هیچ‌گونه همکاری با مراجع قانونی ایران ندارند این پرونده‌ها بدون نتیجه باقی‌مانده و مردم به حق‌وحقوق خود نرسیده اند.
تنها در بخشی از اینستاگرام که مورد بازدید کاربران ایرانی قرار گرفته بیش از ۲۵۰ میلیون محتوای خلاف عفت و اخلاق عمومی توسط روبات‌های هوشمند وزارت ارتباطات و حدود ۵۰۰ هزار محتوای ضد امنیتی و علیه مقدسات و سایر محتواهای مجرمانه توسط گروه‌های رصد مردمی و نهادهای امنیتی انتظامی و قضایی شناسایی شده است. برهمین اساس دستور فیلترینگ اینستاگرام و محتوای مجرمانه اینستاگرام از مدت‌ها قبل از اغتشاشات فتنه اخیر, توسط مراجع مختلف قضایی صادر و در اجرای دستور دادستان کل کشور به وزارت ارتباطات ابلاغ گردیده ولی این دستور بنا به دلایلی که وزارت ارتباطات باید پاسخگوی آن باشد قبل از فتنه ۹۶ اجرا نشد.

دستور شورای امنیت در مورد فیلترینگ اینستاگرام

در ادامه اخبار منتشر شده از سوی دادستان یادآور می‌شود به خاطر نقش آشکار  اینستاگرام در ایجاد آشوب‌ها و اغتشاشات و عملیات تروریستی در شهرهای مختلف کشور, دستور فیلتر آن از ناحیه شورای امنیت کشور صادر و اجرا شد؛ اما متأسفانه وزارت ارتباطات بدون توجه به مسائل امنیتی و حجم عظیم محتوای مجرمانه موجود در اینستاگرام و دستورات قضایی صادره این پایگاه اینترنتی را رفع فیلتر کرده است.

با رفع فیلتر اینستاگرام جوانان و نوجوانان ایرانی مجددا با بهمنی از محتواهای مجرمانه در فضای مجازی کشور مواجه شده اند. بدین لحاظ از سوی دادستانی کل کشور به مسئولین وزارت ارتباطات اخطار داده شده که رفع  فیلترینگ اینستاگرام برخلاف موازین  قانونی و قضایی انجام گردیده و مسئولین امر باید پاسخگو باشند.

آیا فیلترینگ اینستاگرام به گردش اطلاعات داخل کشور آسیب می­زند؟

به نقل از خرم آبادی بستن شبکه‌های اجتماعی غیرقابل کنترل خارجی نه تنها به کمیت و کیفیت گردش آزاد اطلاعات در کشور لطمه نمی‌زند، بلکه موجب رونق  گردش آزاد اطلاعات و توقف گردش آزاد جرم و جنایت در فضای مجازی کشور خواهد شد. ولی پیشنهاد میکنم برای افزاش فالوور اینستاگرام کلیک کنید و توصیه های جدید را یاد بگیرید.

توسط | ۱۳۹۸-۱-۴ ۱۱:۳۵:۳۹ +۰۴:۳۰ فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۸|اینستاگرام, مقالات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سلام! امیر طاهری هستم چند سالی میشه در حوزه طراحی وبسایت های وردپرس و سئو و بهینه سازی برای موتور های جستجوگر فعالیت میکنم. خوشحالم که افتخار همکاری با تیم رستا آی تی نصیبم شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

هجده − 17 =