موشن گرافیک در اینستاگرام

/, مقالات, موشن گرافیک/موشن گرافیک در اینستاگرام

موشن گرافیک در اینستاگرام

سلام به همه دوستان عزیز؛ در این مقاله قصد دارم در مورد موشن گرافیک در اینستاگرام صحبت کنم. اگر اخیراً به روند پست‌های شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام نگاهی بیاندازید بهتر متوجه حرف من می‌شوید.که افراد مایل‌اند خیلی سریع بین ویدئوهای جذاب گشت بزنند، بهترین را انتخاب کنند سپس خودشان را سرگرم کنند .شاید شرکت‌ها و برندهای معروف هم از این روند رو به رشد آگاه شده‌اند و قصد دارند که در قالب کلیپ‌های سرگرم‌کننده نامشان را بر سر زبان‌ها بیاندازند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با موشن گرافیک در اینستاگرام بیشتر آشنا شوید.

موشن گرافیک و تیزرهای تبلیغاتی

همان‌طور که میدانید و در مقاله قبلی مطالعه کرده‌اید، موشن گرافیک به معنای ترکیب تصاویر گرافیکی و فلت (flat) به همراه صداگذاری و خلق یک ویدئو کوتاه می‌باشد. این‌گونه ویدئوها بیشتر جنبه تبلیغاتی و بازاریابی دارند. یعنی افراد زیادی خواستار داشتن یک معرفی در قالب ویدئو هستند و ترجیح می‌دهند با کمترین هزینه، سریع‌ترین نتیجه ممکن را بگیرند. طراحی و ساخت موشن گرافیک در اینستاگرام برای تیزرهای تبلیغاتی به یک هنر بسیار جذاب تبدیل‌شده است و هرروز تعداد بیشتری از افراد را به خود جذب می‌کند.

اخیراً در دنیای وب فارسی شغل جدیدی به نام طراحی و تولید موشن گرافیک در اینستاگرام برای تیزرهای تبلیغاتی ایجادشده است .این هنر ازیک‌طرف برای مشتریان سودمند است چون میان طرفدارانشان محبوب‌تر می‌شوند و هرروز فروش بیشتری انجام می‌دهند .از سمت دیگر باعث اشتغال‌زایی در بین جوانان می‌شود. به شما پیشنهاد می‌دهم اگر کارفرما هستید بدون شک چندراه مختلف برای معرفی خودتان پیدا کنید. شاید ساده‌ترین و جذاب‌ترین راهش همین شبکه‌های اجتماعی باشد.

کاربرد موشن گرافیک در اینستاگرام

کاربردهای موشن گرافیک در اینستاگرام بسیار گسترده است. روش‌های متعددی برای استفاده از تخصص شما در این مسیر وجود دارد. در این قسمت می‌خواهم بیشتر در مورد موشن گرافیک در اینستاگرام ، صحبت کنم.

ما در عصری زندگی می‌کنیم که افزودن انیمیشن به محتوا یک‌راه عالی برای افزایش مشارکت مخاطبان و اثر بخشیدن پیام محسوب می‌شود. امروز استفاده از شبکه‌های اجتماعی نیز رشد چشمگیری داشته است. ازاین‌رو استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند شمارا در امر تبلیغات یاری دهد. اینستاگرام یکی از معروف‌ترین این شبکه‌ها بوده که با انتشار تصاویر و ویدئوها همراه است. همان‌طور که میدانید قدرت جذب ویدئو و تصویر نسبت به متن بسیار بیشتر است. اینجاست که موشن گرافیک در اینستاگرام مفهوم پیدا می‌کند. شرکت‌های بزرگ تبلیغاتی با اثربخشی ویدئو و موشن گرافیک در اینستاگرام به‌خوبی آگاه هستند، ازاین‌رو به‌صورت مدارم در بخش طراحی متحرک و گروه‌های طراحی موشن گرافیک سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 دسته‌بندی موشن گرافیک در اینستاگرام

معمولاً موشن گرافیک در اینستاگرام را به دسته کلی تقسیم می‌کنند.

۱- ساخت تک‌تک کاراکترها برای تیزر موشن گرافیک در اینستاگرام

یعنی هر شخصیت را یک نقاش از قبل طراحی کند. سپس با نرم‌افزار فتوشاپ و.. اسکن نقاشی را ویرایش کند سپس به‌صورت یک المان آماده کند. به‌نحوی‌که این نقاشی دوبعدی برای واردکردن در افترا فکت مهیا شود. که معمولاً نیاز به یک گروه هنرمند دارد. با توجه به اینکه این تیزر موشن گرافیک در اینستاگرام باید در
موبایل پخش شود. هنرمند باید ابعاد کاراکترها را نیز درست طراحی کند.

۲- استفاده از المان‌های آماده در تیزر موشن گرافیک در اینستاگرام

می‌توانید از المان‌های آماده خارجی استفاده کنید. پکیج‌هایی در بازار موجودند که شامل صدها کاراکتر برای تیزر موشن گرافیک در اینستاگرام  طراحی‌شده است. معمولاً این پکیج‌ها حاوی موسیقی زمینه، آیکون‌های مختلف شخصیت‌های کارتونی، رُبان و برچسب‌های فروش و تبلیغاتی، ویدئوهای آماده، اسلایدر های رنگی، فلش، خطوط تیره و ممتد، نمادها، آبجکت های اداری و… است. که برای ساخت تیزر موشن گرافیک در اینستاگرام مناسب‌اند.

هزینه ساخت موشن گرافیک در اینستاگرام

در مقالات قبلی رستا آی تی با هزینه ساخت موشن گرافیک آشنا شدید. گفتیم هزینه‌های ساخت با عوامل مختلفی مانند زمان، نوع تصاویر و … بستگی دارد. حال همان‌طور که میدانید در اینستاگرام تا سقف یک دقیقه می‌توانید ویدئو آپلود کنید. ازاین‌رو زمان کاملاً مشخص‌شده است. پیشنهاد می‌کنیم که در حوزه‌ی طراحی موشن گرافیک مبتدی هستید، حتماً از نمونه‌های آماده بهره ببرید. با این کار هم چند نمونه موشن گرافیک در اینستاگرام برای خودتان ساخته‌اید و هم می‌توانید کسب درآمد کنید. هزینه ساخت موشن گرافیک در اینستاگرام به نوع تصاویر، صدای گوینده و میزان زمانی که برای طراحی بره می‌شود بستگی دارد. بنابراین بهتر است بگوییم با این کار رایگان کارنکرده‌اید.

موشن گرافیک در اینستاگرام

هزینه ساخت موشن گرافیک در اینستاگرام

جمع‌بندی

موشن گرافیک در اینستاگرام را می‌توان از جنبه تبلیغات بررسی کرد. در صنعت تبلیغات معمولاً به دنبال انیمیشن‌هایی هستند که از ویدئوی زند هزینه کمتری داشته باشد و درعین‌حال تأثیرگذاری بیشتری داشته باشد. اینجاست که موشن گرافیک در اینستاگرام معنا پیدا می‌کند. در این مقاله سعی کردیم درباره موشن گرافیک در اینستاگرام صحبت کنیم. حال نوبت شماست، تمرین کنید، نمونه کار بسازید، و به دنبال شرکت‌هایی باشید که در آن مفید واقع خواهید شد.

 

توسط | ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۹:۳۲:۰۹ +۰۳:۳۰ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۷|خدمات, مقالات, موشن گرافیک|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه خود را بنویسید

هشت + نوزده =