نکات و ترفندهای کاربردی افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی معروف در دنیا است که در ایران نیز آنقدری جا بین کاربران فعال شبکه‌های اجتماعی باز کرده که نیاز به معرفی آن نیست. پس شما هم اگر یکی از طرفداران و علاقه مندان این شبکه اجتماعی باشید حتماً با مفهوم فالوور و افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام آشنایی دارید و چه بسا به دنبال همین موضوع الان مشغول خواندن این مقاله هستید.

در مورد افزایش فالوور اینستاگرام چه در رستا آی تی و چه سایت‌های معتبر داخلی و خارجی دیگر، مقالات زیادی نگاشته شده که می‌توانند کمک خوبی به شما برای افزایش فالوور واقعی اینستاگرام کنند. با این حال ما قصد داریم در این مقاله به به سبک کمی متفاوتی مهمترین ترفندها و تکنیک‌هایی را به صورت تیتر وار برای شما مطرح کنیم که منجر به افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام خواهد شد.

افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

ترفندهای محتوایی افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

۱- شاید شما هم ضرب المثل محتوا پادشاه است شنیده باشید و قبلاً خوانده باشید و به اهمیت این موضوع واقف باشید. بنابراین، به انتخاب محتوای خوب، مناسب و جذاب توجه کنید و همیشه قبل از ارسال پست برای انتخاب بهترین تصویر و کپشن وقت بگذارید.

۲- نظم داشتن در همه کارها مهم است. چه کسی است که از آدم بی نظم خوشش بیاید؟ کاربران اینستاگرام هم همین آدم‌های دور و بر ما هستند که عاشق نظم هستند. پس تا می‌توانید در ارسال پست‌ها منظم باشید. مطمئن باشید نظم در ارسال به موقع پست‌ها (چه ۳ بار در یک روز و چه یک بار در هر سه روز) می‌تواند باعث وفادار شدن مخاطبان و در نتیجه افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام شما شود.

۳- هر چند تعداد محتوای ارسالی بستگی به موضوع کسب و کار شما دارد، با این حال ارسال محتوای بیشتر، شانس دیده شدن در فید اینستاگرام فالوور هایتان را افزایش می‌دهد.

۴- بهترین زمان را برای ارسال پست‌هایتان انتخاب کنید. ابزار Insight اینستاگرام می‌تواند کمک خوبی به شما در انتخاب بهترین زمان ارسال پست کند. چرا که آمار روزانه و ساعتی بازدید پست‌هایتان را در پروفایل‌های تجاری ارائه می‌دهد. با این حال در ایران معمولاً بین ساعات ۷ تا ۹ صبح و ۱۲ تا ۲ شب معمولاً از زمان‌های مناسب محسوب می‌شوند که می‌توانند منجر به افزایش شوند.

تعامل با کاربران برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

۵- با کاربران در تعامل باشید و حس واقعی و طبیعی بودن کسب و کارتان را تا ح امکان به آن‌ها منتقل کنید. براتی مثال می‌توانید تصاویری از پشت صحنه کسب و کارتان (مثلاً مراحل آماده کردن یک محصول) را به آن‌ها نشان دهید و یا در مورد مسائل و رویدادهای مهم روز برای آن‌ها پست ارسال کنید. سعی کنید این حس که یک ربات در حال ارسال پست است را از فالوور هایتان دور کنید.

۶- به دنبال یک هشتگ متناسب با کسب و کارتان باشید و سه پست آخر پیج های مدنظر را لایک کنید و  آن ها را فالو کنید و کامنت های مفید و مرتبط در برخی از پیج ها ارسال کنید. این روش تأثیر بیشتری خواهد داشت و منجر به نرخ بازگشت ۳۴ درصدی در بسیاری از اکانت ها خواهد شد.

افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

استفاده از ابزارهای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

۷- خرید فالوور اینستاگرام باعث افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام نمی‌شود، چرا که اکثر کاربران فیک و جعلی هستند. با این حال می‌تواند عدد فالوور های شما را بالا نشان دهد و باعث اعتماد کاربران واقعی برای فالو کردن شما باشد. البته انجام غلط این روش، می‌تواند نتیجه معکوش دهد. پس حواستان را جمع کنید.

۸- استفاده از ربات‌های افزایش فالوور اینستاگرام و سایر نرم افزارها و ابزارهای افزایش فالوور اینستاگرام هم یکی دیگر از ترفندهای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام است که بستگی به نوع ابزار و نحوه استفاده می‌تواند باعث این کار شما شود.

برگزاری مسابقات و انجام تبلیغات

۹- به بهانه‌های مختلف، از مسابقه گرفته تا مثلاً این که از فالوور هایتان بخواهید مهمترین فرد زندگی‌شان را منشن کنند، کاربران را وادار به منشن دیگر کاربران به پست‌های شما بکنید. این روش اگر صحیح به کار گرفته شود می‌تواند به طور موثری باعث افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام شود.

۱۰- تبلیغات یکی از بهترین راه برای مطرح شدن یک کسب و کار و برند است. بنابراین اگر بودجه کافی دارید در پیج های با فالوور های بالا و ترجیحاً مرتبط با کسب و کارتان تبلیغ کنید. این کار به طور چشمگیری می‌تواند باعث افزایش شود. همکاری با اینفلوئنسرها هم پیشنهاد دیگری است که با متوجه به موقعیت برندتان و البته مسائل مالی می‌توانید به آن فکر کنید.

۱۱- چه کسی است که از هدیه و جایزه خوشش نیاید؟ اصلاً شاید بتوان یکی از مهمترین علت‌های درس خواندنمان در کودکی را جایزه‌ها و تشویق‌های معلم و والدین دانست! این حس، یعنی هدیه دوستی در بزرگسالان هم وجود دارد. پس سعی کنید از آن به بهترین نحو استفاده کنید و با برگزاری مسابقات مختلف، اهدای جایزه یا کوپن تخفیف باعث افزایش فالوور خود شوید.

پتانسیل استوری اینستاگرام

۱۲- استوری از امکانات جذابی است که مدتی است به اینستاگرام اضافه شده است. جذابیت این بخش از اینستاگرام به حدی بالا است که برخی از فالوور ها فقط به تماشای استوری های بیشتر فالوئینگ هایشان بسنده می‌کنند. حتی بسیاری از کاربران هستند که دیر به ددیر پست می‌گذارند، اما در استوری گذاشتن کوتاهی نمی‌کنند!

به همین جهت استوری پتانسیل خوبی برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام دارد و شما باید با هنر و تجربه خود از این امکان برای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام خود به خوبی استفاده کنید.

قدرت هشتگ ها در افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

۱۳- هشتگ های اینستاگرام را جذی بگیرید. آن‌ها آنقدر جدی هستند که می‌توانند به طور مؤثر و چشمگیری باعث افزایش فالوور شما شوند. پس در انتخاب هشتگ های مناسب، هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی دقت کنید.

با اینکه اینستاگرام امکان استفاده تا ۳۰ هشتگ را تا یسک پست فراهم کرده است، اما تعداد مناسب هشتگ ها بستگی به کسب و کار و نوع پست‌های شما دارند. برخی تعداد ۱۰ تا ۱۵ هشتگ در یک پست را مناسب می‌دانند. برخی هم معتقدند باید تعداد کمتری هشتگ استفاده کرد و البته برخی معتقدند هشتگ بیشتر، فالوور بیشتر!

توصیه می‌کنیم اگر تعدا هشتگ هایتان بیشتر از ۴-۵ تا است و خصوصاً اگر ترکیبی از چند کلمه هم هستند، هشتگ ها را در کامنت همان پست ارسال کنید. اینگونه هم ظاهر زیبای پست شما حفظ می‌شود، هم تأثیر افزایش فالوور اینستاگرام را خواهد داشت.

۱۴- به دنبال یک هشتگ متناسب با کسب و کارتان باشید. مثلاً اگر شما در زمینه فروش جواهر و زیور آلات هستید می‌توانید هشتگ #زیورآلات  را سرچ کنید. سپس پست‌های مرتبط نتایج را باز کنید و ۳ پست آخر پیج ها را لایک کنید. با انجام این کار تعداد قابل توجهی ( معمولاً حدود ۲۵ درصد) نرخ بازگشت خواهید داشت.

راه های تبلیغاتی دیگر افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

۱۵- اگر جز در اینستاگرام در شبکه‌های اجتماعی دیگر نظیر، فیسبوک، توییتر یا تلگرام هم عضو هستید سعی کنید تا حد امکان نام کاربری همه اکانت هایتان یکسان باشند تا هم در ذهن مخاطبان برند سازی یکسانی صورت بگیرد، هم شما را راحت‌تر بتوانند در شبکه‌های اجتماعی دیگری (جز اینستاگرام) که عضو آن‌ها هستید، پیدا کنند.

۱۶- نکته پایانی این است که تا می‌توانید با استفاده از راه‌های مختلف مجازی و غیر مجازی، از ایمیل مارکتینگ و تبلیغ پیج اینستاگرامتان در دیگر حساب‌های شبکه‌های اجتماعی گرفته تا تبلیغ بر روی محصولاتتان و یا کارت ویزیتتان، پیج تاتن را تبلیغ کنید. این کارها هم می‌تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش  شما شوند.

نتیجه

در مقاله به ۱۶ نکته کاربردی و مهمی که می‌تواند باعث افزایش فالوور پیج اینستاگرامی شما شود، اشاره کردیم. امیداوریم با به کارگیری صحیح آن‌ها و استفاده از دیگر راهکارهای اشاره شده در سایر مقالات رستا آی تی، بتوانید فالوور های اینستاگرام خود را افزایش دهید و یک کسب و کار موفق اینستاگرامی داشته باشیبد.

در صورتی که تمایل دارید در مورد افزایش فالوور واقعی اینستاگرام به صورت اصولی ترفندهای خوب دیگری یاد بگیرید به دو لینک افزایش فالوور واقعی اینستاگرام و افزایش فالوور اینستاگرام در ۳ مرحله سری بزنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا