راهنمای استفاده از لایو اینستاگرام – بخش اول

لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام از جمله امکانات جالب اینستاگرام است که در سال ۲۰۱۷ همچون طوفانی دنیا را در برگرفت. تا جایی که بر اساس تحقیقات Tubular Insights ، مردم بر اساس تقاضا تا هشت بار نیز ویدئوهای لایو را نگاه می‌کنند.

مطالعه دیگری نشان داد که ۸۰% از کاربران، تماشای ویدئوهای لایو از یک برند تجاری را به خواندن یک وبلاگ ترجیح می‌دهند.علاوه بر این ۸۲% از کاربران، ویدئوهای لایو را نسبت به پست‌های رسانه‌های اجتماعی ترجیح می‌دهند. این آمار نشان می‌دهد که لایو اینستاگرام دارای آینده خوبی است. بنابراین جای تعجب نیست که اینستاگرام از قافله عقب نماند و لایو اینستاگرام را به اجرا درآورد.

راهنمای استفاده از لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام پیام غول‌آسای رسانه‌های اجتماعی را در فضای جریان لایو نشان می‌دهد. همانند ویدئوهای لایو در پریسکوپ، فیس بوک و یوتیوب، لایو اینستاگرام نیز اجازهٔ پخش زنده می‌دهد.

لایو اینستاگرام نه تنها به شما اجازهٔ پخش زنده می‌دهد بلکه همچنین وسیله‌ای برای تعامل با کاربران از طریق راه‌های مختلف و جذب فالورهای جدید است.همچنین این یک امکان عالی برای برندها و تجارت‌هایی است که به دنبال برقرای ارتباط از راه‌های جدید و سرگرم کننده با مشتریانشان هستند. برای مثال لایو اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا با گذاشتن کامنت سؤال بپرسند و تعامل کنند. میزبانان می‌توانند از فیلترهای صورت استفاده کنند و همچنین بینندگان و دوستانشان را برای ملحق شدن به پخش زنده دعوت کنند.

همچنین کاربران می‌توانند ویدئوهای لایو برتر را در صفحهٔ اکسپلور پیدا کنند. این ویژگی، برندها و تاثیرگذاران را قادر می‌سازد تا حیطه و توانایی جست و جوی خودشان را گسترش دهند.

بسیاری از کاربران اینستاگرام معتقدند لایو اینستاگرام یک راه خارق‌العاده برای مشغول شدن با فالورها در سرتاسر جهان است.  ممکن است این سؤال برای شما مطرح شود که چگونه از لایو اینستاگرام استفاده کنیم؟ ویدئوهای لایو را در کدام قسمت اینستاگرام پیدا کنیم؟ چگونه از فیلترهای صورت استفاده کنیم و بقیهٔ کاربران را برای ملحق شدن به پخش زنده دعوت کنیم؟

رستا آی تی از شما دعوت می‌کند ادامه این قسمت از مقاله و البته بخش دوم آن را مطالعه کنید تا به جواب سؤال‌هایتان برسید.

چگونه ویدئوهای لایو را در اینستاگرام پیدا کنیم؟

چگونه متوجه شویم که اکانتی که آن را دنبال می‌کنیم، لایو گذاشته است؟
در قسمت استوری، شما آواتارهایی را در داخل دایره از اکانت‌هایی که دنبال می‌کنید مشاهده می‌کنید. اگر کلمهٔ Live را در پایین آواتار آن کاربر به رنگ قرمز یا صورتی ببینید، یعنی اینکه آن کاربر اخیراً لایو گذاشته است.

برای مشاهدهٔ جریان لایو آن‌ها، به راحتی بر روی آواتار آن‌ها کلیک کنید. همچنین می‌توانید ویدئوهای لایو اینستاگرام را با کلیک کردن بر گزینهٔ اکسپلور پیدا کنید.

در قسمت استوری، علاوه بر اینکه تصاویر و ویدئوهای برتر را پیدا می‌کنید، ویدئوهای لایو محبوب در آن لحظه را خواهید دید. اینستاگرام دسته‌ای از ویدئوهای لایو را براساس تعداد بیننده، محل و زبان فراهم می‌کند. این یک راه خوب برای پیدا کردن اینفلوئنسرها و برندهایی است که می‌توانید آن‌ها را فالو کنید.

در هنگام مشاهدهٔ ویدئوی لایو اینستاگرام می‌توانید با ضربه زدن بر روی آیکن قلب علاقه خودتان را نشان بدهید یا کامنت بگذارید. هرکسی که در حال مشاهدهٔ ویدئو باشد، لایک یا کامنت شما را خواهد دید. اگر نمی‌خواهید کامنت‌ها یا لایک‌ها را ببینید می‌توانید به راحتی بر روی صفحه ضربه بزنید.

وقتی که شروع به مشاهدهٔ ویدئوی لایو اینستاگرام می‌کنید، میزبان و بییندگان پیوستن شما به لایو را متوجه خواهند شد.

چگونه ویدئوی لایو اینستاگرام را شروع کنیم؟

برای گذاشتن لایو در اینستاگرام، بر روی عکس پروفایل استوری تان ضربه بزنید.(تصویر کنار علامت +)
همچنین می‌توانید بر روی آیکن دوربین در سمت چپ بالای صفحه اینستاگرام ضربه بزنید.
بر روی آیکن دوربین در سمت چپ (در حالت فارسی سمت راست) بالای صفحه ضربه بزنید یا صفحه را از راست به هر جایی که می‌خواهید، بکشید.

در اینجا می‌توانید فرمت‌های مختلف ضبط کردن لایو اینستاگرام را با کشیدن بین ۵ گزینه انتخاب کنید:

  • (Normal) معمولی – تصویر یا ویدئوی عادی
  • (Boomerang) بومرنگ – ساختن تصویر متحرک – ساختن تصویر متحرک از ویدئو یا تصاویر مختلف
  • (Rewind) برگرداندن – ویدئویی که به سمت عقب یا برعکس نمایش داده می‌شود.
  • (Hands free) آزاد بودن دست – یک ویدئوی ۱۵ ثانیه‌ای، ولی نیاز به نگه داشتن دکمهٔ ویدئو برای شروع ویدئو نیست.
  • (Live) زنده – پخش ویدئو در زمان واقعی ولی بعد از پایان یافتن جریان ویدئو ناپدید می‌شود.

گزینهٔ لایو را انتخاب کنید.

سپس، دکمهٔ Start Live Video (شروع ویدئوی لایو) را خواهید دید ولی قبل از کلیک آن تنظیمات استوری اینستاگرام را چک کنید.

بر روی آیکن چرخ‌دنده در سمت چپ و بالا ضربه بزنید.

تنظیمات استوری اینستاگرام را چک کنید.

اگر می‌خواهید ویدئوهای لایوتان را از افراد خاص پنهان کنید یا اینکه مشخص کنید که هرکسی یا فقط افرادی که شما آن‌ها را فالو می‌کنید می‌توانند به شما پیام بدهند.

وقتی که مشخص کردید Done را کلیک کنید.

سپس، Start Live Video را انتخاب کنید.

سپس اینستاگرام اتصال شما را چک و شمارش معکوس را از ۳ شروع می‌کند.

توجه کنید که پخش ویدئوی لایو اینستاگرام محدود به یک ساعت است که مشابه لایو فیس بوک است. پریسکوپ هیچ محدودیتی در پخش ویدوهای لایو ندارد ولی نیاز است که به میزان باتری و محدودیت داده‌هایتان توجه کنید.

مدیریت پخش لایو اینستاگرام

وقتی که لایو می‌گذارید،دوستان و فالوورهای شما که آنلاین هستند، پیامی با مضمون «نام کاربر ویدئوی لایو را شروع کرده است. آن را قبل از اینکه به پایان برسد، تماشا کنید.» دریافت خواهند کرد و یک علامت کوچک “Live” بر روی عکس پروفایلتان در بالای صفحه‌شان خواهند دید.

وقتی که در جریان ویدئوی لایو اینستاگرام هستید، تعدادی قلب از طرف بینندگانی که در حال تماشای جریان لایوتان هستند، دریافت خواهید کرد. همچنین قادر به دریافت کامنت‌ها و تعامل با نظردهندگان خواهید بود. همچنین می‌توانید کامنت‌های مورد علاقه‌تان را پین کنید، کامنت‌های نامناسب را گزارش دهید، متوجه شوید که چه کسی جریان لایوتان را تماشا می‌کند و از تماشای بعضی از کاربران از ادامهٔ جریان لایوتان جلوگیری کنید.

لایو اینستاگرام

همچنین بینندگانی وجود دارند که ممکن است دیر وارد شوند .بنابراین مطمئن شوید که به حضار هدف این پخش را یادآوری کنید و آن‌ها می‌توانند چه چیزی را مشاهده کنند. از این طریق آن‌ها برای تماشای ادامهٔ پخش لایو اینستاگرام مطمئن خواهند شد.

اگر می‌خواهید به فالوور هایتان اطرافتان را نشان دهید، می‌توانید نمای دوربین خود را تغییر دهید.به راحتی با دو بار ضربه زدن بر روی صفحه می‌توانید نمای دوربین را از تصویر صورت به نمای منظره تغییر بدهید و برعکس.

اگر میزبان یک جلسهٔ پرسش و پاسخ هستید و زمانی برای جواب دادن به سؤالات زیاد را ندارید، پس از فالورهایتان درخواست کنید تا به Direct به شما پیام بدهند. از این طریق، در چندین سؤال غرق نخواهید شد.

چگونه دوستان را برای ملحق شدن دعوت کنیم؟

اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا دوستانتان را برای ملحق شدن به ویدئوهای لایو دعوت کنید.

اگر می‌خواهید به برنامه لایو اینستاگرام ملحق شوید، بر روی گزینه Request (درخواست) در قسمت کامنت‌ها بزنید.

سپس میزبانان با زدن بر آیکن دو صورت خنده دار می‌توانند درخواست‌ها را ببینند.سپس می‌توانند درخواست‌ها را قبول یا رد کنند. همچنین آن‌ها گزینهٔ گذاشتن لایو با بینندگان خود را دارند. میزبانان می‌توانند در هر زمان مهمانان را از ویدئوی لایو حذف کنند.

اگر درخواست ملحق شدن توسط میزبان قبول شود، بینندگان یک تأیید را مشاهده خواهند کرد. پس از آن صفحع نمایش به دو قسمت تقسیم می‌شود.

این یک ویژگی خوب است که مهمانان و اینفلوئنسرها را به جریان لایوتان دعوت می‌کنید. این ویژگی در حال حاضر از طریق نسخه ۲۴ اینستاگرام در IOS و اندروید در دسترس است.

چگونه از فیلترهای صورت استفاده کنیم؟

شما می‌توانید پخش لایو اینستاگرام تان را با فیلترهای صورت جالب کنید. این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا لوازم تزئینی، کلاه‌ها، ستاره‌ها، نور رنگین کمان و بسیاری از چیزهای خاص دیگر را در بالای صورتتان قرار دهید. این ویژگی به لطف پیشرفت در تشخیص چهره و Al است.

بعضی از فیلترهای صورت بی‌حرکت هستند، در حالی که بعضی از آن‌ها با باز کردن دهانتان، حرکت دادن سرتان و حرف زدن با بینندگان تنظیم خواهند شد. اینستاگرام مرتباً فیلترها را به روزرسانی می‌کند؛ بنابراین هرگز گزینه‌هایتان به پایان نمی‌رسد.

برای استفاده کردن از فیلتر صورت،بر روی صورت خنده‌دار در سمت پایین گوشه راست بزنید، در کنار قسمت کامنت‌ها. می‌توانید این کار را قبل یا در طول پخش لایو اینستاگرام انجام بدهید. سپس می‌توانید از بین فیلترهای مختلف انتخاب کنید و هر فیلتری را که می‌خواهید فعال کنید.

نتیجه گیری راهنما

در اولین بخش از مقاله درباره لایو اینستاگرام توضیحاتی دادیم و به شما نحوه شروع کردن یک لایو اینستاگرام را آموزش دادیم. منتظر قسمت دوم و پایانی مقاله نیز باشید. البته شما میتوانید همیشه برای بهبود روند پیج تان از تیزر های تبلیغاتی موشن گرافیک بهره ببرید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا