۶ راه مؤثر از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام

کسب فالوورهای بیشتر در اینستاگرم را شاید بتوان مهمترین دغدغه کارذبران فعال این شبکه اجتماعی معروف و صاحبان کسب و کارها دانست. به نظر شما آیا برای داشتن فالوورهای بیشتر در اینستاگرم باید مشهور باشید؟ شاید پاسخ شما مثبت باشد، اما باید گفت که اینگونه نیست. در واقع برای کسب فالوور در اینستاگرام باید ضمن داشتن یک استراتژی مناسب، وقت صرف کرد و تلاتش کرد که فالوور ها را آهسته و پیوسته به صورت اصولی اضافه کرد. هر چند ترفندها و تکنیک‌های زیادی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد، اما ما در ادامه این مقاله برای شما ۶ راه از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام را خواهیم گفت. پس تا انتها با رستا آی تی همراه باشید.

راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام

۱- اینستاگرم خود را به دیگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی وصل کنید

یکی از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام اتصال اینستاگرام به دیگر شبکه‌های اجتماعی‌ای است. اتصال اینستاگرام به فیس بوک به شما برای کسب فالوور بیشتر کمک می‌کند، چرا که احتمالاً حدود ۲۰٪ از دوستان شما در فیس بوک کاربران اینستاگرام  نیز هستند. البته اتصال اکانت اینستاگرامی به فیسبوک مزیت دیگری هم دارد. شما با اتصال حساب کاربری خود به فیسبوک می‌توانید اکانت خود را به پروفایل تجاری ارتقا دهید و از امکانات آن استفاده کنید.

این روش به دوستان شما کمک می‌کند تا شما را در اینستاگرام نیز پیدا کنند و فوراً شروع به فالو کردنتان نمایند. بدیهی است، این اولین کاری است که باید هنگام ثبت نام انجام دهید، اما اگر هم انجام ندهید، بعداً نیز می‌توانید آن را انجام دهید. اگر برخی از دوستان جدیدتان در فیس بوک تصمیم به پیوستن به اینستاگرام بگیرند، به راحتی می‌توانید یکدیگر را پیدا کنید.

اگر قبلاً حساب‌های کاربری‌تان را به هم وصل کرده‌اید و هنوز هم دنبال یافتن فالوور بیشتر هستید، راه ساده‌ای برای جلب توجه این است که عکس‌های اینستاگرام خود را در فیس بوک یا دیگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی (یعنی توییتر) ارسال کنید. با ارتقاء پروفایل اینستاگرام  خود در سایر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی (با عکس‌های بسیار جذاب، تخفیف‌ها و …) دیگران به راحتی می‌توانند شما را پیدا کنند.

۲- بفهمید که چه چیزهایی برای مردم جذاب هستند

بررسی پیج های محبوب اینستاگرام بهترین مکان برای شروع است. هر زمان به چیزی رسیدید که بسیار محبوب است، بفهمید دلیل جذابیت آن برای مردم چیست.

برای مثال، تگ «زیبا» پر از عکس‌هایی است که زیبا هستند، با رنگ‌های روشن (چندگانه)، کنتراست‌های قوی و دیدگاه‌های منحصر به فرد. سعی کنید شما نیز در حوزه خود از چنین عکس‌هایی استفاده کنید.

یکی از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام این است که بدانید فالوور های اینستاگرام به دنبال تماشای عکس‌هایی هستند که به سادگی زیبایی دارند. شما باید تصاویر و ویدئوهای خود را با افکت‌ها و تکنیک‌های هنری دیگر جذاب کنید.

عکس‌های تصادفی و کم کیفیت حیوانات، غذا و نوشیدنی‌ها به شما کمک زیادی نخواهند کرد. بنابراین، هنگام انتخاب عکس‌هایی که می‌خواهید آپلود کنید، سعی کنید بسیار جذاب باشند.

۳- استفاده از هشتگ های محبوب، یکی دیگر از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام

هشتگ شگفت انگیز است! هشتگ ها نه تنها محتوا را دسته بندی می‌کنند، بلکه عکس‌های شما را در معرض دید بیشتری قرار می‌دهند و فرصتی برای پیدا شدن به شما می‌دهند. همچنین، هر چقدر محبوبیت هشتگ بیشتر باشد، شانس بیشتری برای به دست آوردن فالوور (و یا حداقل لایک) خواهید داشت.

اگر به دنبال آخرین و محبوب‌ترین هشتگ ها هستید، با استفاده از نرم افزارهای هشتگ، آن‌ها را پیدا کنید. این کار یکی دیگر از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام است. ذر بخش های ۱۱ تا ۱۳ مقاله معرفی ۲۸ ابزار رایگان برای کسب فالوور بیشتر در اینستاگرام سه نم افزار مرتبط با هشتگ معرفی شده است که می‌توانید از آن ها استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که در کپشن و البته ترجیحاً در کامنت از تگ‌ها همراه با کلمات کلیدی مرتبط استفاده می‌کنید. همچنین تگ جغرافیایی را فراموش نکنید! استفاده از تگ جغرافیایی از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام است. تگ جغرافیایی مطالب شما را به صفحات خودکار این مکان‌های خاص منتقل می‌کنند (و در نتیجه باعث افزایش احتمال دیده شدن توسط افراد می‌شود که از این صفحه مکانی بازدید می‌کنند).

۴- مردم را فالو یا عکس‌های آنها را لایک کنید

یکی از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام این است که با کاربران در تعامل باشید. مثلاً آنها را دنبال کنید یا عکس‌های آنها را لایک کنید.

معمولاً برای هر ۱۰۰ لایک که انجام می‌دهید، ۲۱٫۷ لایک و ۶٫۱ فالوور کسب خواهید کرد.

همچنین، فالو کردن افراد به صورت تصادفی یکی دیگر از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام است. با فالو کردن افراد دیگر، حس کنجکاوی آنها را تحریک می‌کنید و این گونه آنها به سمت پروفایل شما هدایت می‌شوند. اگر آنها پروفایل شما را دوست داشته باشند، احتمال زیادی وجود دارد که شما فالوبک کنند.

قبل از اینکه بتوانید تعداد قابل توجهی فالوور برای خودتان کسب کنید لازم نیست در مورد داشتن فالووینگ زیاد نگران باشید. یک راه حل ساده برای فیلتر کردن افرادی که به شما فالووبک نمی‌دهند، استفاده از برنامه‌هایی مانند Instafollow برای ردیابی کسانی است که شما را آنفالو کرده‌اند.

۵- تخفیف و جایزه از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام

اگر شما صاحب یک کسب و کار در اینستاگرام هستید، حتماً می دانید که یکی از بهترین راه‌های راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام برگزاری مسابقه و دادن کوپن‌های تخفیف است. هیچ چیزی لایک، کامنت و فالوور در اینستاگرم را مانند مسابقات و کوپن‌ها جذب نمی‌کند!

به کاربرانی که شما را فالو می‌کنند و یا عکسی از پست‌های شما را شِیر می‌کنند، فرصتی برای برنده شدن یک محصول یا کوپن تخفیف دهید.
بد نیست بدانید که بسیاری از برندهای موفق از روش برای افزایش فالوور اینستاگرام خود، لایک و کامنت بیشتر در برند خود استفاده کرده‌اند.

۶- از فیلترهای محبوب استفاده کنید

با توجه به گزارش‌های Neil و Instagram Fortune 500 Track Maven، استفاده از فیلترهای اینستاگرام یکی دیگر از راه‌ها است.
با توجه به آنچه Track Maven گفته است، محبوب‌ترین و مؤثرترین فیلتر برای استفاده بر روی تصاویر Mayfair است. با این حال، Neil معتقد است که Normal، Early Bird، X-Proll، و Hefe محبوب‌ترین فیلترها هستند.

جمع بندی راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام

در مقاله راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام برای شما از ۶ راهکار موثر در جذب و افزایش فالوور اینستاگرام گفتیم. این ۶ راهکار به اختصار عبارتند از:

۱- اینستاگرم خود را به دیگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی وصل کنید

۲- بفهمید که چه چیزهایی برای مردم جذاب هستند

۳- استفاده از هشتگ های محبوب، یکی دیگر از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام

۴- مردم را فالو یا عکس‌های آنها را لایک کنید

۵- تخفیف و جایزه از راه‌های کسب فالوور در اینستاگرام

۶- از فیلترهای محبوب استفاده کنید

در پایان به یک نکته مهم دیگر که شاید نشنیده باشید اشاره می‌کنیم؛ اسپمی نباشید! سعی نکنید با روش‌های غیرمعقول یا ارسال بیش از حد پست یا آزار دادن افراد، فالوور کسب کنید.

همچنین، فقط از عکس‌های مرتبط، قابل مقایسه و جذاب استفاده کنید تا فالوور های اینستاگرام خود را حفظ کنید. به یاد داشته باشید که باید ابتدا توجه کاربران را جلب کنید و سپس تلاش کنید تا این توجه را حفظ نمایید.

رستا آی تی به شما مشاهده دو لینک افزایش فالوور واقعی اینستاگرام و افزایش فالوور اینستاگرام در ۳ مرحله را در جهت افزایش فالوور واقعی اینستاگرام دعوت می کند. شما با تهیه و به کارگیری ترفندها و تکنیک‌های این دو محصول قادر خواهید بود در مدت زمان اندکی فالوور های واقعی فراوانی را برای پیج خود کسب کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا