تولید فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک

تولید فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک

تولید فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک یکی از موضوعات پرطرفدار در دنیای امروز است. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم آموزشی مقدماتی درباره تولید فیلم موشن گرافیک در اختیار شما قرار دهیم. اگر می‌خواهید درمورد مراحل ساخت، نرم افزارها و تمامی ابزارهایی که در این زمینه به شما کمک می‌کننداطلاعاتی به دست آورید؛ خواندن این مقاله را از دست ندهید.

اگر می‌خواهید در رابطه با موشن گرافیک اطلاعات بیشتری به دست آورید، حتما کلیک کنید.

تولید فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک
تولید فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک

تولید فیلم موشن گرافیک

برای ساخت موشن گرافیک باید مراحلی را طی کرد:
1. ابتدا هدفمان از ساخت موشن را تعیین کنیم سپس برای آن یک سناریو مناسب بنویسیم. داستان نوشته شده باید خیلی سریع هدف و مقصودمان را به مخاطب انتقال دهد.
2. سپس کاراکتر های مورد نیازمان را بسازیم و با استفاده از افراد متخصص در زمینه انیمیت، شخصیت ها را متحرک کنیم.
3. در صورت نیاز به صدا یا گویندگی نوشته، به ضبط صدا بپردازیم.
4. در این مرحله تصاویر، صداها و افکت ها را یکپارچه یا تدوین می‌کنیم.
5. در آخر باتوجه به نیاز مشتری و بستری که قرار است تیزر را در آن قرار دهد؛ فیلم ساخته شده را ذخیره و تحویل می‌دهیم.

بیشتر بدانید: کاربردهای موشن گرافیک

نرم افزار ساخت موشن گرافیک

برای ساخت موشن گرافیک و انجام ویدئو مارکتینگ نرم افزار های زیادی وجود دارند که کار را برای ایجاد یک طراحی دقیق و خلاقانه آسان می‌کنند. از جمله این نرم افزار ها می‌توان به :

Adobe premier pro : یکی از محبوب ترین نرم افزار ها در این زمینه است و امکان ساخت انواع طرح های گرافیکی را به کاربر می‌دهد.
Cinema4D : این نرم افزار بیشتر برای ساخت موشن گرافیک سه بعدی استفاده می شود.
Photoshop : فتوشاپ یک نرم افزار کاربردی برای ایجاد تصاویر است.

اشاره کرد.

خدمات موشن گرافیک

موشن گرافیک خدماتی از جمله: انتقال مفاهیم به بهترین نحو به مخاطبان، کمک به کسب و کارمان در شبکه های اجتماعی، ساده کردن مباحث پیچیده و… به مشتریان ارائه می‌دهد. هم چنین می‌توانند با استفاده از موشن گرافیک برندسازی کنند و باعث پیشرفت در حیطه کاری خود شوند.

سایت رایگان تولید فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک
سایت رایگان تولید فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک

سایت رایگان ساخت موشن

برای تولید موشن گرافیک هزینه زیادی باید بدهیم ولی خیلی از افراد ممکن است نتوانند از پس این هزینه ها برآیند. به همین دلیل سایت ها و سرویس های وجود دارن که این کار را بصورت رایگان انجام می‌دهند.

سرویس آنلاین Crello
سرویس crello بیش از 8000 طرح موشن گرافیک رایگان وجود دارد که امکاناتی از قبیل شخصی سازی، تغیر کاور طرح‌ها برای متناسب سازی در استفاده از پست‌ها، استوری‌ها و ویدئوهای فیسبوک.

سرویسmoovly
در این سرویس خدمات به دو صورت پولی و رایگان عرضه می‌شود و مطمئنا سرویس پولی امکانات بیشتری در اختیارتان قرار می‌دهد. در این سایت بیش از هزاران موشن گرافیک، افکت،موسیقی و… وجود دارد که بدون نیاز به دانلود هیچ نرم افزاری می‌توانیم ویدئو خود را بسازید.

سرویسBiteable
سرویس Bieable یکی از کاربردی ترین سرویس های رایگان است. در این سرویس نیز امکان تغییر و شخصی سازی وجود دارد.

اپلیکیشن ساخت موشن گرافیک

برای ساخت موشن گرافیک با موبایل می‌توان از اپلیکیشن‌های Alight Motion Pro، PowerDirector و KineMaster استفاده کرد. این اپلیکیشن‌ها دارای ویژگی های لایه‌های چندگانه گرافیکی، جلوه های بصری،تلری حرکت مبتنی بر سرعت و… هستند.

سایت ساخت لوگو موشن رایگان

برای ساخت لوگو می‌توان از سایت‌های زیر استفاده کرد.

سایتLogoGenie
در این سایت می‌توانید نام تجاری کسب و کاری که دارید را وارد کنید سپس به شما تعدادی لوگوی پیشنهادی رایگان ارائه می‌دهد. این لوگوها ترکیبی از متن و تصویر است. درصورت نیاز می‌توانید رنگ، فونت و نوع متن و تصویر را تغییر دهید. با استفاده از این لینک می‌توان وارد سایت شد. https://www.logogenie.net/

سایتDesignhill

این سایت نیز ابتدا نام تجاری مدنظرتان را می‌پرسد. سپس لوگوهای تجاری برندهای معروف را که بااسم تجاری شما شباهت دارد می‌آورد سپس با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی که دارد سلیقه شما را ارزیابی می‌کند و در مراحل بعدی نیز سوالاتی درمورد طیف رنگی مدنظرتان و … می‌پرسد. سپس لوگوی مورد نظر شما را می‌سازد. با استفاده از این سایت میتوان وارد سایت شوید. https://www.designhill.com/tools/logo-maker

سایت Canva
این سایت درحال حاضر سازنده آرم برتر است و ویژگی های زیادی از جمله آیکون های نامحدود، تصاویر، سبک های متن و… به کاربران ارئه می‌دهد.

سایت Flamingtext

در این سایت قلم های بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد که لوگوی شما را از سایر لوگوها متمایز می‌سازد. همچنین به کاربر این امکان را می‌دهد که به متن سایه و پس زمینه اضافه کند.

بهترین سایت‌های ساخت فیلم موشن گرافی
بهترین سایت‌های ساخت فیلم موشن گرافی

بهترین سایت‌های ساخت فیلم موشن گرافی

ازجمله بهترین سایت های ساخت موشن گرافیک :
1. شایگان
2. طلوع فیلم
3. نمابین
4. آسان ویدیو
5. ویدی وود
6. طراحی آنلاین

5نکته مهمی که باید در ساخت فیلم موشن به آن توجه کرد

1. پیام خود را بصورت شفاف به مشتری برساند
برای ساخت فیلم موشن باید سناریو قوی داشته باشیم و مقصود خود را خلاقانه به مخاطبان ارائه دهیم. همچنین ویدئو تبلیغاتی باید به گونه ای باشد که مخاطب را جذب به استفاده از خدمات یا خرید کالایی بکند.
2. حرکت‌ها را درست انتخاب کند
زمانی که طراح زمان بندی درست پلان ها را درنظر بگیرد، می‌تواند حرکت مناسب و درست را انتخاب کند. گرچه بسیاری از حرکت ها جذابیت بیشتری دارد اما باید باتوجه به زمان بندی که داریم بهترین حرکت را انتخاب کنیم.
3. زمان ویدئو تبلیغاتی را زیاد نکند
طراحان باید باتوجه به مهارتی که دارند بتوانند در کوتاه ترین زمان مفهوم خود را به مخاطب برسانند. ثابت شده است تیزرهای طولانی مدت باعث خستگی مخاطب شده و بازخورد مناسبی ندارد و بهترین زمان برای ویدئو 1 تا 2 دقیقه است.
4. از ابزارهای حرفه‌ای استفاده کند
برای ساخت موشن گرافیک حرفه ای لازم است از ابزارهای مناسب و به روز استفاده کنیم و همچنین دانش خود را در استفاده از ابزارها به روز و به بیشتر کنیم.
5. استفاده به جا از بهترین تکنیک‌ها
برای یک تیزر عالی لازم نیست از تمام تکنیک هایی که دانش آن را داریم در پروژه استفاده کنیم؛ بلکه باید تکنیکی به کاربرده شود که مناسب پروژه باشد و بتواند هدف پروژه را نشان دهد.

روش محاسبه تولید فیلم موشن

قیمت یک ویدئو موشن گرافیک بستگی به عواملی از جمله نوع پروژه که امکان دارد تبلیغاتی، آگاهی دهنده و… باشد؛ نیاز پروژه به ساخت موزیک اختصاصی یا استفاده از گوینده، زمان پروژه و دو بعدی یا سه بعدی بودن آن دارد.
در آخرهزینه ساخت فیلم موشن گرافیک با توجه به تمام عوامل بالا، بعد از برگزاری جلسه ای بین تولید کننده و مشتری به صورت ثانیه ای محاسبه می‌شود.

سخن آخر

موشن گرافیک نقش مهمی در جذاب کردن یک پروژه تبلیغاتی یا اطلاع رسانی برای مخاطبان دارد. همه برندها و شرکت‌های معروف با استفاده از تیزرهای موشن گرافیک مردم را به سمت محصولات خود جذب می-کنند. پس اگر فکرمی‌کنید مهارت و ایده ای در این زمینه دارید می‌توانید به عنوان یک تولید کننده یا طراح فیلم تبلیغاتی موشن گرافیک در این زمینه پیشرفت کنید و فعالیت داشته باشید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا