۴۰ ایده جالب و کاربردی برای ارسال پست و افزایش فالوور در اینستاگرام (۲)

در بخش اول مقاله ۴۰ ایده جالب و کاربردی برای ارسال پست و افزایش فالوور در اینستاگرام برای شما از ۱۰ ایده و تکنیک کاربردی جهت افزایش فالوور اینستاگرام گفتیم. در دومین بخش از این مقاله نیز به بیان ۱۵ راهکار دیگر در جهت افزایش اصولی فالوور اینستاگرام می‌پردازیم. تا انتها با رستا آی تی همراه باشید.

ایده های کاربردی افزایش اصولی فالوور اینستاگرام

۱۱- یک آموزش را به اشتراک بگذارید

یکی دیگر از راه‌های جالب افزایش اصولی فالوور اینستاگرام ارسال سلسله پست‌های آموزشی است. البته بدیهی است که پست‌ها باید مرتبط با کسب و کارتان باشند.
به خاطر داشته باشید که پست‌ها را شماره گذاری کنید تا مخاطبان شما متوجه شوند که هر پست کدام بخش از کل مجموعه است.

۱۲- به مخاطبانتان با نقل قول روحیه دهید

یک نقل قول الهام بخش می‌تواند به فالوور های شما چیزهای جدیدی یاد دهد و رشد قرار دهد. این نقل قول می‌تواند یک نقل سخن مشهور از یک شخص معروف باشد یا حتی چیزی باشد که خود شما گفته‌اید. در هر صورت محتوا پادشاه است و می‌تواند باعث افزایش اصولی فالوور اینستاگرام شود.

ضمناً پیشنهاد می‌کنیم، نقل قول خود را نه تنها در عنوان، بلکه در عکس نیز ذکر کنید. این نوع پست‌های اینستاگرام اغلب بیشترین لایک و اشتراک گذاری را دریافت می‌کنند؛ چرا که به راحتی به دست سایر مخاطبان می‌رسند.

۱۳ درباره وبلاگ یا سایتتان به مخاطب خود یادآوری کنید

اگر شما یک وبلاگ دارید (و ما توصیه می‌کنیم داشته باشید) با به اشتراک گذاشتن یک پست در اینستاگرام که موضوع آن آخرین مقاله وبلاگ شما است، می‌توانید هم مقالات وبلاگتان را تبلیغ کنید، هم با لینک دادن متن کامل نوشته از طریق لینک بیو و یا لینک استوری (برای اکانت های تجاری واجد شرایط) کاربران را تشویق به خواندن متن کامل مطالب بکنید.

مطمئن شوید که لینک پروفایلتان را به روز رسانی کرده‌اید تا مخاطبان به صفحه اصلی وبلاگ یا آخرین پست بروند. به این ترتیب، فالوور های شما مجبور نیستند برای دیدن وبلاگ به دردسر بیفتند. این تکنیک، باعث جذب کاربرانی می‌شود که بیشتر به فضای سایت و بلاگ علاقه مندند. آن‌ها می‌توانند از طریق پیج شما همواره آخرین مقالات سایتتان را مطالعه کنند.

۱۴- درباره آنچه مشغول خواندن یا تماشای آن هستید صحبت کنید

آیا شما در حال مطالعه یک کتاب جدید و جذاب هستید که ممکن است مورد علاقه مخاطبان نیز باشد؟ یک عکس از کتاب را به اشتراک بگذارید و توضیح مختصری در کپشن بیان کنید. شما می‌توانید از هشتگ هایی مانند #کتاب_خوب یا #یشنهاد_خواندنی استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که پست‌های شما به چشم کتاب دوستان می‌رسد.

همین کار برای چیزهای دیگری نیز می‌توانید انجام دهید. نمایش‌های تلویزیونی، فیلم‌های سینمایی، موسیقی و دیگر هنرهایی که به تازگی از آنها الهام و یا روحیه گرفته‌اید را به اشتراک بگذارید. آن‌ها می‌توانند با کسب و کار یا حوزه شما مرتبط باشند یا به سادگی  یک سرگرمی باشند. با این کار شما تعاملتان با فالوور هایتان را افزایش می‌دهید که در نتیجه منتج به افزایش اصولی فالوور اینستاگرام می‌شود.

۱۵- ابزارها و وسایل مورد علاقه خود را ذکر کنید

آیا چیز جدیدی پیدا کرده‌اید که زندگی شما را ساده‌تر و قابل کنترل تر می‌کند؟ آن را نزد خودتان نگه ندارید؛ در عوض، آن را به طرفداران اینستاگرام خود پیشنهاد بدهید تا هم آنها بتوانند آن را بررسی کنند؛ هم افزایش اصولی فالوور اینستاگرام را تجربه کنید.

۱۶- اپلیکیشن های باحال را پخش کنید

اپ ها گاهی اوقات تلاش‌های تبلیغاتی زیادی را برای ابراز وجود می‌کنند. اگر شما به اپلیکیشنی برخوردید که یک مشکل و نیاز را حل می‌کند یا کاری را آسان می‌کند، می‌توانید آن را در یک پست تبلیغ کنید. البته این کار شما لزوماً دلیلی برای کمک به گسترش اپلیکیشن نیست، بلکه می‌تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند.

۱۷- یادآوری برای پیوستن به لیست ایمیل شما

می‌خواهید خبرنامه ایمیلی خود را رشد دهید؟ از فالوور های اینستاگرام خود بخواهید که ثبت نام کنند. اطمینان حاصل کنید که مزایای اشتراک را توضیح داده‌اید، مانند گرفتن کوپن‌ها و نکات و مشاوره رایگان. یک لینک در پروفایل خود برای انتخاب ایمیل اضافه کنید.

۱۸- نمایش کسی که شما او را تحسین می‌کنید

آیا کسی در صنعت شما وجود دارد که به طور مداوم محتواهای جذاب و مفید ارائه می‌دهد، الهام بخشِ دیگران باشد یا چیزهای جالبی را برای کسب و کار شما فراهم کند؟
این فرد را در اینستاگرام خود تحسین کنید. شما نام تجاری خود را با آن فرد مرتبط می‌کنید و شاید حتی بعداً با وی نیز ارتباط برقرار کنید. این کار شما به طور غیر مستقیم و حتی مستقیم می‌تواند باعث افزایش اصولی فالوور اینستاگرام شما شود؛ خصوصاً اگر آن فرد مطرحی در اجتماع باشد.

۱۹- آمار جالب ارائه کنید

آمارها در اینستاگرام و جاهای دیگر به اشتراک گذاشته می‌شوند زیرا معمولاً تکان دهنده هستند. برای این منظور، نباید یک آمار خسته کننده ارسال کنید – شما می‌خواهید چیزی را به اشتراک بگذارید که توجه مخاطبانتان را جلب کند.

ارزش صنعت شما چقدر است؟ چند نفر در سرگرمی شما شرکت می‌کنند؟ شما می‌توانید از و بسایتی مانند Statista و Statistic Brain برای تحقیق سریع استفاده کنید. فقط یک کلمه کلیدی یا عبارت مرتبط با حوزه یا صنعتتان را برای یافتن آمار مرتبط تایپ کنید. سپس اعداد را به ایجاد یک تصویر جالب ترکیب کنید.

از آنجایی که بسیاری از مردم عاشق آمار و ارقام، خصوصاً از نوع تکان دهنده‌اش هستند، این تکنیک می‌تواند به طور قابل توجهی باعث افزایش اصولی فالوور اینستاگرام شود.

۲۰- پست به موقع و موج سواری خبر  

موج سواری خبر زمانی است که شما یک موضوع را از اخبار داغ و ترند روز را انتخاب می‌کنید و آن را به زمینه کاری خود خود مرتبط می‌کنید. (البته تا حد امکان، و نه هر خبری)

به دایل ماهیت اینستاگرام به راحتی می‌توانید بر اساس اخبار و اتفاقات روز پست‌های آنی بزنید. با این حال مطمئن شوید که از این تاکتیک به طور صحیحی استفاده می‌کنید. مثلاً، از یک موضوع تراژدی نباید به نفع نام تجاری‌تان استفاده کنید. اگر از این تکنیک به خوبی استفاده کنید، می‌توانید در انتظار افزایش اصولی فالوور اینستاگرام چشم گیری باشید.

۲۱- اضافه کردن کمی چاشنی طنز برای افزایش اصولی فالوور اینستاگرام

اگر بانمک هستید، از این استعدادتان به نفع خود استفاده کنید. شوخ طبعی در اینستاگرام به خوبی جواب می‌دهد، به خصوص اگر در قالب تصویر به نمایش درآمده باشد. یک عکس خنده دار یا ویدئو می‌تواند صدها یا حتی هزاران بار به اشتراک گذاشته شود. بدیهی است که به اشتراک گذاری یک عکس و ویدئو که آدرس پیج شما بر روی آن نیز وجود دارد باعث افزایش اصولی فالوور اینستاگرام شما خواهد شد.

فقط به یاد داشته باشید که طنز همیشه باید به اندازه باشد باشد و وارد هجو نشود. برای مثال، اگر مخاطبان شما عمدتاً از زنان تشکیل شده باشد، نباید یک جوک درباره زنان ارسال کنید. این کار علاوه بر غیر اخلاقی بودن، مخاطبان را با شما بیگانه می‌کند و منجر به یک تصویر بد از نام تجاری‌تان در ذهن فالوور ها می‌شود.

۲۲- از تلاش‌های ناموفقتان بنویسید

یکی از ایده‌های جذاب ارسال پست داستان شکست‌های شما و البته نا امید نشدنتان از ادامه کاترتان می‌تواند باشد. یک داستان در مورد تلاش‌هایی که به موفقیت منجر نشد به اشتراک بگذارید، خواه آن اتفاق میلیون‌ها تومان هزینه برداشته باشد یا تنها یک ناامیدی ساده بوده باشد.

دیگران می‌توانند از شکست شما درس بگیرند؛ درست همانطور که می‌توانند از موفقیت‌های شما درس بیاموزند. شما با این نوع پست‌های تعاملی علاوه بر افزایش اصولی فالوور اینستاگرام  شفافیت و صداقت را به تصویر برند و کسب و کار خود نیز اضافه می‌کنید.

۲۳- اشتراک تصاویر متقاعد کننده به منظور افزایش اصولی فالوور اینستاگرام

شما لازم نیست هنرمند باشید تا تصاویر آنچنانی را به اشتراک بگذارید. یک تصویر جالب روی یک دستمال کاغذی بکشید، یک عکس بگیرید و آن را در اینستاگرام پست کنید. تصاویر دستی اغلب تعداد زیادی لایک و کامنت دریافت می‌کند، زیرا دیگران می‌توانند با آنها به راحتی ارتباط برقرار کنند.

۲۴- راه اندازی کمپین همکاری

در پیدا کردن موضوع برای ارسال مطلب در اینستاگرام دچار مشکل هستید؟ با شخص دیگری شریک شوید و با وی شروع به همکاری نمایید. این فرد می‌تواند یکی از حرفه‌ای‌های حوزه تجارت یا یک فرد تأثیرگذار در کسب و کار شما باشد. شما قاعدتاً با داشتن یک همکار و یا حتی یک مشاور کارکشته می‌توانید راحت‌تر به افزایش اصولی فالوور اینستاگرام دست پیدا کنید.

۲۵- محتوای خود را ارتقاء بخشید

هنگامی که یک محتوا ایجاد می‌کنید، فراموش نکنید که آن را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. شما باید تا آنجا که ممکن است آن را پخش کنید. فراموش نکنید که اینستاگرام یک پلت فرم جدید با مخاطبان بالقوه فراوان است که با داشتن استراتژی صحیح می‌تواند به کسب و کار شما رونق دهد.

نتیجه افزایش اصولی فالوور اینستاگرام

در دومین بخش از مقاله ۴۰ ایده جالب و کاربردی برای ارسال پست و افزایش فالوور در اینستاگرام برای شما از ۱۵ تکنیک و ترفند کاربردی در جهت افزایش اصولی فالوور اینستاگرام گفتیم. امیدواریم که مورد استفاده شما قرار گرفته باشد با استفاده صحیح و اصولی از آن ها بتوانید افزایش اصولی فالوور اینستاگرام تجربه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره افزایش اصولی فالوور اینستاگرام پیشنهاد می‌کنیم افزایش فالوور واقعی اینستاگرام و افزایش فالوور اینستاگرام در ۳ مرحله را مطالعه کنید.

Rate this post

1 در مورد “۴۰ ایده جالب و کاربردی برای ارسال پست و افزایش فالوور در اینستاگرام (۲)”

  1. بازتاب: جذب و افزایش فالوور اینستاگرام - ارسال پست و افزایش فالوور در اینستاگرام (۳)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا