آموزش پاک کردن اکانت اینستاگرام

پاک كردن اكانت اینستاگرام

پاک كردن اكانت اینستاگرام یکی از مسائل و سوالات مربوط به اینستاگرام است که کاربران زیادی به دنبال آن هستند. خصوصا این که تعداد زیادی از کاربران برای پاک کردن اکانت اینستاگرام در اپلیکیشن اینستاگرام به دنبال راهی می گردند، اما قاعدتا به نتیجه ای نمی رسند. ما در این مقاله به صورت مرحله به مرحله نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد. پس تا انتهای این مقاله همراه رستا آی تی باشید.

علت‌های پاک کردن اکانت اینستاگرام

علت پاک کردن اکانت اینستاگرامو حتی سایر اکانت های شبکه‌های اجتماعی عمدتاً شخصی است؛ به طوری که کاربران می‌خواهند با پاک کردن اکانت اینستاگرامهیچ اثر و نشانه‌ای از نام کاربری، تصاویر، کامنت ها، استوری ها و … باقی نماند.

پاک كردن اكانت اینستاگرام
پاک كردن اكانت اینستاگرام

نتایج حذف اکانت اینستاگرام

با حذف کردن اکانت اینستاگرام خود سه اتفاق عمده پیش میآید :

۱-تمامی اطلاعات شما از تصاویر، ویدئو ها، استوری ها، چت ها دایکرکت گرفته تا لایک ها، کامنت ها و فالوور ها همه و همه حذف میشود و به هیچ عنوان قابل بازیابی نیستند. این بازیابی حتی برای خود ایستاگرام هم غیر ممکن است. پس قبل از خذف کانت به این نکته توجه داشته باشید.

۲-نام کاربری(username) و ایمیلی که با آنها اکانت ایجاد کرده اید، دیگر قابل استفاده نیست. این یعنی اگر حذف اکانت کردید، دیگر به هیچ عنوان از این نام کربری و این ایمیل نمیتوانید برای ساختن یک اکانت جدید اقدام کنید.

۳-طبق گفته ها در دومورد بالا، اگر مطمئن به حذف اکانت اینستاگرام هستید در ادامه این مقاله با رستا آِ تی همراه باشید، اما اگر میخواهید به مدت زمان مشخصی ایستاگرام شما از دید فالوور ها مخفی و محو باشد، باید به دی اکتیو کردن ( غیر فعال کردن) اکانت بپردازید. برای این کار مقالات قبلی رستا آی تی را مطالعه کنید.

۴-بدون در دست داشتن نام کابری و رمز عبور اکانت خود به هیچ عنوان نمیتوانید اکانت خود را حذف کنید. بنابراین اگر رمزتان را گم کرده اید به بازیابی کردن آن اقدام کنید. توجه داشته باشید برای بازیابی کردن رمز عبور خود باید ایمیل یا تلفن همراه ثبت شده در اکانت در دسترس شما باشد.

۵-برخی از کابران عقیده دارند که با ریپورت اسپم های زیاد توسط فالوو ها اینستاگرام اکانت ما را دیلت میکند. این مورد کاملا اشتباه است، هیچ کس حتی خود اینستاگرام هم به حذف اکانت شما اقدام نمیکند. با این حال اگر ریپورت اسپم های زیادی دریافت کنید اکانت شما برای مدت زمن محدودی غیر فعال ( دی اکتیو) میشود. اطلا جای نگرانی نیست چون در این صورت تمامی اطلاعات شما باقی میماند.

۶- اکانت حذف شده برای مدت محدودی با نام کابری instagrammer نمایش داده میشود و پس از آن به صورت کامل حذف میشود. در این مدت زمان نیز تمامی اطلاعات شما از بین میرود. توجه داشته باشید که با پایان عملیات حذف اکانت اینستاگرام حتی یک ثانیه پس از آن هم نمیتوانید اکانت خود را بازیابی کنید.

۷-متاسفانه در برخی از سایت ها مشاهده شده که نوشته اند ” پاک کردن اکانت اینستاگرام ورژن جدید! ” این در صورتی است که هیچ ورژن جدید یا قدیمی وجود ندارد. برای پاک کردن اکانت اینستاگرام تنها یک راه وجود دارد که آن هم در این مقاله آموزش داده میشود.

۸-در مورد چهارم گفتیم که فقط با نام کاربری و رمز عبور خود میتوانید اقدام به پاک کردن اکانت اینستاگرام کنید. پس توجه داشته باشید که با ایمیل یا تلفن تماس خود به هیچ عنوان نمیتوانید دلیت اکانت بزنید. همانطور که میدانید با تلفن و ایمیل میتوانید رمز عبور خود را بازیابی نمایید.

حال با گفته های بالا، برای حذف اکانت اینستاگرام طبق مراحل زیر اقدام کنید:

نحوه پاک كردن اكانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که می‌توانند از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در تلفن همراه، اکانت خود را حذف کنند؛ اما باید گفت که اینگونه نیست و راهی برای پاک کردن اکانت اینستاگراماز طریق اپلیکیشن نیست.

۱- برای پاک کردن اکانت اینستاگرام باید از طریق سایت اینستاگرام اقدام کنید. برای راحتی کار بر روی این لینک کلیک کنید. اگر قبلاً وارد اینستاگرام در مرورگر خود نشده باشید، صفحه لاگین نمایش داده می‌شود که در آن باید اطلاعات کاربری خود را را وارد کنید. اگر فراموش کرده‌اید، می‌توانید عملیات مربوط به بازیابی رمز عبور اکانت را انجام دهید.

۲- پس از وارد شدن به لینکی که در بالا گفته شد، صفحه‌ای مطابق تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود. همان طور که مشخص است اینستاگرام در این صفحه از شما دلیل پاک کردن اکانت اینستاگرام را می‌پرسد. شما در منوی کشویی موجود در این صفحه می‌توانید یکی از دلایل را انتخاب کنید تا کادر مربوط به پسورد فعال شود.

۳- پس از انتخاب دلیل حذف، اینستاگرام مجدداً از شما می‌خواهد پسورد اکانت تان را در کادری که نمایش می‌دهد وارد کنید. سپس بر روی دکمه قرمز رنگ Permanently delete my account کلیک کنید تا عملیات پاک كردن اكانت اینستاگرام انجام شود.

۴- کار تمام شد. به همین سادگی و فقط با چند کلیک توانستید عملیات پاك كردن اكانت اینستاگرام خود را انجام دهید. البته معمولا تا دو سه روز بعد از پاک کردن اکانت اینستاگرام اکانت شما با نام inestagramers باقی خواهد ماند که پس از طی این مدت حذف خواهد شد.

نتیجه گیری

همان طور که گفته شد، تنها راه پاك كردن اكانت اینستاگرام اقدام از طریق سایت اینستاگرام است که مراحل آن را در آموزش توضیح دادیم. دقت کنید که پس از پاک کردن اکانت اینستاگرام اکانت دیگر قابل بازیابی نیست و تمام اطلاعات آن مانند پست ها، لایک ها، فالورها، کامنت ها و… از بین خواهند رفت. بنابراین قبل از اقدام به حذف اکانت فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا