راهنمای کامل حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

//راهنمای کامل حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

راهنمای کامل حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

اگر شما الان مشغول خواندن این مقاله هستید، این بدین معنی است که شما یک اکانت اینستاگرام دارید که می‌خواهید آن را حذف کنید، اما روش حذف اکانت اینستاگرام را نمی‌دانید و به دنبال پیدا کردن راه حذف اکانت اینستاگرام هستید. اگر اینطور است، باید گفت که جای درستی آمدید. ما در این مقاله به صورت مرحله به مرحله نحوه حذف اکانت اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد. پس تا انتها همراه رستا آی تی باشید.

اگر شما الان مشغول خواندن این مقاله هستید، این بدین معنی است که شما یک اکانت اینستاگرام دارید که می‌خواهید آن را حذف کنید، اما روش حذف اکانت اینستاگرام را نمی‌دانید و به دنبال پیدا کردن راه حذف اکانت اینستاگرام هستید

علت‌های حذف اکانت

علت حذف اکانت اینستاگرام و حتی سایر اکانت های شبکه‌های اجتماعی عمدتاً شخصی است؛ به طوری که کاربران می‌خواهند با حذف اکانت اینستاگرام هیچ اثر و نشانه‌ای از نام کاربری، تصاویر، کامنت ها، استوری ها و … باقی نماند.

آثار و نتایج حذف اکانت اینستاگرام

دقت کنید که با حذف اکانت اینستاگرام هر چیزی که مربوط به اکانت است، از نام کاربری گرفته تا محتویات اکانت حذف می‌شود و به هیچ وجه قابل بازیابی نیست. حتی دیگر نام کاربری استفاده شده یا همان username و ایمیل مربوط به اکانت قابل استفاده برای ثبت اکانت جدید نخواهد بود. بنابراین اگر قصد دارید از یوزرنیم یا ایمیل مربوط به اکانت مجدداً استفاده کنید، حتماً قبل از اقدام به حذف اکانت آن‌ها را از قسمت ویرایش مشخصات پروفایل تغییر دهید.

همانطور که گفتیم، پس از انجام عملیات حذف، اکانتتان دیگر قابل بازیابی نیست، بنابراین اگر از حذف اکانت اینستاگرام خود مطمئن نیستید و یا تمایل دارید موقتاً از دستذس خارج کنید، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را موقتاً از دسترس خارج کنید. اما اگر از حذف اکانت خود مطمئن هستید، به ادامه مقاله و نحوه حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله دقت کنید:

نحوه حذف اکانت اینستاگرام به صورت مرحله به مرحله

۱- بسیاری از کاربران فکر می‌کنند که می‌توانند از طریق اپلیکیشن اینستاگرام در تلفن همراه، اکانت خود را حذف کنند؛ اما باید گفت که اینگونه نیست و راهی برای حذف اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن نیست.

۲- برای حذف اکانت اینستاگرام باید از طریق سایت اینستاگرام اقدام کنید. به این ترتیب که ابتدا بر روی این لینک کلیک کنید. اگر قبلاً وارد اینستاگرام در مرورگر خود نشده باشید، صفحه لاگین نمایش داده می‌شود که در آن باید اطلاعات نام کاربری (یوزرنیم یا ایمیل یا شماره تلفن همراه مربوط به اکانت خود) را همراه با پسورد وارد کنید. اگر فراموش کرده‌اید، می‌توانید عملیات مربوط به بازیابی پسورد اکانت را انجام دهید.

۳- پس از وارد شدن به لینکی که در بالا گفته شد، صفحه‌ای مطابق تصویر زیر برای شما نمایش داده می‌شود. همانطور که مشخص است اینستاگرام در این صفحه از شما علت حذف اکانت را می‌پرسد. شما در منوی کشویی موجود در این صفحه می‌توانید یکی از دلایل را انتخاب کنید. البته در کل این که چه دلیلی را انتخاب کنید در نتیجه حذف اکانتتاثیری نخواهد گذاشت.

۴- پس از انتخاب دلیل حذف، اینستاگرام مجدداً از شما می‌خواهد پسورد اکانت تان را در کادری که نمایش می‌دهد وارد کنید. سپس بر روی دکمه قرمز رنگ Permanently delete my account کلیک کنید تا عملیات حذف انجام شود.

۵- کار تمام شد. به همین سادگی و فقط با چند کلیک توانستید حساب اینستاگرامی خود را حذف کنید. البته پس از انجام عملیات حذف اکانت اینستاگرام همان لحظه اکانت شما کاملاً حذف نمی‌شود و ممکن است دو سه روزی طول بکشد تا اکانت شما کاملاً حذف شود. (در این مدت به هیچ وجه امکان بازیابی حساب و پشیمانی وجود ندارد).

نتیجه گیری

تنها راه حذف اکانت اینستاگرام اقدام از طریق سایت اینستاگرام است که مراحل آن را در آموزش توضیح دادیم. دقت کنید که پس از حذف اکانت اینستاگرام اکانت دیگر قابل بازیابی نیست و تمام اطلاعات آن از جمله تصاویر، لایک ها، فالورها، کامنت ها و… حذف خواهند شد. بنابراین قبل از اقدام به حذف اکانت فکر کنید و تصمیم درستی بگیرید.

توسط | ۱۳۹۷-۸-۱۶ ۰۹:۴۲:۳۱ +۰۳:۳۰ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۷|مقالات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

سلام! امیر طاهری هستم چند سالی میشه در حوزه طراحی وبسایت های وردپرس و سئو و بهینه سازی برای موتور های جستجوگر فعالیت میکنم. خوشحالم که افتخار همکاری با تیم رستا آی تی نصیبم شده است.

دیدگاه خود را بنویسید

پنج − دو =