فالوور های اینستاگرام خود را هدفمند افزایش دهید

با این ۱۰ نکته مطمئن، فالوورهای اینستاگرام خود را هدفمند افزایش دهید

ما امروزه در میان انبوهی از شبکه‌ های اجتماعی زندگی می‌کنیم. شبکه‌هایی که هم می‌توانند به یک راه ارتباطی برای انتشار افکار، عقاید، نظرات و احساسات شما باشند، هم به عنوان بستری برای کسب درآمد از اینترنت.
اما چگونه؟ پاسخ ساده است. اگر شما در یک شبکه اجتماعی، مثلاً اینستاگرام که محبوب‌ترین شبکه اجتماعی بصری در جهان است، یک صفحه یا به اصطلاح پیج داشته باشید می‌توانید از آن با روش‌های مختلف کسب درآمد کنید. اما مسئله اینجا است که از هر روشی بخواهید از اینستاگرام کسب درآمد داشته باشید، نیاز به فالوور زیادی دارید. جذب و افزایش فالوور از راه‌های مختلفی امکان پذیر است. ما در این مقاله برای شما به اختصار از ۱۰ راهکار و ترفند برای افزایش فالوور اینستاگرام می گوییم. اما قبل از شروع توجه شما را به چند اصل مهم توجه می‌کنیم.

۱-هدف خود را روشن کنید

هدف نهایی شما این است که خودتان را به عنوان فردی با نفوذ و به اصطلاح اینفلوئنسر نشان دهید و بازار هدف در برندتان را گسترش دهید تا در نهایت با افزایش فالوور به موفقیت برسید. با توجه به این موضوع، برند شخصی و هدف مورد نظرتان را مشخص کنید. هدف داشتن در برند به ارزش‌هایی منجر می‌شود که برای انجام هر کار آنلاین نیاز خواهد بود.

۲-استراتژی داشته باشید:

استراتژی و برنامه ریزی از عناصر مورد نیاز هر کسب و کار موفقی است. همه می‌خواهند معروف باشد، اما شما باید متفاوت باشید. اگر می خواهید با افزایش فالوور و جذب آن ها کسب درآمد داشته باشید، اینستاگرام برای شما باید بیش از یک سرگرمی باشد. اهداف خود را واضح و قابل اندازه گیری کنید تا به آنچه که می‌خواهید برسید . سعی کنید با نوشتن اهداف و ایجاد یک جدول زمانی، خودتان را به چالش بکشانید.

۳-اینستاگرام مبتنی بر تلفن همراه است

اینستاگرام عملاً یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تلفن همراه است، و مورد علاقه افرادی است که با تلفن خود، میانه خوبی دارند. از آنجایی که اینستاگرام یک رسانه تصویری است، مورد علاقه افرادی است که چشم خوبی برای دیدن یک تصویر مناسب یا ویدیو دارند.

اطمینان حاصل کنید که اصول اولیه فعالیت در یک شبکه اجتماعی بصری را رعایت می‌کنید. اصولی مانند داشتن یک تلفن مناسب که اینستاگرام به خوبی بر روی آن نصب و اجرا شود و حجم اینترنت کافی داشته باشید
یک ساعت فعالیت در اینستاگرام می‌تواند ۱۰۰ تا ۱۵۰ مگابایت اینترنت مصرف کند. این امر به نظر بی اهمیت است، اما در طول یک ماه به حجم عظیمی تبدیل می‌شود. با این روند در هر روز، نزدیک به ۵ گیگ اینترنت در ماه مصرف می‌شود این مقدار تنها در یک برنامه مانند اینستاگرام استفاده می‌شود.

۴-موفقیت یک شبه نیست

اینستاگرام فقط یک راه از میان بسیاری از راه‌ها است که شما از آن برای برقراری ارتباط و البته کسب درآمد از اینترنت می‌توانید استفاده کنید. با این حال باید زمان و انرژی کافی اختصاص دهید تا به موفقیت برسید. شما باید اطلاعات کافی درباره جذب و افزایش فالوور و نحوه تعامل با کاربرانتان را بدانید تا بتوانید به هدفتان برسید.

خب اکنون که اصول اولیه را مرور کردید، وقتش رسیده با به ۱۰ روش مطمئن و آزمایش شده افزایش فالوور اینستاگرام، فالوور های خود در اینستاگرام را به صورت مطمئن افزایش دهید.

۱۰ نکته افزایش فالوور اینستاگرام

یک تم مشترک برای پست‌های خود ایجاد کنید

آنچه که شما پست می‌کنید باید در مورد یک موضوع باشد و منعکس کننده برند شخصی شما باشد. تمام محتویاتی که ارائه می‌کنید باید با ارزش‌هایی که تعیین کرده‌اید، سازگار باشد. با استفاده از آنچه که در اصول اولیه تعیین کردید تمرکز خود را هدایت کنید، این کار به شما کمک می‌کند موضوعی را ایجاد کنید که علاقه فالوور ها بالقوه را جذب کند.

افراد در لایک کردن استوری ها عجیب هستند. بنابراین داستان خود را به آنها بگویید. همه چیز در حساب کاربری شما و در پروفایل شما باید بیانگر تصویر کلی برندی باشد که می‌خواهید ارائه دهید. آنچه که شما پست می‌کنید باید جالب باشد. همچنین باید چیزی باشد که با ماهیت تلفن همراه و رسانه تصویری سازگار باشد.

۲٫ عکس‌های کاربران دیگر را لایک کنید

فراموش نکنید ارتباط شما با دیگران در اینستاگرام متقابل خواهد بود و برای افزایش فالوور و حفظ آن‌ها نیاز به تداوم این ارتباط دوسویه خواهید داشت. هنگامی که با لایک کردن تصاویر دیگران به آن‌ها کمک می‌کنید، خواهید دید که آنها نیز به شما کمک خواهند کرد.

۳٫ یک هشتگ منحصر به فرد داشته باشید و دیگران را در استفاده از آن تشویق کنید

هشتگ کمک می‌کند تا مطالب خود را بصورت گروهی مرتبط کنید. برای تکمیل «دسترسی»، هر پستی را با برچسب‌های متعدد تگ کنید. هشتگ کمک می‌کند تا مطالب خود را در دسترس افراد خارج از پروفایلتان (کسانی که شما را دنبال نمی‌کنند) قرار دهید، اینستاگرام در حال حاضر اجازه قرار دادن حداکثر ۳۳ هشتگ را در کنار هر پست می‌دهد، با این حال زیاده روی در استفاده از هشتگ ها را نیز توصیه نمی‌کنیم و پیشنهاد می‌دهیم در هر پست نهایتاً ۱۰ تا ۱۵ هشتگ مرتبط قرار دهید. بدین ترتیب با استفاده اصولی از هشتگ ها می توانید شاهد جذب و افزایش فالوور پیج اینستاگرامی خود باشید.

۴٫ به صورت منظم مسابقه اجرا کنید

چه کسی جایزه رایگان را دوست ندارد؟ اگر پروفایل اینستاگرام شما به عنوان یک کسب و کار (یا یک کسب و کار بالقوه) کار می‌کند، ایجاد رقابت یک نوع سرمایه گذاری است که می‌تواند به شما کمک کند تا رشد کنید و سری در میان سرها دربیاورید. کلید مسابقات، تحلیل سود هزینه است. بدانید که از هر رقابت چه می‌خواهید به دست بیاورید، فالوروها را اندازه گیری کنید و آنها را افزایش دهید، به طوری که دفعه بعد بازده بیشتری از سرمایه گذاری دریافت نمایید.

فالوورهای اینستاگرام خود را هدفمند افزایش دهید
فالوورهای اینستاگرام خود را هدفمند افزایش دهید

یک مثال کاربردی و موفق در زمینه جذب و افزایش فالوور اینستاگرام با برگزاری مسابقات، صفحه اینستاگرام دی جی کالا است که توانست فقط در یک پست مسابقه‌ای بیش از ۶۷۳ هزار کامنت دریافت کند! آمار خیره کننده‌ای است، نه؟

۶٫ تمام شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی خود را پیوند دهید

شما باید از کانال یوتیوب، فیس بوک، وبلاگ شخصی و هر کانال دیگری که دارید، استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که مخاطبان محتوای شما را می‌بینند. این کار در نهایت به طور قابل توجهی باعث افزایش فالوور های شما می‌شود.

۶٫ فالوور های دیگر شبکه‌های اجتماعی را جذب کنید

اگر فالوور هایتان شما را در یک رسانه دوست داشته باشد، ممکن است بخواهند در جای دیگر نیز شما را دنبال کنند. رسانه‌های اجتماعی اساساً ویترین‌هایی برای برند شما هستند. بنابراین می‌توانید از فالوور هایتان در رسانه های اجتماعی دیگر بخواهید که شما را در اینستاگرام نیز دنبال کنند؛ چرا که طبیعتاً پست تصویری که در اینستاگرام منتشر می‌کنید، در تویتر نمی‌توانید منتشر کنید. با انجام این کار ساده می توانید تا حدودی شاهد افزایش فالوور پیج اینستاگرامی خود باشید.

۷٫ با فالوور های خود ارتباط برقرار کنید

اینستاگرام یک جامعه است و شما می‌خواهید یک عضو برجسته در آن باشید. همان چیزهایی که در زندگی واقعی برای شما دوست ایجاد می‌کند در حالت آنلاین نیز به شما کمک خواهد کرد. همانند آن چیزی که درباره لایک ها گفتیم، برای کامنت ها نیز رعایت کنید. در کامنت های خود مثبت و بالاتر از همه، قابل اعتماد باشید. مردم می‌توانند افراد منفی را شناسایی کنند و آنها را آنفالو کنند. همچنین اگر مردم به کسی اعتماد کنند، آن را دنبال خواهند کرد. بنابراین تعامل دوطرفه و صحیح با کاربران در کامنت ها می تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش فالوور اینستاگرام شما شود.

۸٫ به پست‌های خود ژئوتگ اضافه کنید

افزودن ژئوتگ (محل سکونت/پست) به پست اینستاگرام یک روش مؤثر برای افزایش دید پروفایل است. در بعضی موارد، این روش هوشمندانه‌ترین راه برای جذب و افزایش فالوور های جدید است که ممکن است در برنامه شما نباشد، اما می‌تواند به خوبی در منطقه جغرافیایی شما باشد.

نوشتن محل سکونت رایگان است و زمان بر نیست. البته در استفاده از ژئو تگ کمی محتاط باشید، خصوصاً اگر یک فرد نسبتاً معروف هستید، چرا که تگ محل دقیق سکونت می‌تواند ایمنی شما و جایی که در آن زندگی می‌کنید به خطر بیندازد و به طور بالقوه منجر به بازدیدکنندگان ناخواسته در محل زندگی شما شود.

۹٫ دغدغه‌های مخاطبان خود را درک کنید

اینستاگرام افراد معمولی از سراسر جهان را به یکدیگر وصل می‌کند. اگر بخواهید فالوور های خود را مستحکم کنید، باید دغدغه‌های آنها را درک کنید. در همین راستا سعی کنید. محتوایی تولید کنید که با دغدغه مخاطبان شما مرتبط باشد، در غیراین صورت نمی‌توانید به آن‌ها نزدیک شوید. در نتیجه علاوه بر آن که در افزایش فالوور موفق نخواهید بود، فالورهایتان نیز ریزش خواهند کرد.

۱۰٫ همکاری با افراد مؤثر (اینفلوئنسرها)

کلید ارتباط با افراد مؤثر یا همان به اصطلاح اینفلوئنسرها این است که قبل از تقاضا به آنها چیزی با ارزش ارائه دهید. البته ممکن است پیدا کردن آنها در اینترنت می‌تواند سخت باشد. یک سرچ گوگل ساده با کلمات کلیدی مرتبط شما را به نصف مسیر می‌رساند و رهبران فکری را آشکار می‌کند.

ابزارهای بازاریابی برای افزایش فالوور

ابزارهای تخصصی مانند Buzzsumo نیز مفید هستند اگر چه در اولین روزهای افزایش فالوور های خود، این ابزار و ابزارهای مشابه ممکن است گران به نظر برسند. (سایت Buzzsumo ابزار مناسبی جهت کمک کردن در جهت بازاریابی محتوا و کمپین‌های سئو است. به کمک این ابزار می‌توانید بفهمید که چه محتوایی در یک صنعت خوب عمل می‌کند و چه کسانی تأثیر گذار اصلی در آن زمینه هستند).

همکاری با افراد حرفه‌ای در اینستاگرام

در نهایت، افراد مؤثر کسانی هستند که در حیطه شما حرف برای گفتن دارند. آن‌ها اعتماد لازم برای جذب فالوور های خود را به دست آورده‌اند. از آن‌ها مشاوره بگیرید، ممکن است بتوانید از تجربیات آنها استفاده کنید. اینفلوئنسرها مانند شما انسان هستند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که شما صادق هستید و برای آنها سودآوری دارید. به آنها کمک کنید تا آنچه را که می‌خواهند بدست آورند تا آن‌ها نیز به شما کمک کنند تا با افزایش فالوور برند خود را مطرح کنید و محصولات و خدماتتان را راحتتر به فروش برسانید.

نتیجه گیری: مهم‌ترین قاعده کلی

قانون نانوشته یازدهم، مربوط به داشتن وجدان اجتماعی است. رسانه‌های اجتماعی یک تعامل عمومی است و اثرات منفی یک اشتباه در این حوزه بسیار شدید است به همین جهت باید مراقب آنچه انجام می‌دهید باشید تا مشکلی برای خود و دیگران ایجاد نکنید. در نهایت، موفقیت شما در افزایش فالوور پیج اینستاگرامی تان به توانایی شما برای ارائه محتوای خوب و قوی بستگی دارد که مخاطبانتان آن را دنبال می‌کنند.

اقداماتی که برای موفقیت قبل از شروع ایجاد کرده‌اید، به شما در قدم برداشتن در یک مسیر درست کمک می‌کند. بنابراین حتماً قبل از شروع کار جهت بالا بردن و افزایش فالوور اینستاگرام، یک استراتژی مناسب بچینید. سپس با کاربران به هر نحوی که می‌توانید، از پاسخ دادن به کامنت ها تا لایک کردن، تعامل دوطرفه داشته باشید تا شاهد روند صعودی فالوور هایتان باشید. از تاثیرگذاران اینستاگرامی نیز غافل نباشید. آن‌ها می‌توانند پله صعود شما برای موفقیت کسب و کارتان باشند.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا