استوری لایو اینستاگرام چیست؟

استوری لایو اینستاگرام چیست؟

استوری لایو اینستاگرام چیست؟

حتماً این سؤال را یک­بار از خود یا دیگری پرسیده‌اید که استوری لایو اینستاگرام چیست؟ این واژه در لغت یعنی داستان زنده. در شبکه اجتماعی اینستاگرام یعنی به نمایش درآوردن یک ویدیوی زنده به صورتی که مردم می­توانند زیر آن کامنت بگذارند. در کل یعنی نمایش‌دهنده یک داستان زنده.

جذابیت استوری لایو اینستاگرام چیست و چگونه است؟

جذابیت استوری لایو اینستاگرام چیست و چگونه است؟ متفاوت‌ترین لایوی که دیدم مربوط به شب یلدا بود. آن شب یکی از خیران خوب کشور ما https://www.instagram.com/aidapooryanasab/ همراه همسرشان در این شب بلند سال مهمان مردم یکی از روستاهای دورافتاده کشور بودند. رسم و رسومات آن استان به‌طورکلی با ما متفاوت بود. آن شب آیدا یک استوری لایو را آغاز کرد. من با علاقه زیاد در آن جوین شدم و شروع به تماشا کردم. صحنه به‌یادماندنی‌ای بود. آن شب همه فامیل دور هم جمع شده بودند. مردان آهنگ می­نواختند و آیدا از آهنگ‌هایشان برای ما لایو نمایش می­داد. صمیمیت در چادرهایشان و با آن امکانات کم حس می­شد. در جواب سؤال جذابیت استوری لایو اینستاگرام چیست؟ باید گفت انقدر به واقعیت زنده نزدیک بودی انگار در کنار آن افراد نشسته بودم و نزدیکی و صمیمیت را حس می‌کردم.

امکانات استوری لایو اینستاگرام چیست؟

در یک اجرای پخش زنده از تلویزیون صرفاً یک ارتباط یک‌طرفه و عمومی حس می‌کنیم؛ اما امکانات استوری لایو اینستاگرام چیست که آن را از سایر رسانه­ها متفاوت کرده است؟ در لایو مانند اجرای پخش زنده یک ارتباط جمعی و یک‌طرفه نیست. ارتباطی است که اولاً تعداد بیننده­های آن در کنار علامت چشم قابل‌مشاهده است. ثانیاً شما می‌توانید با ارسال کامنت سؤالات و نظراتتان را به‌صورت کامل ارسال نمایید. تا برگزارکننده لایو یا شخص مقابل پاسخ شما را بدهد. امکان ارسال لایک هم در کنار ارسال کامنت وجود دارد. یکی دیگر از امکانات آن لایو تو لایو است؛ که بعداً بحث آن را باز خواهیم کرد.

تفاوت استوری معمولی و استوری لایو اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام توسط فیس‌بوک اداره می­شود و الگوریتم­های لایو فیس‌بوک و اینستاگرام تقریباً مشابه هستند. تفاوت بین استوری لایو اینستاگرام چیست؟ عمده­ترین تفاوت بین استوری و لایو این است که استوری تا ۲۴ ساعت در قسمت فید باقی­ می­ماند؛ اما لایو بعد از قطع ارتباط از سرور پاک می‌شود. تفاوت دیگر آن­ها این است که در لایو تعداد بیننده در بالای صفحه مشخص است؛ اما در استوری این­گونه نیست و فقط ادمین پیج قادر به مشاهده تعداد بازدیدکنندگان است. دیگر امکان برتر استوری لایو اینستاگرام چیست؟ بگذارید کمی راهنمایی کنم. استوری آن شب یلدا من یک سؤال در مورد لباس محلی آن افراد داشتم. سؤالم را پرسیدم و آیدا به‌صورت زنده پاسخ داد. بله امکان ارسال زنده کامنت و دریافت پاسخ برتری این امکان است.

مزیت مهم استوری لایو اینستاگرام چیست؟

امکان کامنت زنده در لایو پاسخ سؤال بالا یعنی مزیت استوری لایو اینستاگرام چیست؟ در پایین صفحه نظرات افراد در همان لحظه به دستتان خواهد رسید و این می‌تواند یک تعامل بسیار جالب و جذاب را بین افراد و فالوورهای آن‌ها در اینستاگرام ایجاد کند؛ که برای کسب اطلاعات و یا تبلیغات می­تواند بسیار مؤثر عمل کند.

روش گذاشتن استوری لایو اینستاگرام چیست؟

در مقالات آموزشی قبل طرز گذاشتن استوری را ذکر کردم. روش گذاشتن لایو هم دقیقاً مانند استوری است. با یک تفاوت که گزینه live در پایین صفحه را لمس کرده و منتظر وصل شدن می­شویم. بعد از اتصال امکاناتی وجود دارند که در زیر آموزش خواهیم داد.

روش پین کردن متن در استوری لایو اینستاگرام چیست؟

اولین قدم برای این کار به‌روز کردن اینستاگرام خود است. اگر به نسخه جدید این شبکه اجتماعی دسترسی ندارید. این لینک را لمس کنید.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instagram.android&hl=en

دومین مرحله روش گذاشتن استوری لایو اینستاگرام چیست؟ را ذکر کردم. بعد از اجرای ویدیوی زنده در ابتدا شما باید متن موردنظر خود را در قسمت کامنت وارد کنید و سپس آن را ارسال کنید. بعد از ارسال متن موردنظر باید متن را یک‌بار لمس کنید تا گزینه Pin Comment نمایش داده شود که با انتخاب آن می‌توانید متن را ثابت پایین صفحه ‌نمایش دهید. برای حذف پین هم از پایین صفحه علامت * را انتخاب کنید تا متن از پایین صفحه حذف گردد.

روش گذاشتن دو استوری لایو اینستاگرام چیست؟

موردی که برای من تا چند روز پیش سؤال بود روش گذاشتن دونفره استوری لایو اینستاگرام چیست؟ اینستاگرام برنامه کاربرپسندی است که همه ابزار آن به‌راحتی انجام می­پذیرد. اگر روزی خواستید با نفر دوم در لایو خود صحبت کنید تا بقیه از این تبادل‌نظر و صحبت استفاده کنند مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. اینستاگرام خود را به‌روز کنید. لینک بالا نسخه جدید اینستاگرام از گوگل پلی است.
  2. وارد بخش لایو استوری شوید
  3. لایو استوری را آغاز کنید
  4. در سمت راست و پایین صفحه آیکونی که دو صورت را در کنار هم نشان می‌دهد لمس کنید
  5. از افراد بیننده، یک نفر را برای لایو مشترک انتخاب نمایید.
  6. درصورتی‌که آن بیننده دعوت شما را بپذیرد، لایو به‌صورت دونفره آغاز می‌شود

این نکته را یادآور می­شوم که فرد دعوت‌شده هر زمان تمایل به خروج داشته باشد می­تواند خارج شود.

عیب استوری لایو اینستاگرام چیست؟

تا چندی پیش عیبی در استوری لایو موجود بود که اگر کسی زمانش را تنظیم نمی­کرد و به لایو نمی­رسید لایو را از دست می­داد؛ اما اخیراً چیزی را که مشاهده می‌کنم یک امکان جدید و خاص به اینستاگرام افزوده شده به نام استوری هایلایت. این امر برای لایو هم برقرار است؛ اما به‌گونه‌ای دیگر.

روش ذخیره‌سازی استوری لایو اینستاگرام چیست؟

شاید متوجه شده باشید رفع عیب استوری لایو اینستاگرام چیست. در به­روزترین نسخه اینستاگرام وقتی پخش زنده به پایان می‌رسد، «اشتراک‌گذاری» را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. هنگامی‌که شما انجام می‌دهید، این ویدئو به مدت ۲۴ ساعت در دسترس خواهد بود، درست مثل تمام مطالب دیگر یک استوری. مطمئناً، اگر بخواهید به جای آن ویدیوی زنده را ذخیره یا در یک شبکه دیگر به اشتراک بگذارید، می­توانید گزینه‌ای را انتخاب کنید تا ویدیو را سیو کنید.

روش مشاهده استوری چیست؟

اگر تمایل داشته باشید فالوورها متوجه خواهند شد که لایو شما به اشتراک گذاشته‌شده است. اگر آن‌ها دکمه پلی مربوط به پخش لایو را در عکس نمایه خود مشاهده کنند. تماشاگران پخش ویدیوی زنده نه‌تنها پخش ویدئو را مشاهده می‌کنند، بلکه همچنین تمام نظرات دیگران را که در طول لایو نوشته شده می‌بینند. با ضربه زدن به سمت راست، فیلم ۱۵ ثانیه به جلو می‌رود و با ضربه زدن به سمت چپ آن ۱۵ ثانیه به عقب برمی‌گردد. اگر چند تکرار وجود دارد، فلش در بالای صفحه به شما اجازه می‌دهد بین آن‌ها پرش کنید. تعداد بینندگان شامل افرادی خواهد بود که در بالای صفحه ذخیره‌شده موجود است.

جدیدترین امکان اینستاگرام

حتماً متوجه شدید که جدیدترین استوری لایو اینستاگرام چیست. این امکان به تماشاگران اجازه می‌دهند پخش ویدئو زنده را به مدت ۲۴ ساعت ببینند. اینستاگرام را با برنامه Periscope که از همان ابتدا این امکان را داشته در رقابت قرار می‌دهد. بااین‌حال،Periscope دارای یک گزینه ذخیره‌سازی نامحدود است که اگر آن را انعطاف‌پذیری نام ببریم. منصفانه نیست؛ زیرا بااین‌حال داستان زندگی یا هر اتفاقی موقتی است و باید بعد از چند روز خود­به­خود تمام شود. به‌علاوه، همیشه می‌توانید ویدیوی کامل را در فید یا خوراک اینستاگرام اگر آن را دائمی‌تر، به اشتراک بگذارید.

امکان استفاده از افکت استوری لایو

اینستاگرام در نسخه­های جدیدش قرار بر این بوده که افکت­هایی که می­توان برای صورت یا خارج از آن استفاده کرد را اعمال کند. درصورتی­که عملاً این امکان با چند کلیک امکان­پذیر است.

افکت استوری لایو اینستاگرام چیست؟

در میان که می‌توانید داشته باشید مثلاً یک فیلتر عینک آفتابی جدید وجود دارد که به‌طور انحصاری برای ویدیوی زنده در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. شما می‌توانید با یک کلیک ساده به روی صفحه‌نمایش، مناظر منعکس‌شده در عینک را نیز تغییر دهید.

فیلتر صورت استوری لایو اینستاگرام چیست؟

برای استفاده از فیلترهای صورت در طول یک ویدیوی زنده، قبل یا در طول پخش ویدئو، باید روی نماد چهره در پایین سمت راست صفحه کلیک کنید و برای استفاده از هر فیلتر برای تغییر تصویر خود در طول ویدئوی زنده فقط کافی است که روی فیلتر موردنظر ضربه بزنید و از آن استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید هر چندتا از فیلترهای صورت را که دوست دارید استفاده کنید. اینستاگرام تلاش زیادی کرده تا فیلترهای چهره را در ویدیوهای زنده نیز بکشاند. اگر این قابلیت جدید را برای مدتی دریافت نکردید، صبور باشید چون طبق گفته‌ی خود اینستاگرام چندین هفته طول خواهد کشید تا روندهای جهانی این ویژگی جدید را تکمیل کند.

دلیل تغییرات برای استوری لایو اینستاگرام چیست؟

اکنون، در عصر حاضر فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در میان افراد جایگاه خاصی پیدا کرده است و اینستاگرام نیز در این مدت تغییراتی را در برنامه‌ی خود ایجاد کرده است تا بتواند کاربران زیادی را به سمت خود جذب نماید. شما با آپدیت به‌موقع می­توانید از این امکانات استفاده کنید.

گفتگو با Instagram

در حال حاضر ۲۵۰ میلیون کاربر در Instagram Stories دارد که از ۲۰۰ میلیون مورد در آوریل گذشته اعلام‌ شده است. این نسبت کمی از کاربران روزانه Snapchat که گزارش‌شده حدود ۱۶۶ میلیون است، بسیار بیشتر است. به نظر می‌رسد اینستاگرام با استوری و لایو بسیار خوب عمل می‌کند، حتی اگر چندین ایده را مرتباً، صریحاً سرقت کند. برای تکمیل اطلاعات خودتان افزایش فالوور اینستاگرام را بخوانید

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا