خیلی نگران نباشید که در ابتدا همه چیز عالی رخ بدهد. آرام آرام با هم پیش میرویم تا به نتیحه دلخواه‌مان برسیم. دوست دارید مردم شما چی صدا بزنند؟ اسم مناسب برای اینستاگرام شما چیست؟ نامی که برای خودتان انتخاب میکنید بسیار حیاتی است.شبیه به نام دامنه ای که برای پیدا کردن یک وبسایت داخل گوگل جستجو میکنید. باید کاملا راحت و قابل یادآوری باشد. و به محض سرچ زدن ، سریع در صدر نتایج قرار بگیرید. مهم ترین مرحله برای رسیدن به موفقیت داشتن یک نام خوب است. فرض کنید شما در یک شهر سخنرانی کرده اید. افراد سریع اسم را جستجو میکنند و مایلند اطلاعات بیشتری در مورد شما بدست بیاورند. آیا به سادگی شما را پیدا خواهند کرد؟ آیا اسم مناسب انتخاب کرده اید؟ اگر اطلاعاتی که در پیج شما قرار گرفته هیچ ربطی به بیزنس‌تان ندارند. احتمالا نتیجه ای نمیگیرید و افراد از شما دلسرد میشوند. در این مقاله من روش های متنوعی را معرفی میکنم. در هیچ کدام از این مراحل عجله نکنید! مثلا کمی زمان صرف کنید و از دوستان و خانواده و سایرین سوال کنید. دقت کنید که اسم شما حتما باید مربوط به شخص شما یا حرفه شما باشد و در عین حال ساده تایپ شود.

اسم مناسب برای اینستا

بازی اسم و فامیل و انتخاب اسم مناسب برای اینستاگرام

برای انتخاب نام صفحه فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید

۱-تلفظ

خیلی راحت قابل تلفظ باشد. یعنی هر کسی به راحتی بتواند اسم شما را بگوید و اصلا گیج نشود. مثلا کاربر برای معرفی شما به دیگران فراموش کند اسم تان با “س” شروع میشود یا با “ز” مناسب است.

۲-منحصر به فرد بودن

شما که دوست ندارید خدمات و محصولات شما با سایر رقبا اشتباه گرفته شود؟
پس سعی کنید نامی را انتخاب کنید که کاملا منحصر به فرد باشد و قبلا کسی شبیه به آن را انتخاب نکرده باشد.

۳-کلمات مربوط به حوزه شغلی

اسم شما بهتر است بیش از ۲ یا ۳ قسمت نباشد. مثلا از زیر خط فاصله (_) یا نقطه (.) زیاد استفاده کنید چون تایپ کردن اسم شما برای کاربر سخت است. اگر کفش کتانی میفروشید، اسم «katani_shoe_ali» باشد.سعی کنید خیلی طولانی نباشد. معمولا اسم دو تکیه ای بهتر و راحت‌تر در ذهن میماند. ولی من پیشنهاد میکنم اگر خدمات یا محصولات دارید یک کلمه از فضای شغلی خودتان اضافه کنید. همیشه به گونه‌ای اسم مناسب برای اینستاگرام  را شغل تان ترکیب کنید که در ذهن بماند.

بیشتر بدانید: بهتر است بدانید که انتخاب اسم مناسب تنها بخشی از اصول مهم در راه اندازی پیج اینستاگرام است. سعی کنید با انتخاب یک نام خوب تمامی آنچه را که لازم است به مخاطب بفهمانید، به درستی انتقال دهید. سپس با طراحی پست و استوری‌‌های خلاقانه که از جمله آن‌ها طراحی موشن گرافیک برای پست و استوری اینستاگرام است، غافل نشوید.

۴-طول کل اسم

هیچ وقت نیازی به آوردن اسم کامل با پسوند تان در یوزر نیم تان نیستید. تا آنجایی که میتوانید یک قسمت اسم را مخفف کنید. مثلا «hamed_esf»
سعی کنید با خلاقیت خودتان یک نام ساده تر بنویسید که در خاطر هم بماند.
اگر اسم طولانی و گیج کننده باشد. مخاطب از اسم شما موضوع را متوجه نشود باز هم مثل امکان بستن شما وجود دارد. اسم مناسب برای اینستاگرام باید در یک نگاه قابل فهم باشد.

۵-جنسیت/قومیت/نژاد

هرگز داخل اسم مناسب برای اینستاگرام از چنین ویژگی های استفاده نکنید چون از همان ابتدا مخاطبان تان بسیار محدود میکنید. اجازه دهید جامعه وسیع‌تری با شما در ارتباط باشند. اسم مناسب برای اینستاگرام همیشه اصول و قواعد خودش را دارد.

مگر اینکه واقعا هدف خاصی را دنبال میکنید و راهی به غیر از آوردن یکی از این ویژگی ها ندارید. فرض کنید شما عبارت «آرایشگر زنانه اصفهان» مد نظر دارید. ولی هنوز اسم مناسب برای اینستاگرام آن پیج در ذهن ندارید با هم دقیق تر بررسی میکنیم.
قسمت اول : نماینده شغل
قسمت دوم : جنسیت مشتریان
قسمت سوم :شهر یا منطقه
بهتر است به جای «آرایشگر» یکی از متدهای آرایشی که محبوب تر را جایگزین کنیم مثلا «تتو»!
چون با این کار تمرکز و تخصص خودتان سریع تر به مخاطب انتقال میدهید. در نتیجه مشتریان خاص شما را پیدا میکنند.

شما میتوانید به جای قراردادن زنانه در اسم خودتان با نمایش پست‌های مختلف جنسیت مشتریان خودتان را تعیین کنید. رعایت چنین نکات کوچکی باعث انتخاب اسم مناسب برای اینستاگرام تان میشود.

 

اسم مناسب برای اینستاگرام را با چند مثال بشناسیم

خب برای این شغل، بهترین ایده انتخاب اسم مناسب برای اینستاگرام است چون دقیقا  جامعه هدف را باید در نظر بگیرید و از سایرین باید متمایز جلوه کند. از آنجایی که تمامی محدودیت ها به نفع کارفرما است. املای یوزر نیم حتما باید به زبان انگلیسی باشد. ولی شما قبل از انتخاب اسم حتما سرچ بزنید و ببنید چه املایی بیشتر کاربرد دارد. شاید کلمه تتو به شکلهای «TATTO» «TATTOO» «TATOO» دیده شود. سعی کنید از نام کاربری که بیشتر رایج است و پیج های معروف از آن بهره برده اند شما نیز استفاده کنید.
گروه اول

«esf_tatto» « tatto_esf » «tatto_esf_matin» «esf_matin_tatto »

گروه دوم

«esf.tatto» « tatto.esf » «tatto.esf.matin» «esf.matin.tatto »

۶- اسم اضافه

برای اینکه شما در ذهن مشتریان خودتان بهتر بمانید از اسامی رنگ ها،برندهای معروف، اسامی افراد سرشناس و… میتوانید بهره ببرید. مثلا «keyk_blue»

اگر هم اکانت اینستاگرام دارید براحتی میتوانید نام کاربری تان را ویرایش کنید و یک اسم مناسب برای اینستاگرام تان پیدا کنید

نکات کلیدی اسم مناسب برای اینستاگرام

لطفا عمومی نباشید!

هرگز از «میلیونر،موفقیت،بهترین،اولین،معروف،استاد و اسمامی عام » استفاده نکنید.
چون تعداد افرادی که اینچین اسامی را انتخاب کرده اند بسیار زیاد اند و به این راحتی نمیتوانید رقابت کنید و در نتیجه از رقابت در جستجو حذف میشوید. دلیلش ساده است چون سایرین در قسمت جستجو زودتر از شما نمایش داده میشوند و شانس شما کمتر میشود! در واقع این ها اسم مناسب برای اینستاگرام محسوب نمیشوند.

کلمه کلیدی

مهمترین  کلمه بیزنس شما چیست؟ اگر تعداد خدمات یا محصولات زیادی دارید کمی فکر کنید! ابتدا ببنید کدام کلمه از همه برای شما سود دارد؟ آیا ای نوع خدمات در بین افراد خیلی جدید و جذاب است؟ پس اسم مناسب برای اینستاگرام در این مورد بسیار مهم است.

حتی به دقت بررسی کنید چه کلمه ای کم یاب تر است و همان را انتخاب کنید. همیشه باید روی اسم مناسب برای اینستاگرام تان حساس باشید! در مشاوره های که من برای انتخاب اسم دامنه میدهم.
همیشه سوال میپرسم واقعا دوست دارید با چه کلمه ای شناخته شوید؟ اکثرا پاسخ میدهند نمیدانم!

خوب فکر کنید و تنها یک کلمه کلیدی انتخاب کنید و در ابتدای اسم خودتان به کار ببرید. تا اسم مناسب برای اینستاگرام را راحتتر بیابید.

مثلا اگر برای لاغری فعالیت میکنید سعی کنید اسم آن محصول یا خدمت خاص خودتان را بنویسید و سپس با یکی دو کلمه دیگر طولانی‌ترش کنید.
مثلا: لاغری۳۰روز
با این کار شما در جستجو « لاغری »«۳۰ »هم امکان جستجو دارید. این تنها مثالی بود برای اینکه بهتر متوجه اهمیت اسم مناسب برای اینستاگرام شوید. در واقع برند خودتان را جوری انتخاب کنید که برای افراد ساده باشد.
عبارت های «slim_30» «slim_fast» «slimming_blue» برای موضوع شما مناسب اند.

البته برای انتخاب اسم مناسب برای اینستاگرام ابتدا خیلی وسواس نداشته باشید و یک اسم مناسب برای خودتان درست کنید در ادامه با آموزش‌های مختلف و دیدن پیج های معروف حرفه‌ای تر میشوید و روزانه چندین بار پیج های جدیدی بسازید و اسم مناسب برای اینستاگرام شان انتخاب کنید.

عدد بی عدد

تا آنجایی که میتوانید از اعداد در نام کاربری تان استفاده نکنید چون معمولا به خاطر سپاری اعداد خیلی سخت و افراد زیادی شاید برای بار دوم اسم شما را به خاطر نیاورند. مثلا تاریخ تولد در انتهای یوزرنیم چه کاربردی دارد؟ اسم های زیر را بخوانید سپس سعی کنید حفظ کنید!
«ali.1372» ،  «ali.jahani_1381» ، «ali.esfahan_1383» «ali.esfahan1383» «ali79.esfahan»

حق با مشتری

شما زمانی حق ترکیب نام کاربری تان را با اعداد دارید که جزئی از برند یا شخصیت شماست. یعنی اگر این عدد حذف شود ممکن است با دیگران اشتباه گرفته شوید.
«day2day» «slimming4ever» «pizza7» «۳dmax» «۳dplayer»
تمامی این اسامی اگر عدد را از آنها حذف کنیم بی مفهوم میشوند. البته این اسامی فرضی است برای اینکه موضوع را بهتر درک کنید. یک از فاکتورهای مهم اسم مناسب برای اینستاگرام دقیقا شناخت نیاز مشتری است.

فقط با یک اسم شناخته شوید

نام ایمیل یا جیمیل تان با یوزرنیم اینستاگرام تان یکی باشید. ترجیحا بسیار شبیه به هم باشند. اگر وبسایت دارید بهترین راهکار استفاده از یک اسم برای هر سه مورد است. واقعا استفاده از نام دامین(دامنه) برای یوزر نیم (نام کاربری) اینستاگرام بسیار هوشمندانه است.

با این کار بسیار راحت به خاطر افراد میمانید و فقط شما را با یک اسم میشناسند.
مثلا من این اسم را برای خودم به کار بردم.
ایمیل : [email protected]
سایت : hamedesfahani20.com
نام کاربری اینستاگرام : hamedesfahani20

البته این نوع انتخاب اسم تاثیر خوبی هم روی سئو سایت شما خواهد داشت.
اگر افراد روی لینک آبی رنگ سایت شما در قیمت بیو پروفایل شما کلیک کنند خود‌به‌خود در رتبه‌های بالاتری از گوگل قرار خواهید گرفت. ولی خودتان خیلی درگیر این مورد نکنید اگر نتوانستید بین اسامی هماهنگی ایجاد کنید. برای اسم مناسب برای اینستاگرام تان نگران نباشید!

بیزنسی یا شخص

از همان ابتدای تکیلف کار خودتان را روشن کنید. اگر شما آهن آلات میفروشید. اصلا کار جالبی نیست که یک عکس سلفی همراه با دوستان تان را پست کنید. بهتر است از ۲ پیج متفاوت استفاده نمایید یکی برای بیزنس تان بصورت رسمی و جدی اختصاص دهید و دیگری را برای دوستان و آشنایان، پر از پست های خنده دار و سرگرمی کنید.
اسم مناسب برای اینستاگرام تان معرف نحوه فعالیت شما است. پس حسابی مراقب باشید.

با لباس سفید میاد و با کفن می رود

شما وقتی اسمی را برای پیج خودتان انتخاب کردید. یعنی اینکه تا پایان با این اسم خواهید بود و در تمامی شبکه های اجتماعی با این نام معرفی میشوید.
پس از این اسم برگزیده شما برای تمامی پروفایل های شما دقیقا همین خواهد بود. اگر کسی این نام را در گوگل سرچ کرد تمامی نتایج مربوط به شما شود. این موضوع دقیقا این مزایا را دارد.

اگر در تلگرام حساب دارید سعی کنید نام کاربری یکسانی را برای آن انتخاب کنید. با این کار هرگز افراد برای جستجوی شما فکر نمیکنند و بلافاصله اسم تان را به خاطر میاورند.

قبل از اینکه اسم واقعی برای پیج تان انتخاب کنید حتما با گشت و گزار از سایر پیج های معروف ایده بگیرید. و چند پیج تستی بسازید سپس با نظر سنجی از دوستان و آشنایان بهترین را به عنوان اصلی انتخاب کنید و فعالیت تان را آغاز کنید. تا اسم مناسب برای اینستاگرام تان پیدا کنید.

۳ نوع پیج اینستاگرام

اسم مناسب برای اینستاگرام شخصی

این صفحه ابتدای ترین نوعی است که وقتی ثبت نام میکنید در اختیار شما قرار میگیرد و هدف از آن فقط ارائه پست‌های خصوصی و سرگرم گننده است و هیچ جنبه رسمی و بیزنسی ندارد. معمولا اسم و فامیل فرد، یوزرنیم آن پیج است. مثلا «hamedesfahani20»

اسم مناسب برای اینستاگرام بیزنسی

هدف از این پیج صرفا معرفی خدمات یا محصولات خاص یک شرکت است. و هیچ جنبه سرگرمی ندارد. پس باید اسمی را انتخاب کنید که برای مشتریان شما جذاب باشد و به دنبال آن باشند پس از پسوند های اضافه مثل سهامی عام و خاص ،دولتی ، شخصی استفاده نکنید. به اکانت های معروف ایرانی مراجعه کنید.
که معمولا اسم برندشان را قرارداده اند. برای برند‌های که هنوز سرشناس نیستند پیشنهاد میکنم یک کلمه دیگر به نام کاربری تان اضافه کنید. مثلا «kaj_book»

حوزه فعالیت کلی

هدف از این نوع صفحه صرفا برندسازی بر اساس علایق است. و شما باید روی این کلمه تاکید کنید. در واقع هدف شما بیشتر جذب مخاطب از روی علایق است تا اینکه خدمات و محصولات‌تان را به هر قیمتی و به همه افراد بفروشید. مثلا شما در حوزه سلامتی ، پکیج های لاغری آماده کرده اید.
در ابتدای اسم خود از کلمه لاغری یا سلامت یا کلمه ای شبیه این استفاده کنید.
مثلا «slamat_sabz»


مثال های از حوزه های پر طرفدار در اینستاگرام

انگیزشی

موفقیت / توسعه مهارت های شخصی

بازاریابی آنلاین

کسب و کار / کارآفرینی

مسافرت

شیوه زندگی (به عنوان مثال لوکس با کیفیت بالا)

سرمایه گذاری

مشاور املاک

دینی و مذهبی

سلامتی

تناسب اندام / تغذیه

زیبایی

کالای دیجیتال

پوشاک

خودرو

حیوانات خانگی

استخدام و کاریابی

بیمه

ابتدا تشخیص دهید دقیقا حرفه شما در چه‌ دسته‌ای قرار میگیرد. البته دسته های زیادی وجود دارند من صرفا چند مثال کلی زدم. در ادامه جستجوهای را بیشتر برای تان توضیح میدهم. تا اسم مناسب برای اینستاگرام را راحتتر پیدا کنید.

علی دایی وزنه بردار!!!

البته همچنان گوشزد میکنم اگر پیج شما دقیقا باید محصول خاصی را برای گروه خاصی ارائه دهد حتما از اسم های بسیار ریز و جزئی در یوزر نیم خودتان بهره ببرید.

حتی اسم شهر یا محله یا روستا نیز میتوانید اضافه کنید.
مثلا : برای «نان بربری رهنان» بهتر است یوزرنیم «nan.barbari.rehnan» انتخاب کنیم.
همیشه از ویژگی های که برای شما پول ساز اند فقط استفاده کنید و طمع نداشته باشید که همه بازار را برای خودتان نگه دارید که با این کار تنها بازار خودتان را از دست میدهید. این یکی از خطا هایی است که افراد رعایت نمیکنند و در نتیجه اسم مناسب برای اینستاگرام شان هرگز نمی یابند.

پس استراتژی خودتان را انتخاب کنید که دقیقا روی چه کلمه ای باید مردم شما را بشناسند.
مثلا شما با شنیدن «علی دایی» یاد چه حرفه ای میافتید؟ فوتبال
دقیقا برای بیزنس خودتان نیز چنین شهرتی ایجاد کنید و تخصصی روی یک محصول یا خدمت مانور دهید. شاید این اسم مناسب برای اینستاگرام باشد.

نتیجه گیری

در  این مقاله من با مثال های زیادی سعی کردم به شما عوامل مهمی که روی اسم مناسب برای اینستاگرام تاثیرگزار است را توضیح دهم. ولی توصیه ای که انتخاب اسم مناسب برای اینستاگرام را حرفه ای تر میکند تنها الگو برداری از افراد سرشناس در حوزه کاری خودتان است. در نتیجه به جای اینکه چیزی را کشف کنید ابتدا اصول این مقاله را یاد بگیرید سپس طبق این نکات پیج ها را بررسی کنید تا یک مدل حرفه ای اسم مناسب برای اینستاگرام برسید.

3.9/5 - (11 امتیاز)
اسکرول به بالا