آموزش طرح بندی پیج اینستاگرام برای افزایش فالوور

اینستاگرام را یکی از محبوبترین شبکه‌های اجتماعی می‌توان دانست که در سال‌های اخیر از نظر محبوبیت و تعداد کاربران استفاده کننده، رشد چشمگیری داشته است. بر همین اساس بسیاری از کاربران به دنبال کسب درآمد از این شبکه اجتماعی محبوب هستند. چون اینستاگرام یک شبکه بصری است، بنابراین ظاهر پروفایل شما و به اصطلاح طرح بندی پیج اینستاگرام در جذب فالوور و در نهایت کسب درآمد بسیار مؤثر است. به همین جهت قصد داریم در این مقاله درباره طرح بندی پیج اینستاگرام یا به اصطلاح فید اینستاگرام صحبت کنیم و به شما طراحی چند Layout زیبا و کاربردی در جهت افزایش فالوور اینستاگرام و کسب درآمد آموزش دهیم.

چرا به طرح بندی پیج اینستاگرام نیاز داریم؟

همانطور که گفته شد، اینستاگرام یک شبکه اجتماعی مبتنی بر تصویر است، پس بیشتر کار را تصاویر انجام می‌دهند و به همین دلیل طرح بندی پیج اینستاگرام حائز اهمیت خواهد بود. طرح بندی پیج اینستاگرام علاوه بر اینکه به پروفایل شما ظاهری زیبا و آراسته می‌دهد، نمای پیج شما را حرفه‌ای می‌کند و به کاربران این حس را القا می‌کند که شما یک حرفه‌ای هستید، تا حدی که پست‌های شما در حدی برنامه ریزی شده است که در چهارچوب یک Layout مشخص قرار دارند.

معرفی چند طرح زیبا برای طرح بندی پیج اینستاگرام شما

۱- طرح بندی مربعی

این طرح را می‌توان ساده‌ترین طرح بندی پیج اینستاگرام دانست که زحمت خاصی ندارد. کافی است تصاویر مذ نظر خود را در هر پست ارسال کنید. با این حال حواستان به تم کلی کار و رنگ بندی طرح فید باید باشد. بعبارتی تم رنگی کل تصاویر بایک یک رنگ، مثلاً سفید باشد و تصاویر دارای ۱ یا ۲ رنگ برجسته و متضاد نسبت به رنگ طرح بندی داشته باشند. برای مثال به طرح بندی تصور زیر دقت کنید:

در تصویر بالا، سمت راست طراح با ذوق و سلیقه تصاویری با تم سفید و تضاد رنگ مشکی و قهوه‌ای ایجاد کرده است. به همین جهت علاوه بر جذب و افزایش فالوور، به دلیل ایجاد یک جذابیت بصری ساده و البته پایدار، می‌تواند فروش بیشتری را تجربه کند. در طرح سمت چپ نیز تضاد رنگ مشکی و صورتی جذابیت زیادی به پیج داده است.

۲- طرح بندی شطرنجی (کاشی)

طرح بندی پیج اینستاگرام را می‌توان یکی از جذاب‌ترین و نسبتاً ساده‌ترین روش‌های لایوت بندی فید اینستاگرام دانست. در این نوع طرح بندی شما باید از دو رنگ متفاوت (ترجیحاً متضاد) در تصاویر و پست‌های خود استفاده کنید. مثلاً عکس نوشته‌هایی با دو بک گراند متفاوت ارسال کنید و یا یک سری عکس به صورت یک در میان در یکتم رنگی ارسال کنید و بین تصاویر از عکس نوشته‌هایی با رنگ متضاد استفاده کنید. برای اینکه بیشتر متوجه اصول این نوع طرح بندی پیج اینستاگرام شوید به تصویر زیر دقت کنید.

شما می‌توانید با ارسال یک تصویر و سپس ارسال متن مرتبط با تصویر در چند دقیقه یا نهایتاً چند ساعت بعد، هیجان و جذابیت پست‌های خود را برای فالوور هایتان بالاتر ببرید.

۳- طرح بندی ردیفی

این طرح بندی پیج اینستاگرام را می‌توان از جذاب‌ترین طرح بندی‌های اینستاگرام برای تعریف یک داستان، خاطره یا هر چیزی که نیاز به ارسال ۳ پست متوالی دارد، دانست. نکته حائز اهمیت در این طرح بندی یکسان لودن خط داستانی تصاویر و حتی جذابیت بصری و رنگ بندی یکسان تصاویر است. به تصویر زیر با دقت توجه کنید تا بهتر متوجه شوید. در این طرح بندی سه تصویر مرتبط و سه متن به صورت ردیفی ارسال شده است.

در تصویر بالا هم همان سبک ردیف افقی طرح بندی پیج اینستاگرام اجرا شده است، منتها در پیج سمت راست در هر ردیف فقط تصویر ارسال شده است و از عکس نوشته خبری نیست.

۴- طرح بندی مورب

طرح بندی مورب نیز یکی از طرح بندی‌های جالب دیگر است که شما در پیج اینستاگرامی خود می‌توانید استفاده کنید. شاید در نگاه اول استفاده از این طرح بندی پیج اینستاگرام سخت و کمی پیچیده به نظر برسد، اما اینگونه نیست و با کمی دقت می‌توانید به راحتی از آن استفاده کنید.

برای نتیجه گیری بهتر از این طرح بندی پیج اینستاگرام اول ببینید که می‌خواهید از تصاویر برای طرح بندی مورب استفاده کنید یا از عکس نوشته‌ها. سپس کار خود را شروع کنید. برای مثال در تصویر زیر عکس نوشته‌هایی با بک گراند دایره‌ای قرمز رنگ ارسال شده است. البته تم رنگی کلی طرح بندی نیز متناسب با طرح مورب است.

و یا مثلاً در این طرح بندی پیج اینستاگرام تصاویر مربوط به قهوه و بستنی به صورت مورب ارسال شده است.

۵- طرح بندی رنگین کمان

طح بندی رنگین کمان همانطور که از نامش مشخص است، دارای سیر رنگی مختلفی خواهد بود، در این روش حرکت از بالا به پایین در پیج هر ۳، ۶ یا ۹ تصویرتم رنگی تصاویر عوض می‌شود.

قاعدتاً استفاده از طرح بندی رنگین کمان نسبت به طرح بندی‌های دیگر، نیاز به برنامه ریزی بیشتری دارد. خصوصاً در بحث انتقال و تغییر رنگ دقت کنید که کار به بهترین نحو انجام شود. تصویر زیر نمونه‌ای از این طرح بندی پیج اینستاگرام است.

کاربرد استفاده از این طرح بندی پیج اینستاگرام می‌تواند زمانی باشد که شما هر ۳، ۶ یا ۹ پست به موضوع جدیدی می‌پردازید. به عبارتی با تغییر موضوع پست‌ها، رنگ بندی پست‌ها نیز تغییر پیدا می‌کند.

۶- طرح بندی پازلی

شاید این نوع طرح بندی را در برخی از پیج های اینستاگرامی دیده باشید. استفاده از این روش کمی دشوار است. چرا که در صورت تکه تکه کردن تصاویر و ارسال هر تصویر به عنوان قطعه‌ای از یک پازل، برای کسانی که فقط یک تصویر را مشاهده می‌کنند اکثراً نامفهوم است و به همین جهت ممکن است با استقبال کمتر مخاطبان رو به رو شود.

البته با کمی دقت و خلاقیت می‌توانید مانند تصویر زیر این مشکل را حل کنید.

با این حال طرح بندی پازلی در نمای پیج اینستاگرام ظاهر جذاب و حرفه‌ای دارد. شما می‌توانید از این طرح بندی هر از چند گاهی در پیج خود برای تنوع استفاده کنید.

۷- طرح بندی مستطیلی

به دلیل این که استفاده از طرح بندی مستطیلی در بین روش های مختلف چندان رایج نیست، شما با استفاده از این طرح بندی می‌توانید توجه مخاطبان اینستاگرام را به خود جلب کنید.

در این طرح بندی، به دلیل استفاده از فضای سفید رنگ، چشم خاطبان به طور طبیعی به جزئیات و رنگ‌های تصاویر دقت بیشتری می‌کند. به عنوان مثال استفاده از این طرح بندی در پیج زیر، باعث می‌شود جزئیات و رنگ جواهرات بهتر و روشن‌تر نمایش داده شود.

۹- طرح بندی یک خط در وسط

این نوع طرح بندی را یکی از جذاب‌ترین طرح بندی هاتی اینستاگرام دانست که مخاطبان را ترغیب می‌کند پیج شما را به سمت پایین پیمایش کنند. به نظرتان این جذاب نیست؟

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، معمولاً در این طرح بندی در حد وسط از تصاویر نقل قول دار استفاده می‌شود. البته الزامی به استفاده از این نوع تصاویر نیست. مثلاً می‌توانید از یک سری تصاویر با تم رنگی یکسان استفاده کنید. در هر صورت هر تصمیمی که می‌گیرید، به این فکر کنید که خلاقیت به خرج دهید و یک خط داستانی جذاب و زیبا در تصاویر وسط فید ایجاد کنید.

۱۰- طرح بندی حاشیه دار

در این روش کافی است یک مرز رنگی مثلاً سیاه یا سفید و یا هر رنگی مثل آبی را انتخاب کنید و به آن بچسبید.

اگر از حاشیه سفید استفاده کنید، رنگ و جزئیات تصاویر بهتر دیده می‌شوند.

استفاده از حاشیه مشکی هم به دلیل استفاده کم در اینستاگرام اکانت شما را برجسته‌تر خواهد کرد. علاوه بر آن از این تکنیک برای ایجاد کنتراست و نمایش تضاد رنگی در تصاویر می‌توانید استفاده کنید.

البته اگر کمی خلاقیت به خرج دهید، از ایجاد حاشیه به سبک های مختلفی می توانید استفاده کنید، که در تصویر بالا قابل مشاهده است.

۱۱- طرح بندی ترکیبی

شاید در نگاه اول در این طرح بندی قاعده خاصی مشاهده نشود، اما با کمی دقت متوجه می‌شوید که این طرح بندی نیز ترکیبی از طرح بندی است که در بالا اشاره کردیم.

برای مثال پیج های زیر نمونه‌هایی از طرح بندی ترکیبی هستند:

طرح بندی ترکیبی با حاشیه سفید

این نوع طرح بندی زمانی کاربرد دارد که شما بخواهید با اضافه کردن حاشیه سفید به تصاویر، مرز بندی بین تصاویر ایجاد کنید. انجام این کار می‌تواند باعث برجسته شدن عکس‌ها و رنگ‌ها در هر پست شود

نتیجه طرح بندی پیج اینستاگرام

طرح بندی پیج اینستاگرام یکی از تکنیک های موثری است که جذابیت بصری پیج شما را در راستای افزایش فالوور زیاد می‌کند. اگر دوست دارید راه‌های دیگر افزایش فقالوور اینستاگرام را بدانید پیشنهاد می‌کنیم دو محصول افزایش فالوور واقعی اینستاگرام و افزایش فالوور اینستاگرام در ۳ مرحله را مشاهده کنید.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا