سئو اخبار با افزونه Yoast News SEO

//سئو اخبار با افزونه Yoast News SEO

سئو اخبار با افزونه Yoast News SEO

وب‌سایت‌ها چه خبری باشند و چه سرگرمی و حتی آموزشی، همگی شامل یکسری از قوانین سئو هستند و کاربرد آن‌ها متفاوت است. حال اگر به یک وب‌سایتی خبری گفته می‌شود، لزومی ندارد که شکل و ظاهری سایت خبری باشد، فقط کاربرد وب‌سایت خبری است که نام آن وب‌سایت را خبری کرده است. در این میان موضوع پراهمیت سئو اخبار مطرح می‌شود. که در مقاله امروز قصد داریم با افزونه Yoast News SEO به آن بپردازیم. به‌صورت کلی سئو اخبار به عملیاتی گفته می‌شود تا وب‌سایت‌هایی با ماهیت خبری در بخش‌های خبری موتورهای جستجوگر نیز نمایش داده‌شده و بهبود وضعیت در جایگاه‌های نتایج جستجو موتورهای جستجوگر مانند گوگل باشد.

همان‌طور که میدانید خود سئو اهمیت بسیار بالایی دارد. برای سئو اخبار این‌گونه باید گفت که متمایز شدن سایت‌های خبری در سئو اهمیت متفاوتی دارد زیرا اخبار به‌صورت ثانیه‌ای منتشر می‌شود، بنابراین باید با روش‌های دیگر به سئو  اخبار پرداخت. منظور از روش‌های دیگر همان فاکتورها با مشخصه خبری می‌باشد. خوشبختانه وردپرس با استفاده از سری افزونه‌های قدرتمند یواست در سئو پیشرفت چشم‌گیری داشته است. در این میان افزونه Yoast News SEO  که از مجموعه ۶ گانه ی یواست می‌باشد، شمارا در امر سئو اخبار یاری می‌کند. در مقاله امروز با رستا آی همراه باشد …

چرا Yoast News SEO برای سئو اخبار؟

افزونه Yoast News SEO یا همان سئو اخبار وردپرس با معیارهای گوگل برای سئو مطابق می‌باشد و به وب‌سایت شما کمک خواهد کرد تا بتوانید خبرهای خود را زودتر به معرض دید دیگران قرار دهید. این افزونه وردپرس قابلیت این را دارد که لینک‌ها و دسته‌بندی اخبار را مدیریت کنید و طبقه‌بندی خاصی برای آن‌ها مشخص کنید تا در نتایج به‌صورت طبقه‌بندی‌شده‌ای قرار بگیرید. امکانات بالا و پشتیبانی خوب به همراه به‌روزرسانی‌های مداوم باعث شده است که اکثر کاربران از این افزونه استفاده کنند.

برخی از امکانات Yoast News SEO در سئو اخبار

امکانات افزونه سئو اخبار

امکانات افزونه سئو اخبار

  • بهبود رتبه در گوگل نیوز

  • بهینه‌سازی خبرها و مطالب وب‌سایت

  • اطلاع‌رسانی یا پینگ برای ایندکس سریع‌تر

  • ایجاد نقشه سایت (XML Sitemap) برای اخبار

  • قابلیت محدودیت سازی برای دسته‌ها

  • انتشار اخبار برجسته یا داغ در گوگل

  • تنظیمات پیشرفته برای هر نوشته

  • کاملاً فارسی سازی شده

  • پشتیبانی و به‌روزرسانی مداوم

افزونه سئو اخبار به جهت اینکه در سایت‌های خبری اهمیت سرعت ایندکس بالاتر می‌باشد از سایر سایت‌ها فاکتورهای افزایش سرعت ایندکس را بیشتر در نظر گرفته و با استفاده از متا تگ‌های خاصی که به سایت اضافه می‌کند به گوگل و سایر موتورهای جستجوگر می‌فهماند که وب‌سایت ما یک سایت خبری بوده و دائم در حال به‌روزرسانی می‌باشد. وب‌سایت‌های خبری لزوماً نیازی به محتوای یکتا ندارند این علت مشخص است زیرا اخبار از چند خبرگزاری معتبر تولید و در سایت‌ها نشر داده می‌شود. به‌طور مثال در یک خبر از فلان وزیر سخنی آورده شده است شما نمی‌توانید محتوا را تغییر و یا برای آن محتوای جدیدی تولید کنید، پس لزوماً در سایت‌های خبری نیازی به تغییر خبر نیست البته در بعضی از موارد باید محتوا یکتا بوده تا هم مخاطب و هم موتور جستجوی گوگل رضایت خاطر داشته باشد.

نصب و فعال‌سازی افزونه Yoast News SEO

برای استفاده از این افزونه، ابتدا باید افزونه رایگان و اصلی تیم یواست یعنی Yoast SEO را نصب و فعال‌سازی کرده باشد. بدین منظور اینجا کلیک کنید تا با این افزونه آشنا شوید. تفاوتی ندارد که از نسخه رایگان آن استفاده کنید و یا از نسخه پرمیوم، اما پیشنهاد رستا آی تی استفاده از نسخه پرمیوم می‌باشد. پس از نصب و فعال‌سازی این افزونه با مراجعه به سایت رسمی یواست می‌توانید افزونه Yoast News SEO را تهیه و دانلود کنید. سپس از پیشخوان وردپرسی خود وارد بخش افزونه‌ها و افزودن شوید. حال افزونه دانلود شده را برگزاری و فعال‌سازی نمایید. بعد از فعال کردن افزونه یک عبارت جدید با عنوان News SEO به منوی اصلی سئو یواست اضافه می‌شود.

منو News SEO

منو News SEO

تنظیمات سئو اخبار

افزونه Yoast News SEO دارای تنظیمات بسیار ساده و قابل‌فهم می‌باشد. بدین منظور کافی است از منو سئو وارد News SEO شوید.

 

تنظیمات سئو اخبار

تنظیمات

نام انتشارات اخبار گوگل

این نام همان نامی است در جستجوی خبر در گوگل نمایش داده می‌شود. به عنوان مثال اگر نام سایت خبری شما رستا نیوز است آن‌ها در این فیلد قرار دهید.

طبقۀ پیش‌فرض

طبقه‌ای سایت خبری شما در آن قرار دارد را مشخص کنید. این طبقه با نوع اخبار شما بستگی دارد.

Post types to include in News Sitemap

در این قسمت شما مشخص می‌کنید کدام نوع از نوشته‌های سایت شما اخبار هستند. در اینجا کلیه Post Type های قالب سایت خود را خواهید دید . ممکن است در قالب سایت وردپرسی شما نوع نوشته هایی با عنوان اخبار وجود داشته باشد تا در این قسمت انتخاب کنید و یا ممکن است کلیه اخبار در قسمت نوشته‌ها وارد می‌شود بنابراین گزینه نوشته‌ها را انتخاب می‌کنید.

دسته نوشته‌هایی که می‌خواهید مستثنی شوند

درصورتی‌که نوع نوشته اخبار را “نوشته‌ها” مشخص کنید و ذخیره کنید این قسمت ظاهر می‌شود و می‌توانید دسته‌هایی را که مربوط به اخبار نیستند مستثنی کنید.

پس از تنظیمات فوق دکمه ذخیره تنظیمات را بزنید تا تغییرات شما سیو شود .

تنظیمات سئو اخبار در برگه افزودن نوشته

تنظیمات سئو اخبار

تنظیمات در برگه نوشته

 

طبقۀ اخبار گوگل

طبقه اخبار در این قسمت مشخص می‌شود.

سهم نوار اعلان

اگر در مقاله یا خبر اطلاعاتی درباره سهم نوار باشد در اینجا وارد کنید. ” لیست جدا شده با کاما از ۵ سهام از شرکت ها، صندوق های متقابل و یا سایر موسسات مالی که موضوع اصلی مقاله هستند. هر ردیف باید با نام بورس اوراق بهادار و با ورود آن در Google Finance مطابقت داشته باشد.” ازآنجایی‌که این‌یک مبحث تخصصی بازار سرمایه هست از توضیح درباره آن خودداری شده است.

Googlebot-News Index

ایندکس شدن توسط رباط اخبار گوگل ”  با استفاده از این فیلد می‌توانید از ایندکس شدن خبر توسط رباط اخبار گوگل جلوگیری کنید.

جمع‌بندی

سئو اهمیت بسیار بالایی دارد و محتوای سایت نیز پادشاه سئو سایت است. وب‌سایت‌های مختلفی رو ز به‌روز در حال رشت هستند و هرکدام در یک کاربرد خاصی دارند و در دسته‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند مانند وب‌سایت‌های خبری، ویدئویی، آموزشی، شرکتی و.. . (مثلاً رستا آی تی در حوضه موشن گرافیک و ویدئو مارکتینک ها فعالیت دارد) هرکدام از این دسته سایت‌ها دارای سئو خاص و حائز اهمیت هستند. در مقاله امروز درباره سئو اخبار توضیحاتی داده شد و یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس دراین‌باره یعنی Yoast News SEO آموزش داده شد. امیدواریم از مقاله امروز استفاده کافی برده باشید. در مقاله‌های بعدی با رستا آی تی همراه باشید.

خرید و دانلود افزونه  Yoast News SEO برای سئو اخبار وردپرس:  خرید و دانلود

توسط | ۱۳۹۷-۸-۱۶ ۱۰:۳۹:۰۵ +۰۳:۳۰ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۷|سئو|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سلام! امیر طاهری هستم چند سالی میشه در حوزه طراحی وبسایت های وردپرس و سئو و بهینه سازی برای موتور های جستجوگر فعالیت میکنم. خوشحالم که افتخار همکاری با تیم رستا آی تی نصیبم شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

1 × یک =