راهنمای کامل حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

حذف اکانت اینستاگرام

اگر شما الان مشغول خواندن این مقاله هستید، این بدین معنی است که شما یک اکانت اینستاگرام دارید که می‌خواهید آن را حذف کنید، اما روش این کار را نمی‌دانید و به دنبال پیدا کردن راه هستید. اگر اینطور است، باید گفت که جای درستی آمدید. ما در این مقاله به صورت مرحله به مرحله نحوه را به شما آموزش خواهیم داد. پس تا انتها همراه رستا آی تی باشید.

حذف اکانت اینستاگرام

علت‌های حذف اکانت

علت و حتی سایر اکانت های شبکه‌های اجتماعی عمدتاً شخصی است؛ به طوری که کاربران می‌خواهند با این کار هیچ اثر و نشانه‌ای از نام کاربری، تصاویر، کامنت ها، استوری ها و … باقی نماند.

آثار و نتایج حذف اکانت اینستاگرام

دقت کنید که با حذف هر چیزی که مربوط به اکانت است، از نام کاربری گرفته تا محتویات اکانت حذف می‌شود و به هیچ وجه قابل بازیابی نیست. حتی دیگر نام کاربری استفاده شده یا همان username و ایمیل مربوط به اکانت قابل استفاده برای ثبت اکانت جدید نخواهد بود. بنابراین اگر قصد دارید از یوزرنیم یا ایمیل مربوط به اکانت مجدداً استفاده کنید، حتماً قبل از اقدام  آن‌ها را از قسمت ویرایش مشخصات پروفایل تغییر دهید.

همانطور که گفتیم، پس از انجام عملیات حذف، اکانتتان دیگر قابل بازیابی نیست، بنابراین اگر از حذف اکانت اینستاگرام خود مطمئن نیستید و یا تمایل دارید موقتاً از دستذس خارج کنید، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را موقتاً از دسترس خارج کنید. اما اگر از حذف اکانت خود مطمئن هستید، به ادامه مقاله و نحوه حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله دقت کنید:

نحوه حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

۱- بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که می‌توانند از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در تلفن همراه، اکانت خود را حذف کنند؛ اما باید گفت که اینگونه نیست و راهی برای اینکار از طریق اپلیکیشن نیست.

۲- برای این کار باید از طریق سایت اینستاگرام اقدام کنید. به این ترتیب که ابتدا بر روی این لینک کلیک کنید. اگر قبلاً وارد اینستاگرام در مرورگر خود نشده باشید، صفحه لاگین نمایش داده می‌شود که در آن باید اطلاعات نام کاربری (یوزرنیم یا ایمیل یا شماره تلفن همراه مربوط به اکانت خود) را همراه با پسورد وارد کنید. اگر فراموش کرده‌اید، می‌توانید عملیات مربوط به بازیابی پسورد اکانت را انجام دهید.

۳- پس از وارد شدن به لینکی که در بالا گفته شد، صفحه‌ای مطابق تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود. همانطور که مشخص است اینستاگرام در این صفحه از شما علت حذف اکانت را می‌پرسد. شما در منوی کشویی موجود در این صفحه می‌توانید یکی از دلایل را انتخاب کنید. البته در کل این که چه دلیلی را انتخاب کنید در نتیجه حذف تاثیری نخواهد گذاشت.

۴- پس از انتخاب دلیل حذف، اینستاگرام مجدداً از شما می‌خواهد پسورد اکانت تان را در کادری که نمایش می‌دهد وارد کنید. سپس بر روی دکمه قرمز رنگ Permanently delete my account کلیک کنید تا عملیات حذف انجام شود.

۵- کار تمام شد. به همین سادگی و فقط با چند کلیک توانستید حساب اینستاگرامی خود را حذف کنید. البته پس از انجام عملیات همان لحظه اکانت شما کاملاً حذف نمی‌شود و ممکن است دو سه روزی طول بکشد تا اکانت شما کاملاً حذف شود. (در این مدت به هیچ وجه امکان بازیابی حساب و پشیمانی وجود ندارد).

نتیجه گیری

تنها راه موجود اقدام از طریق سایت اینستاگرام است که مراحل آن را در آموزش توضیح دادیم. دقت کنید که پس از حذف اکانت دیگر قابل بازیابی نیست و تمام اطلاعات آن از جمله تصاویر، لایک ها، فالورها، کامنت ها و… حذف خواهند شد. بنابراین قبل از اقدام به حذف اکانت فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا