,

آموزش نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

حتماً تا الان شما هم با استوری هایی که به سایت یا جاهای دیگر لینک داده‌اند، مواجه شده‌اید و برایتان نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام به صورت یک سؤال مطرح شده باشد. ما در این مقاله قرار است درباره گذاشتن لینک در استوری صحبت کنیم و آموزش‌های لازم در این باره را بدهیم. پس تا انتها با رستا آی تی همراه باشید.

چه کسانی به گذاشتن لینک در استوری دسترسی دارند؟

سؤال بسیار مهمی که برای بسیاری از کاربران در مورد گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام مطرح می‌شود، این است که چرا بسیاری از اکانت ها می‌توانند در استوری های خود لینک بگذارند، اما آن‌ها نمی‌توانند.

در پاسخ به این سؤال باید گفت که در حال حاضر ویژگی گذاشتن لینک در استوری فقط برای پروفایل (اکانت) های تجاری که بیش از ۱۰۰۰۰ فالوور (۱۰K) داشته باشند فراهم است. پس برای اینکه بتوانید در استوری های خود لینک بزارید باید:

  • پروفایل شما تجاری باشد (نه شخصی)
  • فالوور های شما بیش از ۱۰ هزار نفر باشد

آموزش نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام

مزایای گذاشتن لینک در استوری

در اینستاگرام ، تنها جایی که قابل لینک دادن به بیرون از اینستاگرام (به صورت قابل کلیک) برای همه اکانت ها است، بخش وب سایت پروفایل است که بسیاری از کسب و کارها از آن مکان برای پیوند به وب سایت خود یا کانال تلگرام استفاده می‌کنند. اما چون ویژگی گذاشتن لینک در استوری فقط برای اکانت های با شرایط خاص که در بالا اشاره شد، فراهم می‌باشد، این اکانت ها و کسب و کارها می‌توانند یک گام از رقبای خود پیشی بگیرند. صاحبان کسب و کارها می‌توانند از این امکان برای لینک دادن به محصولات و خدمات و یا حتی مطالب جدید سایت و بلاگشان استفاده کنند.

با توجه به اینکه ویژگی استوری با استقبال زیاد کاربران مواجه شده و تعداد قابل توجهی از کاربران هستند که استوری ها را مرتباً چک می‌کنند، بازاریابی در استوری و گذاشتن لینک در استوری می‌تواند به کسب و کارها رونق دهد.

نحوه گذاشتن لینک در استوری به صورت مرحله به مرحله

۱- استوری خود را شروع کنید.

شما می‌توانید یا مستقیماً فیلم و عکس بگیرید و یا با انگشتتان صفحه استوری را به سمت بالا بکشید تا به تصاویر و ویدئوهای ۲۴ ساعت گذشته جهت ارسال به استوری، دسترسی پیدا کنید.

۲- لینک خود را اضافه کنید

برای اضافه کردن لینک، آیکن لینک در بالای استوری خود را لمس کنید. یک پنجره جدید بر روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود که به شما این امکان را می‌دهد که آدرس لینک خود را انتخاب کنید. آدرس کامل URL را یا تایپ کنید و یا کپی پیست کنید. سپس روی آیکن تیک سبز (در Android) یا «انجام شد» (در iOS) برای ذخیره لینک ضربه بزنید.

در حال حاضر تجزیه و تحلیل Story اینستاگرام به درستی مسیر  URL را بررسی نمی‌کند، بنابراین برای اندازه گیری ترافیک و نرخ تبدیل، پیشنهاد می‌کنیم از از یک کوتاه کننده لینک مانند Bit.ly یا Rebrand.ly استفاده کنید تا URL کوتاهی ایجاد کنید که می‌توانید با استفاده از metrics آن را دنبال کنید.

هنگامی که شما URL خود را با موفقیت اضافه کردید، نماد مربوط به لینک ظاهر می‌شود تا نشان دهد داستان شما یک پیوند دارد.

۳- ادامه ویرایش استوری

پس از قرار دادن لینک، سایر کارهای مربوط به استوری که تمایل دارید قبل از ارسال انجام دهید، مانند اضافه کردن متن و استیکر را انجام دهید و سپس استوری خود را برای فالوور هایتان ارسال کنید.

نکته مهم گذاشتن لینک در استوری

بعد از اینکه شما به استوری خود لینک اضافه کردید، مخاطبان در پایین استوری، یک فلش به سمت بالا با متن See More یا معادل فارسی آن را می‌بینند، اما اگر پس زمینه استوری شما شلوغ باشد و یا کاربری از این ویژگی اینستاگرام بی اطلاع باشد، احتمال کلیک بر روی لینک کاهش می‌یابد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در همان محل یک متن برای ترغیب و توجه مخاطبان نسبت به کلیک بر روی لینک بنویسید. مثلاً اینکه «برای اطلاعات بیشتر به سمت بالا بکشید»

نتیجه گذاشتن لینک در استوری

گذاشتن لینک در استوری یکی از ویژگی‌های نه چندان جدید اینستاگرام است که برای پروفایل‌های تجاری بالای ۱۰K قابل دسترسی است. در این نوشته، نحوه گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام آموزش داده شد که امیدواریم مورد استفاده قرار گرفته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.