,

آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت مرحله به مرحلهیکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که با امکانات و رابط کاربری خوبی که دارد طرفداران زیادی به خود جذب کرده است. هر چند استفاده از عموم امکانات اینستاگرام ساده است و نیاز به آموزش خاصی ندارند، اما دی اکتیو کردن اینستاگرام یکی از مسائل مربوط به اینستاگرام است که کاربران زیادی به دنبال نحوه انجام آن هستند. غیر فعالسازی موقت یا به اصطلاح دی اکتیو کردن اینستاگرام یکی از امکانات جالب اینستاگرام است که به کاربران خود ارائه کرده است.

آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

تفاوت دی اکتیو کردن اینستاگرام با حذف اکانت اینستاگرام

دی اکتیو کردن اینستاگرام باعث غیر فعال شدن موقت حساب کاربری و به اصطلاح از دسترس خارج شدن پیج برای کاربران می‌شود که با حذف اکانت تلگرام متفاوت است.

در دیلیت اکانت اینستاگرام، کلیه اطلاعات مانند پست‌ها و کامنت ها حذف می‌شوند، اما در دی اکتیو کردن اینستاگرام چنین اتفاقی نمی‌افتد و همه چیز سر جای خودش است، با این تفاوت که کاربران دیگر به محتوای صفحه دسترسی نخواهند داشت. در ادامه دی اکتیو کردن اینستاگرام به شما آموزش داده می‌شود.

آموزش دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

۱- برای دی اکتیو کردن اینستاگرام ابتدا به این نکته توجه کنید که این کار از طریق اپلیکیشن اینستاگرام امکان پذیر نیست و باید از طریق سایت instagram.com اقدام کنید.

۲- وارد سایت instagram.com شوید. اگر قبلاً وارد سایت نشده‌اید، یوزر و پسوردتان را وارد کنید. سپس در بالای سایت، سمت راست بر روی آیکن کاربر کلیک کنید و سپس از صفحه باز شده گزینه Edit Profile را انتخاب کنید.

۳- در صفحه Edit Profile به انتهای صفحه بروید و در آنجا بر روی گزینه emporarily disable my account کلیک کنید.

۴- در صفحه باز شده شما ابتدا باید به سؤال Why are you disabling your account? پاسخ بدهید. به عبارتی باید علت دی اکتیو کردن اینستاگرام را مشخص کنید. یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.

۵- سپس در کادر مربوط به وارد کردن پسورد، مجدداً رمز عبور حساب اینستاگرام خود را وارد کنید. (این کار برای افزایش امنیت حساب و جلوگیری از سواستفاده های احتمالی تعبیه شده است).

۶- پس از وارد کردن رمز، دکمه آبی رنگ Temporarily Disable Account که در انتهای صفحه قرار دارد فعال می‌شود که با کلیک بر روی آن مراحل دی اکتیو کردن اینستاگرام نهایی می‌شود.

چند نکته مهم

۱- برای دی اکتیو کردن اینستاگرام حتماً باید رمز عبور خود را به خاطر داشته باشید. اگر احیاناً آن را فراموش کرده‌اید، از گزینه بازیابی پسورد سایت و یا اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنید.

۲- اگر اکانت شما عمومی است و بنا به دلایلی تمایل دارید، عموم کاربران پست‌های شما را نبینند، از بخش تنظیمات اپلیکیشن اینستاگرام، حساب خود را خصوصی کنید و یا اگر قصد دارید افراد خاصی به پیجتان دسترسی نداشته باشند، آن‌ها را بلاک کنید.

۳- همان طور که در ابتدای مقاله گفتیم، بین حذف اکانت اینستاگرام و غیر فعالسازی موقت آن تفاوت است. در صورتی که می‌خواهید حساب اینستاگرامی خود را دلیت کنید، این پست را مشاهده کنید.

نتیجه دی اکتیو کردن اینستاگرام

در این مقاله نحوه دی اکتیو کردن اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله توضیح داده شد که امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.