,

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

پاک کردن اکانت اینستاگرام یکی از مسائل و سوالات مربوط به اینستاگرام است که کاربران زیادی به دنبال آن هستند. خصوصا این که تعداد زیادی از کاربران برای پاک کردن اکانت اینستاگرام در اپلیکیشن اینستاگرام به دنبال راهی می گردند، اما قاعدتا به نتیجه ای نمی رسند. ما در این مقاله به صورت مرحله به مرحله نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله همراه رستا آی تی باشید.

علت‌های پاک کردن اکانت اینستاگرام

علت پاک کردن اکانت اینستاگرامو حتی سایر اکانت های شبکه‌های اجتماعی عمدتاً شخصی است؛ به طوری که کاربران می‌خواهند با پاک کردن اکانت اینستاگرامهیچ اثر و نشانه‌ای از نام کاربری، تصاویر، کامنت ها، استوری ها و … باقی نماند.

آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

نتایج حذف اکانت اینستاگرام

دقت کنید که با پاک کردن اکانت اینستاگرامهر چیزی که مربوط به اکانت است، از نام کاربری گرفته تا محتویات اکانت حذف می‌شود و به هیچ وجه قابل بازیابی نیست. حتی دیگر نام کاربری استفاده شده یا همان username و ایمیل مربوط به اکانت قابل استفاده برای ثبت اکانت جدید نخواهد بود. بنابراین اگر قصد دارید از یوزرنیم یا ایمیل مربوط به اکانت مجدداً استفاده کنید، حتماً قبل از اقدام به حذف اکانت آن‌ها را از قسمت ویرایش مشخصات پروفایل تغییر دهید.

همانطور که گفتیم، پس از انجام عملیات حذف، اکانتتان دیگر قابل بازیابی نیست، بنابراین اگر از پاک کردن اکانت اینستاگرامخود مطمئن نیستید و یا تمایل دارید موقتاً از دستذس خارج کنید، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را موقتاً از دسترس خارج کنید. اما اگر از حذف اکانت خود مطمئن هستید، به ادامه مقاله و نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرامبه صورت مرحله به مرحله دقت کنید:

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که می‌توانند از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در تلفن همراه، اکانت خود را حذف کنند؛ اما باید گفت که اینگونه نیست و راهی برای پاک کردن اکانت اینستاگراماز طریق اپلیکیشن نیست.

۱- برای پاک کردن اکانت اینستاگرام باید از طریق سایت اینستاگرام اقدام کنید. برای راحتی کار بر روی این لینک کلیک کنید. اگر قبلاً وارد اینستاگرام در مرورگر خود نشده باشید، صفحه لاگین نمایش داده می‌شود که در آن باید اطلاعات کاربری خود را را وارد کنید. اگر فراموش کرده‌اید، می‌توانید عملیات مربوط به بازیابی رمز عبور اکانت را انجام دهید.

۲- پس از وارد شدن به لینکی که در بالا گفته شد، صفحه‌ای مطابق تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود. همان طور که مشخص است اینستاگرام در این صفحه از شما دلیل پاک کردن اکانت اینستاگرام را می‌پرسد. شما در منوی کشویی موجود در این صفحه می‌توانید یکی از دلایل را انتخاب کنید تا کادر مربوط به پسورد فعال شود.

۳- پس از انتخاب دلیل حذف، اینستاگرام مجدداً از شما می‌خواهد پسورد اکانت تان را در کادری که نمایش می‌دهد وارد کنید. سپس بر روی دکمه قرمز رنگ Permanently delete my account کلیک کنید تا عملیات پاک کردن اکانت اینستاگرام انجام شود.

۴- کار تمام شد. به همین سادگی و فقط با چند کلیک توانستید عملیات پاک کردن اکانت اینستاگرام خود را انجام دهید. البته معمولا تا دو سه روز بعد از پاک کردن اکانت اینستاگرام اکانت شما با نام inestagramers باقی خواهد ماند که پس از طی این مدت حذف خواهد شد.

نتیجه گیری

همان طور که گفته شد، تنها راه پاک کردن اکانت اینستاگرام اقدام از طریق سایت اینستاگرام است که مراحل آن را در آموزش توضیح دادیم. دقت کنید که پس از پاک کردن اکانت اینستاگرام اکانت دیگر قابل بازیابی نیست و تمام اطلاعات آن مانند پست ها، لایک ها، فالورها، کامنت ها و… از بین خواهند رفت. بنابراین قبل از اقدام به حذف اکانت فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.