آموزش گام به گام ساخت فیلم اینستاگرام

ساخت فیلم اینستاگرام

فیلم‌ها در رسانه‌های اجتماعی به سرعت و بیشتر و بیشتر محبوب می‌شوند. از لایو فیسبوک تا فیلم‌های اینستاگرام، استوری های فیسبوک و اینستاگرام، یوتیوب و اسنپ چت، مردم هر روز وقت بیشتری را صرف تماشای فیلم‌های با مدت زمان‌های مختلف می‌کنند. صحبت از زمان شد، یک فیلم برای جذابیت و مورد توجه قرار گرفتن نیازی به طولانی بودن ندارد. در حقیقت حتی نیاز نیست که طولانی‌تر از ۱۵ ثانیه باشد. مطالعات نشان می‌دهد که این زمان برای جلب توجه مردم کافی است با این حال ساخت فیلم پانزده ثانیه‌ای آسان است. اما از کجا شروع کنید؟ این چیزی است که ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم. ما در این نوشته به شما آموزش ساخت فیلم اینستاگرام را خواهیم داد.

ساخت فیلم اینستاگرام

آموزش گام به گام ساخت فیلم اینستاگرام

ساخت فیلم اینستاگرام می‌تواند کمی چالش برانگیزتر از نوشتن یک وبلاگ یا طراحی یک تصویر گرافیکی باشد. با این وجود با برخی برنامه ریزی‌ها، قادر به ساخت ساخت فیلم اینستاگرام جذاب در مدت زمان کمی خواهید بود.

مرحله اول ساخت : فکر بکر

این مرحله، ساده‌ترین مرحله ساخت فیلم اینستاگرام می‌باشد، اما می‌تواند ترسناک‌ترین مرحله نیز باشد. به جای خیره شدن به پرتگاه، امیدوار باشید که یک ایده درخشان به ذهنتان خطور کند، در ادامه راه‌هایی برای ایجاد بعضی ایده‌ها و رسیدن به جریان خلاقیت در جهت ساخت فیلم اینستاگرام آمده است:

به پست‌های وبلاگ خود نگاه کنید! وبلاگ‌های شما اساساً منابع و اطلاعات خوبی هستند. آن پست از وبلاگ که مخاطبانتان دقیقاً دوست داشتند، احتمالاً یک منبع عالی برای محتوای فیلم می‌باشد. نگاهی بر وبلاگ‌های برتر خود، میزان زیادی از ماده و اصول ساخت فیلم اینستاگرام شما را مشخص خواهد کرد.

البته اگر وبلاگ ندارید، نگران نباشید. به آن مطلبی از خود که بیشتر به اشتراک گذاشته شده نگاه کنید. کدام یک، فالوورهای شما را به شما پیوند داده است؟ مطلبی که توجه و تعامل الهام بخشی را به خود جذب کرده، ماده اولیه فیلم‌های شماست.

و اگر شما هنوز فالووهای زیادی  ندارید نگران نباشید؛ نگاه کنید که چه رقابتی انجام می‌گیرد. به فیلم‌های مشابه اینستاگرام نگاه کرده و ببینید که در کجاها موفقیت دارند و از آنها الهام بگیرید.

مرحله دوم : طرح و برنامه

طرحی برای فیلم اینستاگرام خود بسازید. باید داده‌ها را تجزیه و تحلیل کرده و عناوینی که احتمال موفقیت و یا شکست آن‌ها مطرح است را مشخص کنید. باید فیلمتان را محدود به بهترین ایده‌ها کنید. به نظر می‌رسد اکنون زمان آن رسیده که یاد بگیرید چگونه ساخت فیلم اینستاگرام جذاب و چشم نواز را تجربه کنید.

دو شیوه اصلی برای برنامه ریزی، هنگامی که آماده ساخت فیلم اینستاگرام هستید وجود دارد: نسخه اسکریپت و نسخه استوری بورد. برای تجسم روند کار و نتیجه نهایی. هنگام ساخت فیلم اینستاگرام خود، بعضی موارد را باید مد نظر داشته باشید:

  • در گام اول ساخت فیلم اینستاگرام توجه مخاطبین مورد نظر خود را جلب کنید. از آنجا که فیلم‌ها اغلب به صورت خودکار پخش می‌شوند، بنابراین توانایی جلب توجه سریع مخاطبتان، راه حلی کلیدی است. این کار شانس بالاتری به شما می‌دهد که مخاطب مورد هدفتان، پیمایش از طریق فید خود را متوقف کرده، به بالا برگشته و فیلم شما را مشاهده کنند.
  • به نظر می‌رسد برخلاف بسیاری از مواقع، در اینجا ساخت فیلم اینستاگرام کوتاه‌تر بهتر است. پس به خاطر داشته باشید که از خود بپرسید چه چیزی را می‌خواهید بازگو کنید و اطمینان حاصل کنید که پیام خود را در کوتاه‌ترین زمان به بهترین شکل رسانده‌اید.
  • در ساخت فیلم اینستاگرام سکوت، کلیدی طلایی است! جالب است بدانید تقریباً ۸۵% از تمام فیلم‌ها در یک فضای شلوغ و یا در محل کار، توسط بینندگانی که آن را بر روی دستگاه بدون صدا می‌بینند، تماشا می‌شوند. به هنگام طراحی فیلم خود این موضوع را در نظر گرفته و از زیرنویس یا متن برای کمک به بیان موضوعتان استفاده کنید.

اندازه و سایز در ساخت فیلم اینستاگرام بسیار مهم است. بیش از نیمی از تمام فیلم‌ها، بر روی دستگاه‌های تلفن همراه مشاهده می‌شوند. حتماً آزمایش کنید، این گونه اندازه و جهت گیری مطلوب که فیلم شما را مورد پسند می‌کند، خواهید یافت. به نظر می‌رسد که قالب مربع در ساخت فیلم اینستاگرام عملکرذ بهتری داشته و در اغلب سیستم عامل‌ها بهترین نتیجه را دارد.

مرحله سوم ساخت : ضبط

میکروفن و صندلی مدیران خود را گرفته…. اکنون زمان فراخواندن فعالیت است!
ما نمی‌گوییم که پوشیدن یک کلاه پشمی شما را مدیر و کارگردان بهتری می‌کند، اما آیا می‌توانید ریسک آن را بپذیرید؟ سوالی نپرسید! تنها یک کلاه پشمی بگیرید. اما خوشبختانه چیزی که به آن نیازی نیست، دوربین استودیویی گران قیمت است. این روزها، هر تلفن هوشمند آخرین نسخه با کیفیت خوب در ساخت فیلم اینستاگرام به خوبی کار می‌کند.

پس، گوشی هوشمند خود را برداشته و بیایید که آغاز کنیم! آماده برای ضبط تمام فعالیت‌ها  باشید، اما واقعاً برای ساخت فیلم اینستاگرام در مرحله بعد به چه چیزی نیاز دارید؟

ملزومات مورد نیاز ساخت فیلم اینستاگرام

  • سه پایه: حرکت شما را برای فیلم نرم و حرفه‌ای استوار می‌کند.
  • میکروفن: سر و صدای زمینه، همراه با کیفیت پایین صدا، می‌تواند در کیفیت فیلمتان تأثیر منفی و بدی داشته باشد.
  • نورپردازی: در ساخت فیلم اینستاگرام به طور معمول، نور طبیعی بهترین گزینه است. با این حال زمانی که نور مناسب در دسترس نیست، منبع نور خود را برای ایجاد نوری ملایم، بدون سایه و نقاط روشن، قرار دهید.
  • پس زمینه ساده/جذاب: اطمینان حاصل کنید که فیلم شما از هرگونه حواس پرتی در زمینه، که موجب شود مخاطبینتان به کلی پیام شما را از دست بدهند، خالی است. اگر نمی‌توانید مکان مناسبی پیدا کنید، با استفاده از بوم‌های مدولار (با قسمت‌های کوچک واحد بندی شده)، پوشش و تخته‌های موجود و … پس زمینه بسازید که به طور خاص برای این منظور ساخته شده است.

مرحله چهارم : ویرایش

اکنون زمان آن است که شاهکار خود را صیقل دهید. حالا که تمام صحنه‌هایی که تصور کرده‌اید را گرفته‌اید، زمان ساخت اتفاق جادویی رسیده است. برنامه‌ها و اپلیکیشن های گوناگونی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آنها، قطعات پازلی را که ساخته‌اید به هم متصل کنید،

  • اگر چیزی که شما دنبال آن هستید یک فیلم اسلاید شو می‌باشد، چیزی که ویدئو کلیپ، تصاویر، و متن را ترکیب کند، در اینجا چند گزینه آورده شده است: Animoto، Adobe Spark Video، Promo، و Wave، این مدل از تولید در ساخت فیلم اینستاگرام را به خوبی انجام می‌دهند. موسیقی نیز با چند کلیک ساده می‌تواند به فیلم شما اضافه شود.
  • با این حال اگر فکر می‌کنید فیلمی که ساخته‌اید به ویرایش‌های بیشتری نیاز دارد، باز هم گزینه‌های زیادی وجود دارد: Quik by GoPro، Videoshop، و Stop Motion Studio همگی برای سیستم عامل‌های اندروید و آی او اس موجود می‌باشند. این برنامه‌ها، کلید اصلی به شمار می‌روند – به سادگی فیلم‌ها و تصاویری که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کرده، و برنامه جذاب‌ترین‌ها را پیدا کرده، افکت گذاری کرده، همگام سازی کرده و برای فیلمتان موسیقی قرار دهید.
  • آیا می‌خواهید در روند ساخت فیلم اینستاگرام تان برای جذابیت بیشتر چیزی اضافه کنید؟ اپلیکیشن هایی مانند Legend یا Crello می‌توانند متن اصلی را برداشته، و انیمیشن‌های تاثیرگذاری را به منظور افزودن سبک و جلوه آرایی برای تغییر فیلم شما بسازند.

با وجود این، به خاطر داشته باشید، که باید محتاط بوده و از حق امتیاز و کپی رایت مطلع باشید، مگر اینکه ۱۰۰% از مواد اصلی که توسط خود شما یا تیمتان ساخته و گرفته شده‌اند استفاده کنید. این موارد شامل تصاویر، ویدئو کلیپ‌ها، و موسیقی می‌باشد.

مرحله پنجم ساخت : به اشتراک گذاری

زمان به نمایش گذاشتن جدیدترین شاهکار شما برای گروهی از طرفداران مورد شما فرا رسیده است. اکنون زمان به اشتراک گذاری ساخته شماست. زمانی که مخاطبین شما بیشترین فعالیت را در سیستم عامل دارند، یک عنوان تاثیرگذار قرار داده و همزمان فیلم خود را به اشتراک بگذارید.

در ساخت فیلم اینستاگرام به خاطر داشته باشید

به خاطر داشته باشید که می‌توانید پست‌های ویدئویی خود در اینستاگرام را با استفاده از Plann ، برنامه ریزی کنید (حتی از ماه‌ها قبل!). شما می‌توانید هر چیز محبوب، جزئیات خیلی کوچک از فید خود، از فیلترها تا قاب‌ها تا پالت‌های رنگی را برنامه ریزی و زمان بندی کنید.

نتیجه

ساخت فیلم اینستاگرام یکی از کارهای جالبی است که برای افزایش قالوور پیج خود می‌توانید انجام دهید. شما می‌توانید فیلم‌ها و کلیپ‌های مختلف با اهداف تجاری و غیر تجاری بسازید. در این نوشته آموزش گام به گام  داده شد که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. گاهی ساخت تیزرهای موشن گرافیک باعث بهبود روند تبلیغات در اینستاگرام میشود.

Rate this post

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا